BK MLADA BOLESLAV
6. 5. 2018 | Redakce s přispěním ČRo

Účast na mistrovství byla blízko, lituje Martin Pláněk

M l. B o l. – Šestadvacetiletý obránce Martin Pláněk (na snímku)nakonec na poslední chvíli vypadl z českého reprezentačního kádru pro Mistrovství světa v ledním hokeji 2018 v Dánsku. O to víc má ale času na regeneraci a na zabydlení se jak v kabině boleslavského celku, tak v samotném městě. Proč se vlastně hráč, který naposledy oblékal hradecký dres, rozhodl přestoupit do Mladé Boleslavi?

Martine, proč jste se rozhodl přijít právě do Mladé Boleslavi?

Vím, že tu každoročně bývá dobrý tým, proto jsem sem šel za vidinou toho hrát dobrý hokej. Chtěl jsem změnit prostředí. V Hradci jsem podle mě působil dlouho, proto jsem rád, že se tato možnost naskytla.

Pomohl vám syn mladoboleslavského sportovního manažera Martin Látal, který v loňské sezóně působil v Hradci Králové, s tím dostat se do Mladé Boleslavi?

Ani ne. Potom jsme se bavili co a jak v Mladé Boleslavi, ale to až ve chvíli, kdy už to bylo víceméně rozhodnuté. Jen jsem si pak od Marťase zjišťoval nějaké informace. Ale to jen věci ohledně kabiny.

Jak hodnotíte vaši uplynulou sezónu, kterou jste vyšperkoval ještě účastí v národním týmu?

Myslím si, že sezóna se podařila. Celou základní část jsme odehráli na druhém místě. Řekl bych tedy, že z týmového hlediska byla úspěšná. Co se osobního hlediska týče, tak bych řekl, že to může být vždycky lepší. Potom jsem byl za pozvánku do reprezentace rád. Myslím, že jsem odehrál dobrá utkání, škoda, že to ale nakonec nevyšlo.

Jste hodně zklamaný, že si na šampionátu nezahrajete?

Na začátku jsem si byl stoprocentně jistý, že do Dánska nepojedu. Trochu zklamání tam samozřejmě je, když se to dozvíte až den před odletem, ale beru to sportovně.

Jak jste dřív vnímal ze sportovního hlediska Mladou Boleslav?

Já si nejvíc vybavuji to play-off, které jsme tu hráli. Vůbec se mi tu nehrálo dobře, protože Boleslav byla velice nepříjemný soupeř. Oni hodně dobře bruslili, což pro nás jako pro obránce nebylo vůbec jednoduché.

Kolik hráčů ze současné boleslavské kabiny vlastně znáte?

Kromě Martina Látala jsem tu znal ještě z Hradce Tomáše Knotka, jako mladší jsme se pak ještě párkrát potkali v národním týmu s Lukášem Žejdlem a samozřejmě znám jako hráče jako třeba Jakuba Klepiše a tak. Úplně do neznáma tedy nejdu.

Sezónu jste skončil v posledním dubnovém týmu, máte tedy naplánované ještě nějaké volno?

Trenéři mi řekli, že si mám udělat volno podle sebe, jak bych potřeboval. Já to vidím tak na tři týdny. Něco jak měli kluci, když v národním týmu skončili. Pak bych totiž zase dlouho chyběl a já potřebuji být s týmem. To je podle mě důležité.

Co očekáváte od nadcházející sezóny?

Podle složení hráčského kádru očekávám, že tým na tom bude velice dobře. Proto věřím, že dosáhneme na nějaký úspěch.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

04.05.2021

Konec ve čtvrtfinále

Gólman Oliver Šatný se dostal do branky v sedmé minutě, kdy po třetí brance Kanaďanů střídal kolegu Suchánka, kanonádě soupeře ovšem ani on nezabránil. Stejně jako Gabriel Szturc, který si připsal gól a asistenci, a David Moravec, který nastupoval v první obranné dvojici. Češi podlehli ve čtvrtfinále MS do 18 let Kanadě 3:10 a jejich cesta na mistrovství tak bohužel končí.

03.05.2021

Čtvrtfinále s Kanadou

Národní tým "osmnáctek" v pondělí 3. května od 22:00 hraje v přímém přenosu ČT Sport čtvrtfinále s Kanadou na MS do 18 let. Držme palce třem Bruslařům v národních barvách - brankáři Oliveru Šatnému, obránci Davidu Moravcovi a útočníkovi Gabrielu Szturcovi.

29.04.2021

Góloví Bruslaři na MS

Měli našlápnuto ke druhému vítězství na mistrovství světa, hokejisté české osmnáctky dvakrát vedli nad Finskem o dvě branky. Nakonec ale nemají vůbec nic. V divoké bitvě prohráli 5:6 gólem 19 sekund před koncem. Drobnou náplastí pro budiž góly Davida Moravce a Gabriela Szturce.

27.04.2021

Bruslaři na MS do 18

Mentálně náročný úkol na úvod mistrovství světa proměnili čeští hokejisté do 18 let v zaslouženou výhru. Díky dvěma brankám z přesilovek a jedné v oslabení porazili Německo 3:1, o čisté konto přišli až v závěru. Na důležitém vítězství se podíleli i dva Bruslaři – útočník Gabriel Szturc svou brankou a obránce David Moravec asistencí.

26.04.2021

Liga mistrů

Po vítězství Třince ve finále Tipsport extraligy už má BK Mladá Boleslav jistou účast v Lize mistrů v sezoně 2021/2022. Soutěž mezi nejlepšími evropskými kluby si zahraje již podruhé, poprvé se tak stalo v ročníku 2016/2017. Tehdy Bruslaři skončili po bojích v základní skupině, kde měli švédský Växjö Lakers a běloruský Junosť Minsk. Na své současné soupeře Boleslavští budou ještě muset chvíli počkat, dozvědí se ho na slavnostním losování pořádaném vedením soutěže. Jaké další kluby se už stačily kvalifikovat, zjistíte tady.

19.04.2021

Bruslaři na kempu repre

Tři mladoboleslavští hokejisté byli nominováni na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa. K reprezentačnímu výběru se v Plzni během příštího týdne připojí útočníci Pavel Kousal s Ondřejem Najmanem a gólman Jan Růžička.

Gratulujeme a držíme palce!