BK MLADA BOLESLAV
16. 6. 2020 | Vojtěch Tůma

Tvrdá práce přináší ovoce, Bruslaři pokračují v letní přípravě

M l. B o l. – Nový ročník Tipsport extraligy sice, doufejme, odstartuje až za čtyři měsíce, mladoboleslavští hokejisté jsou ale už nyní v plném tréninkovém zápřahu. První část letní přípravy Bruslařů se pomalu chýlí ke konci, hráči mají před sebou ještě dva a půl týdne tvrdé práce. Od šestého července následuje zasloužené volno a na led by se svěřenci trenérů Rulíka a Patery měli dostat sedmadvacátého července. Podívejte se na další várku fotografií.

Vzhledem ke stále se lepšící situaci v České republice postupně dochází k rozvolňování všemožných opatření. Život se pomalu vrací k běžným pořádkům, což v rámci přípravy na nadcházející extraligový ročník pociťují i sami hráči. Trénujeme v naprosto normálním režimu a bez jakýchkoliv omezení. Stejně jako loni zůstáváme rozdělení na dvě skupiny," říká kondiční trenér Ondřej Ježek.

Bruslaři mají přípravu rozdělenou na dvoutýdenní bloky. Aktuálně se zaměřují na nabrání relativní, jinak řečeno hrubé síly. Kluci doposud pracovali s těžšími váhami, teď přejdeme na lehčí. Příští týden zahájíme poslední blok, ve kterém se zaměříme na explosivní sílu. Čekají nás různá cvičení s medicinbalem, sprinty a rychlé starty. Tréninky budou kratší, ale zároveň intenzivnější," nastiňuje program Ježek.

Letní příprava bývá často označována za povinné zlo. Hokejisté si musí sáhnout na dno a den co den poctivě makat, ale kondiční trenér Mladé Boleslavi si uvědomuje, že občas je třeba trochu zvolnit: V pondělí a v úterý absolvujeme intenzivní tréninky, ale ve středu se spíše věnujeme regeneraci. Kluci chodí na florbal, minulou středu jsme si dali pauzu. Ve čtvrtek a v pátek pokračujeme v náročném programu a o víkendu máme volno."

Další články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.