BK MLADA BOLESLAV
16. 6. 2020 | Vojtěch Tůma

Tvrdá práce přináší ovoce, Bruslaři pokračují v letní přípravě

M l. B o l. – Nový ročník Tipsport extraligy sice, doufejme, odstartuje až za čtyři měsíce, mladoboleslavští hokejisté jsou ale už nyní v plném tréninkovém zápřahu. První část letní přípravy Bruslařů se pomalu chýlí ke konci, hráči mají před sebou ještě dva a půl týdne tvrdé práce. Od šestého července následuje zasloužené volno a na led by se svěřenci trenérů Rulíka a Patery měli dostat sedmadvacátého července. Podívejte se na další várku fotografií.

Vzhledem ke stále se lepšící situaci v České republice postupně dochází k rozvolňování všemožných opatření. Život se pomalu vrací k běžným pořádkům, což v rámci přípravy na nadcházející extraligový ročník pociťují i sami hráči. Trénujeme v naprosto normálním režimu a bez jakýchkoliv omezení. Stejně jako loni zůstáváme rozdělení na dvě skupiny," říká kondiční trenér Ondřej Ježek.

Bruslaři mají přípravu rozdělenou na dvoutýdenní bloky. Aktuálně se zaměřují na nabrání relativní, jinak řečeno hrubé síly. Kluci doposud pracovali s těžšími váhami, teď přejdeme na lehčí. Příští týden zahájíme poslední blok, ve kterém se zaměříme na explosivní sílu. Čekají nás různá cvičení s medicinbalem, sprinty a rychlé starty. Tréninky budou kratší, ale zároveň intenzivnější," nastiňuje program Ježek.

Letní příprava bývá často označována za povinné zlo. Hokejisté si musí sáhnout na dno a den co den poctivě makat, ale kondiční trenér Mladé Boleslavi si uvědomuje, že občas je třeba trochu zvolnit: V pondělí a v úterý absolvujeme intenzivní tréninky, ale ve středu se spíše věnujeme regeneraci. Kluci chodí na florbal, minulou středu jsme si dali pauzu. Ve čtvrtek a v pátek pokračujeme v náročném programu a o víkendu máme volno."

Další články

Aktuality

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

15.12.2020

S Budějovicemi v ČT

Utkání 22. prosince mezi BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice má ve svém vysílacím programu ČT Sport. Živý přenos startuje v 17:20.