BK MLADA BOLESLAV
6. 5. 2018 | Redakce s přispěním ČRo

Účast na mistrovství byla blízko, lituje Martin Pláněk

M l. B o l. – Šestadvacetiletý obránce Martin Pláněk (na snímku)nakonec na poslední chvíli vypadl z českého reprezentačního kádru pro Mistrovství světa v ledním hokeji 2018 v Dánsku. O to víc má ale času na regeneraci a na zabydlení se jak v kabině boleslavského celku, tak v samotném městě. Proč se vlastně hráč, který naposledy oblékal hradecký dres, rozhodl přestoupit do Mladé Boleslavi?

Martine, proč jste se rozhodl přijít právě do Mladé Boleslavi?

Vím, že tu každoročně bývá dobrý tým, proto jsem sem šel za vidinou toho hrát dobrý hokej. Chtěl jsem změnit prostředí. V Hradci jsem podle mě působil dlouho, proto jsem rád, že se tato možnost naskytla.

Pomohl vám syn mladoboleslavského sportovního manažera Martin Látal, který v loňské sezóně působil v Hradci Králové, s tím dostat se do Mladé Boleslavi?

Ani ne. Potom jsme se bavili co a jak v Mladé Boleslavi, ale to až ve chvíli, kdy už to bylo víceméně rozhodnuté. Jen jsem si pak od Marťase zjišťoval nějaké informace. Ale to jen věci ohledně kabiny.

Jak hodnotíte vaši uplynulou sezónu, kterou jste vyšperkoval ještě účastí v národním týmu?

Myslím si, že sezóna se podařila. Celou základní část jsme odehráli na druhém místě. Řekl bych tedy, že z týmového hlediska byla úspěšná. Co se osobního hlediska týče, tak bych řekl, že to může být vždycky lepší. Potom jsem byl za pozvánku do reprezentace rád. Myslím, že jsem odehrál dobrá utkání, škoda, že to ale nakonec nevyšlo.

Jste hodně zklamaný, že si na šampionátu nezahrajete?

Na začátku jsem si byl stoprocentně jistý, že do Dánska nepojedu. Trochu zklamání tam samozřejmě je, když se to dozvíte až den před odletem, ale beru to sportovně.

Jak jste dřív vnímal ze sportovního hlediska Mladou Boleslav?

Já si nejvíc vybavuji to play-off, které jsme tu hráli. Vůbec se mi tu nehrálo dobře, protože Boleslav byla velice nepříjemný soupeř. Oni hodně dobře bruslili, což pro nás jako pro obránce nebylo vůbec jednoduché.

Kolik hráčů ze současné boleslavské kabiny vlastně znáte?

Kromě Martina Látala jsem tu znal ještě z Hradce Tomáše Knotka, jako mladší jsme se pak ještě párkrát potkali v národním týmu s Lukášem Žejdlem a samozřejmě znám jako hráče jako třeba Jakuba Klepiše a tak. Úplně do neznáma tedy nejdu.

Sezónu jste skončil v posledním dubnovém týmu, máte tedy naplánované ještě nějaké volno?

Trenéři mi řekli, že si mám udělat volno podle sebe, jak bych potřeboval. Já to vidím tak na tři týdny. Něco jak měli kluci, když v národním týmu skončili. Pak bych totiž zase dlouho chyběl a já potřebuji být s týmem. To je podle mě důležité.

Co očekáváte od nadcházející sezóny?

Podle složení hráčského kádru očekávám, že tým na tom bude velice dobře. Proto věřím, že dosáhneme na nějaký úspěch.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.