BK MLADA BOLESLAV
10. 8. 2018 | Jaroslav Kindl

Turnaj o pohár primátora ovládl Hradec, Boleslav skončila třetí

M l. B o l. – Juniorský turnaj „O pohár primátora města Mladá Boleslav“ je za námi. Závěrečný třetí hrací den odstartovalo utkání Lidingö - Havířov, v němž švédský celek utrpěl debakl 1:9. Na turnaji tak končí na pátém místě. V úplně posledním zápase si Boleslavští pojistili konečnou třetí příčku před čtvrtým Znojmem jednoznačným výsledkem 7:0. Už ve čtvrtek vybojovali pohár hráči Mountfieldu HK, kteří navíc ani jednou nezaváhali. Na druhém místě se pak umístila juniorka Havířova.

Třetí hrací den – pátek 10. srpna 2018

Lidingö Vikings HC – HC AZ Havířov 2010: 1:9 (0:3, 1:1, 0:5)
36. Humble (Hamšík) – 7. Rewaj (Žídek, Mastič), 14. Bochnak (Grygar, Stodůlka), 16. Rewaj (Uhlíř, Žídek), 25. Stodůlka (Bochnak), 44. Žídek (Mastič), 46. Mastič (Kuluris), 50. Kuluris (Tomeček, Janeček), 52. Byčkov, 57. Janeček (Tomeček)

Havířovští se poprvé prosadili při přesilové hře v 7. minutě poté, co z předbrankového prostoru dorážel Marek Rewaj. Slabou chvilku si ve 13. minutě vybral brankář Lidingö Öhrstedt, jemuž za záda propadlo nahození Wiktora Bochnaka. Po dvou minutách zvyšoval už na 3:0 pro Havířov střelou pod břevno Marek Rewaj. I Švédové si vytvořili solidní šance, všechny ovšem končily na gólmanovi Štipčákovi. Z druhé třetiny byly odehrány čtyři minuty a opět se radoval Havířov. Nenápadnou akci zakončil Daniel Stodůlka. Vikingové se nakonec své branky přece jen dočkali. Ve 35. minutě se z hranice kruhů se povedenou střelou prosadil Otto Humble. Šlo ale o poslední střelecký zápas Lidingö. Na začátku další třetí třetiny Lidingö střídalo gólmany. Trenéři poslali do hry Burmakina, odešel Öhrstedt. Hned ve 44. minutě uvítal nového muže v brankovišti Jan Žídek, který přesně vypálil z úrovně kruhů. Netrvalo dlouho a v přesilovce překonal brankáře ranou pod horní tyč Maxim Mastič - 6:1. Povedenou havířovskou kombinaci zakončil mezi betony Michal Kuluris v 50. minutě. Havířovští se v poslední desetiminutovce radovali ještě dvakrát. Do samostatného úniku se nejprve vyřítil Filip Byčkov a překvapil Burmakina bekhendovým blafákem. Konečný devátý gól AZ dával tři minuty před koncem Michal Janeček.

Ohlasy trenérů po zápase:

Otakar Vejvoda | Lidingö Vikings HC:
„Po první i druhé třetině jsme měli ze zápasu docela pozitivní dojem, bylo to pořád 1:4, pořád jsme byli v kontaktu. Měli jsme trochu smůlu na začátku zápasu, kdy jsme tam měli dva samostatné nájezdy, ale ani jednou jsme z toho nedali gól. Oni víceméně dali ze dvou šancí tři góly. Druhá třetina to samé, ve třetí už bylo vidět, že kluci neměli energii. Hráli pátý zápas za čtyři dny, tak už ani ty mentální síly na konci nebyly.“

Jan Daneček | HC AZ Havířov 2010:
„Byl to náš poslední zápas na turnaji, oba týmy toho měly za ty tři dny na turnaji dost. My jsme proměnili nějaké šance hned v první třetině, po které jsme vedli 3:0, což o zápasu rozhodlo. Potom jsme zkoušeli různé varianty útoku a kluci měli chuť hrát. Švédové nám to dost umožnili, přeci jen mají hráče z mladšího ročníku, takže v těch silovějších věcech jsme je přetlačili. V předchozích zápasech jsme měli problémy v koncovce, dneska nám to vyšlo a vstřelili jsme devět gólů, z naší strany to tak byl pohodový zápas. Myslím si, že Švédové už toho měli plné zuby, konec byl ale zbytečně vyhrocený. Za stavu 6:1 začali hrát do těla a my jsme takový hornický tým, který si to nenechá líbit. Konec byl trochu hektický, což trochu pokazilo dojem z utkání.“

BK Mladá Boleslav - Orli Znojmo: 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
7. Novák (Sýkora), 8. Moravčík (Závora), 31. Imlauf (Moravčík), 31. Dlask (Vasilev, Zajíček), 40. Dlask (Houška M., Šíma), 44. Kapal (Simon), 51. Schulz (Novák)

Také druhý páteční zápas měl jednoznačný průběh. Domácí otevřeli skóre v 7. minutě zásluhou Petera Nováka. Ten před znojemskou bránou nejprve zkrotil skákající kotouč, a následně ho poslal i za brankáře Kocáka. Po necelé minutě a půl navíc Boleslav odskočila znovu. Závorův chytrý pas zpoza brány rychle zametl Andrej Moravčík. Další gól již během úvodní periody nepadl. Gólový půst trval až do 31. minuty, kdy se Bruslařům povedlo vstřelit další dva slepené góly. Šikovnou tečí nasměroval puk do sítě Václav Imlauf. O 17 vteřin později vyšel blafák Tomáši Dlaskovi. Na sklonku druhé třetiny pak Tomáš Dlask zaokrouhlil stav na 5:0. Bruslaři úspěšně vstoupili také do třetí části. Sraženou střelu Simona doklepl ve 44. minutě za brankovou čáru Lukáš Kapal. Sedmou branku zařídil z mezikruží Michael Schulz. Ačkoliv si místy Boleslav počínala (vlivem vysokého náskoku) ledabyle, Znojmo se gólově neprosadilo. Boleslavští junioři tedy v přímém souboji o třetí místo uspěli.

Ohlasy trenérů po zápase:

Jan Křivohlávek | BK Mladá Boleslav:
„Výsledek je pro nás hodně slibný. Možná jsme v tomhle posledním utkání měli více sil, větší hlad, a hlavně nám tam padaly ty góly, což bylo důležité. Podařilo se nám uhrát třetí místo na turnaji, což bylo před tímto zápasem naším cílem. Jsme rádi, že se nám to splnilo. Byla to především příprava, abychom se podívali na hráče a mohli zapracovat na nedostatcích, které nám to ukázalo.“

Petr Konečný | Orli Znojmo:
„Celý turnaj byl dobře obsazený, pro nás to tady byla spíše zkouška obranné hry. Hráli jsme s extraligovými týmy, takže jsme věděli, že budeme hrát pod tlakem. S výsledkem samozřejmě nejsme spokojeni, ale aspoň se nám ukázaly nějaké slabiny. Další věc je, že teď tvoříme nový tým, to se bude ještě pilovat. V posledním utkání jsme spokojeni s nasazením a s výkonem ve třetí třetině, která se hrála nahoru-dolů. Celkové umístění odpovídá tomu, co jsme čekali.“

Konečné umístění turnaje „O pohár primátora města Mladá Boleslav“

  1. Mountfield HK
  2. HC AZ Havířov 2010
  3. BK Mladá Boleslav
  4. Orli Znojmo
  5. Lidingö Vikings HC

Individuální ocenění

Nejužitečnější hráč: Wiktor Bochnak (HC AZ Havířov 2010)
Nejlepší útočník: Victor Fälth (Lidingö Vikings HC)
Nejlepší gólman: Radek Kocák (Orli Znojmo)

Ocenění hráči turnaje Wiktor Bochnak, Radek Kocák (v pořadí zleva) a Viktor Fälth (první zprava) na závěr zapózovali s Radimem Vrbatou.
Ocenění hráči turnaje Wiktor Bochnak, Radek Kocák (v pořadí zleva) a Viktor Fälth (první zprava) na závěr zapózovali s Radimem Vrbatou.

Další články

Aktuality

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

15.03.2019

Dorostu skončila sezona

Mladoboleslavským dorostencům skončila sezóna poté, co nezvládli z dvojzápasu s Českými Budějovicemi získat potřebný počet bodů, zatímco jejich jihlavský sok porazil Žďár a díky lepším vzájemným zápasům s Boleslaví postupuje dále Jihlava, zatímco Bruslařům skončila sezóna. "Já musím celé mužstvo pochválit a dát jim velký dík nejen za tento zápas, ale za celou sezónu. Protože to možná byl už poslední zápas sezóny a když Jihlava udělá čtyři body, tak končíme. Velký dík patří kolegovi Láďovi Kolnerovi, samozřejmě i vedoucímu Tomáši Rajglovi, který pro nás také udělal spoustu práce. A na závěr panu Borisovi Žabkovi, který nám pomáhal celou sezónu s beky," řekl hlavní trenér dorostu Jiří Zörkler.

09.03.2019

Linka H bude posílena

BK Mladá Boleslav se vám ve spolupráci s Dopravním podnikem Mladá Boleslav pokusí i s ohledem na pozdní začátky zápasů předkola usnadnit cestu domů. 10 minut po skončení obou utkání pojede ze zastávky "Zimní stadion" již tradiční linka H, která bude navýšena na tři autobusy MHD.

08.03.2019

R. Haas chytal SM-Liigu

Devatenáctiletý brankář Radek Haas, syn mladoboleslavského trenéra gólmanů, má za sebou významnou premiéru. Odchytal svůj první zápas ve finské SM-Liize, a to za tým Pori. V zápase proti celku Sport Vaasa ale Haasův celek prohrál těsně 3:4.

08.03.2019

Začátky zápasů v 19:00

Na klub dorazila oficiální zpráva od BPA - první dva domácí zápasy Bruslařů v předkole (tj. v pondělí 11. března a v úterý 12. března) odstartují v 19 hodin. Tento čas určili po dohodě televizní vysílatelé. BK Mladá Boleslav bude v pondělí vysílat O2 TV a v úterý Česká televize.