BK MLADA BOLESLAV
10. 8. 2018 | Jaroslav Kindl

Turnaj o pohár primátora ovládl Hradec, Boleslav skončila třetí

M l. B o l. – Juniorský turnaj „O pohár primátora města Mladá Boleslav“ je za námi. Závěrečný třetí hrací den odstartovalo utkání Lidingö - Havířov, v němž švédský celek utrpěl debakl 1:9. Na turnaji tak končí na pátém místě. V úplně posledním zápase si Boleslavští pojistili konečnou třetí příčku před čtvrtým Znojmem jednoznačným výsledkem 7:0. Už ve čtvrtek vybojovali pohár hráči Mountfieldu HK, kteří navíc ani jednou nezaváhali. Na druhém místě se pak umístila juniorka Havířova.

Třetí hrací den – pátek 10. srpna 2018

Lidingö Vikings HC – HC AZ Havířov 2010: 1:9 (0:3, 1:1, 0:5)
36. Humble (Hamšík) – 7. Rewaj (Žídek, Mastič), 14. Bochnak (Grygar, Stodůlka), 16. Rewaj (Uhlíř, Žídek), 25. Stodůlka (Bochnak), 44. Žídek (Mastič), 46. Mastič (Kuluris), 50. Kuluris (Tomeček, Janeček), 52. Byčkov, 57. Janeček (Tomeček)

Havířovští se poprvé prosadili při přesilové hře v 7. minutě poté, co z předbrankového prostoru dorážel Marek Rewaj. Slabou chvilku si ve 13. minutě vybral brankář Lidingö Öhrstedt, jemuž za záda propadlo nahození Wiktora Bochnaka. Po dvou minutách zvyšoval už na 3:0 pro Havířov střelou pod břevno Marek Rewaj. I Švédové si vytvořili solidní šance, všechny ovšem končily na gólmanovi Štipčákovi. Z druhé třetiny byly odehrány čtyři minuty a opět se radoval Havířov. Nenápadnou akci zakončil Daniel Stodůlka. Vikingové se nakonec své branky přece jen dočkali. Ve 35. minutě se z hranice kruhů se povedenou střelou prosadil Otto Humble. Šlo ale o poslední střelecký zápas Lidingö. Na začátku další třetí třetiny Lidingö střídalo gólmany. Trenéři poslali do hry Burmakina, odešel Öhrstedt. Hned ve 44. minutě uvítal nového muže v brankovišti Jan Žídek, který přesně vypálil z úrovně kruhů. Netrvalo dlouho a v přesilovce překonal brankáře ranou pod horní tyč Maxim Mastič - 6:1. Povedenou havířovskou kombinaci zakončil mezi betony Michal Kuluris v 50. minutě. Havířovští se v poslední desetiminutovce radovali ještě dvakrát. Do samostatného úniku se nejprve vyřítil Filip Byčkov a překvapil Burmakina bekhendovým blafákem. Konečný devátý gól AZ dával tři minuty před koncem Michal Janeček.

Ohlasy trenérů po zápase:

Otakar Vejvoda | Lidingö Vikings HC:
„Po první i druhé třetině jsme měli ze zápasu docela pozitivní dojem, bylo to pořád 1:4, pořád jsme byli v kontaktu. Měli jsme trochu smůlu na začátku zápasu, kdy jsme tam měli dva samostatné nájezdy, ale ani jednou jsme z toho nedali gól. Oni víceméně dali ze dvou šancí tři góly. Druhá třetina to samé, ve třetí už bylo vidět, že kluci neměli energii. Hráli pátý zápas za čtyři dny, tak už ani ty mentální síly na konci nebyly.“

Jan Daneček | HC AZ Havířov 2010:
„Byl to náš poslední zápas na turnaji, oba týmy toho měly za ty tři dny na turnaji dost. My jsme proměnili nějaké šance hned v první třetině, po které jsme vedli 3:0, což o zápasu rozhodlo. Potom jsme zkoušeli různé varianty útoku a kluci měli chuť hrát. Švédové nám to dost umožnili, přeci jen mají hráče z mladšího ročníku, takže v těch silovějších věcech jsme je přetlačili. V předchozích zápasech jsme měli problémy v koncovce, dneska nám to vyšlo a vstřelili jsme devět gólů, z naší strany to tak byl pohodový zápas. Myslím si, že Švédové už toho měli plné zuby, konec byl ale zbytečně vyhrocený. Za stavu 6:1 začali hrát do těla a my jsme takový hornický tým, který si to nenechá líbit. Konec byl trochu hektický, což trochu pokazilo dojem z utkání.“

BK Mladá Boleslav - Orli Znojmo: 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
7. Novák (Sýkora), 8. Moravčík (Závora), 31. Imlauf (Moravčík), 31. Dlask (Vasilev, Zajíček), 40. Dlask (Houška M., Šíma), 44. Kapal (Simon), 51. Schulz (Novák)

Také druhý páteční zápas měl jednoznačný průběh. Domácí otevřeli skóre v 7. minutě zásluhou Petera Nováka. Ten před znojemskou bránou nejprve zkrotil skákající kotouč, a následně ho poslal i za brankáře Kocáka. Po necelé minutě a půl navíc Boleslav odskočila znovu. Závorův chytrý pas zpoza brány rychle zametl Andrej Moravčík. Další gól již během úvodní periody nepadl. Gólový půst trval až do 31. minuty, kdy se Bruslařům povedlo vstřelit další dva slepené góly. Šikovnou tečí nasměroval puk do sítě Václav Imlauf. O 17 vteřin později vyšel blafák Tomáši Dlaskovi. Na sklonku druhé třetiny pak Tomáš Dlask zaokrouhlil stav na 5:0. Bruslaři úspěšně vstoupili také do třetí části. Sraženou střelu Simona doklepl ve 44. minutě za brankovou čáru Lukáš Kapal. Sedmou branku zařídil z mezikruží Michael Schulz. Ačkoliv si místy Boleslav počínala (vlivem vysokého náskoku) ledabyle, Znojmo se gólově neprosadilo. Boleslavští junioři tedy v přímém souboji o třetí místo uspěli.

Ohlasy trenérů po zápase:

Jan Křivohlávek | BK Mladá Boleslav:
„Výsledek je pro nás hodně slibný. Možná jsme v tomhle posledním utkání měli více sil, větší hlad, a hlavně nám tam padaly ty góly, což bylo důležité. Podařilo se nám uhrát třetí místo na turnaji, což bylo před tímto zápasem naším cílem. Jsme rádi, že se nám to splnilo. Byla to především příprava, abychom se podívali na hráče a mohli zapracovat na nedostatcích, které nám to ukázalo.“

Petr Konečný | Orli Znojmo:
„Celý turnaj byl dobře obsazený, pro nás to tady byla spíše zkouška obranné hry. Hráli jsme s extraligovými týmy, takže jsme věděli, že budeme hrát pod tlakem. S výsledkem samozřejmě nejsme spokojeni, ale aspoň se nám ukázaly nějaké slabiny. Další věc je, že teď tvoříme nový tým, to se bude ještě pilovat. V posledním utkání jsme spokojeni s nasazením a s výkonem ve třetí třetině, která se hrála nahoru-dolů. Celkové umístění odpovídá tomu, co jsme čekali.“

Konečné umístění turnaje „O pohár primátora města Mladá Boleslav“

  1. Mountfield HK
  2. HC AZ Havířov 2010
  3. BK Mladá Boleslav
  4. Orli Znojmo
  5. Lidingö Vikings HC

Individuální ocenění

Nejužitečnější hráč: Wiktor Bochnak (HC AZ Havířov 2010)
Nejlepší útočník: Victor Fälth (Lidingö Vikings HC)
Nejlepší gólman: Radek Kocák (Orli Znojmo)

Ocenění hráči turnaje Wiktor Bochnak, Radek Kocák (v pořadí zleva) a Viktor Fälth (první zprava) na závěr zapózovali s Radimem Vrbatou.
Ocenění hráči turnaje Wiktor Bochnak, Radek Kocák (v pořadí zleva) a Viktor Fälth (první zprava) na závěr zapózovali s Radimem Vrbatou.

Další články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.