BK MLADA BOLESLAV
31. 5. 2019 | Klub

Trenérská sestava mládeže posílena. Výchova hráčů je pro nás priorita, říká Radim Vrbata


M l. B o l. – Po změnách v A týmu doznává jistých změn i prostředí mládeže. V tomto článku najdete trenérské rozložení u jednotlivých kategorií pro hokejovou sezonu 2019/2020 a vysvětlující komentář sportovního ředitele Radima Vrbaty:

Trenéři mládeže pro sezonu 2019/2020

Sportovní manažer mládeže Mgr. Petr Haken
Hlavní trenér Akademie: Jan Křivohlávek
Hlavní trenér sportovních tříd: Lukáš Zörkler
Trenér brankářů: Radek Haas
Asistent trenéra brankářů: Filip Šindelář
Dovednostní rozvoj obránců: Jan Křivohlávek
Dovednostní rozvoj útočníků: Václav Nedorost
Kondiční trenér: Ondřej Ježek
Kustod mládeže: František Buček


Tým Hlavní trenér Asistent trenéra
Junioři Jan Křivohlávek (A) Ladislav Kolner (B)
Dorost Mgr. Petr Haken (A) Václav Pletka (B), David Vrbata (B)
9. třída Lukáš Zörkler (A) Martin Škaloud (B), Jiří Kristek (B), David Hart (C)
8. třída Vladimír Lejsek (C) Mgr. Lukáš Rovný (A), Jan Hanzlík (C)
7. třída Martin Škaloud (B) Lukáš Zörkler (A), Jiří Kristek (B)
6. třída Mgr. Lukáš Rovný (A) Vladimír Lejsek (C), Jan Hanzlík (C)
5. třída Václav Pletka (B) Radim Vrbata (C), David Vrbata (B)
4. třída Jaroslav Čížek (B) Mgr. Radek Novák (B), Daniel Šimek (C)
3. třída Jaroslav Čížek (B) Mgr. Radek Novák (B), Petr Buben (A)
2. třída Radek Holík (stud. B) Dominik Tůma (stud. B)
1. třída Radek Holík (stud. B) Dominik Tůma (stud. B)
Přípravka Luboš Křiváček (C) Radek Holík (stud. B), Jiří Vlasák - nábor (C),
Pavel Rutkovský (B), Dominik Tůma (stud. B)

Radim Vrbata: Chceme si vychovávat vlastní hráče i trenéry

Pane Vrbato, co se u mládeže v aktuálních dnech mění?

Po změnách v A týmu jsme se rozhodli inovovat i mládež. Naší hlavní ambicí bude vychovávat kvalitní hráče jak pro klub, tak třeba pro reprezentaci nebo zahraniční soutěže. U mládeže nevidíme jako hlavní cíl tlak na výsledky, prioritou bude rozvoj hráčů.

Měnilo se obsazení trenérů u jednotlivých kategorií…

Trenérské řady se nám podařilo rozšířit. Kromě Petra Hakena, o kterém jsem už mluvil, se zapracovávají taky Honza Hanzlík, David Vrbata, v sezoně budou pomáhat taky Venca Nedorost a útočník A týmu Honza Stránský, pokud mu čas dovolí, který se trénování mládeže věnuje už nějakou dobu a chtěl v tom pokračovat i tady v Boleslavi. Myslím, že je strašně důležité, že se nám daří zapracovávat coby trenéry bývalé hráče, kteří můžou dětem názorně ukázat řadu věcí a předávat zkušenosti z jejich hráčské kariéry. A co se trenérů jako celku týče, je to vlastně stejné jako s hráči – i svoje trenéry si chceme vychovávat.

Je pravda, že se snažíte propojit práci trenérů A týmu a mládeže?

Je to tak. Začalo to už po skončení základní části a teď v tom pokračujeme. Jsem moc rád, že jsou Radim Rulík a Pavel Patera téhle myšlence naklonění, jsou ochotní informace předávat, a že s námi do toho šli. Vedeme momentálně společné porady trenérů áčka, juniorů, dorostu a deváté třídy. Chceme jejich práci propojit, chceme, aby na sebe navazovala, aby spolu komunikovali, aby celý klub byl sportovně založen na stejných principech a systémech a tím měli hráči jednodušší přechody do vyšších kategorií. Cílem je začít připravovat kluky na postup do seniorského hokeje co možná nejdřív.

Další články

Aktuality

19.10.2019

Vstupenky na Kladno

Vstupenky na nedělní zápas s Kladnem jsou téměř vyprodány. V online prodeji je k dispozici již jen několik vstupenek a další již nebudou do internetového prodeje uvolněny. Poslední vstupenky v řádu několika desítek budou k dispozici v neděli hodinu před začátkem utkání už jen na pokladnách. Dorazte proto na zápas včas.

15.10.2019

Se Spartou dříve

Utkání 21. kola, které je na programu v neděli 24. listopadu, a ve kterém BK Mladá Boleslav přivítá doma celek HC Sparta Praha, zařadila ČT Sport do svého živého vysílání a úvodní vhazování je z tohoto důvodu posunuto už na 14. hodinu.

15.10.2019

Žejdl dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Lukáše Žejdla na Ondřeje Romana v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi. Žejdl už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský útočník tak v pátek nepojede s Bruslaři do Karlových Varů.

13.10.2019

B tým nedohrál

Sobotní utkání B týmu proti Královu Dvoru se nedohrálo. Za stavu 4:1 pro Mladou Boleslav totiž před třetí třetinou vypadla elektřina. Výpadek se ukázal být jako rozsáhlý a nepomohlo ani čekání. Po 20 minutách čekání potmě tak hlavní rozhodčí Jan Jílek hráče poslal do kabin a duel ukončil. O tom, zda tento výsledek bude platný, rozhodně ještě příslušná komise Českého svazu ledního hokeje.

12.10.2019

Výjezd do Pardubic

Boleslavští fanoušci se chystají v neděli 27. října podpořit hráče do Pardubic. A protože je druhý den státní svátek, a většinou tak odpadá ranní vstávání, doufá Boleslavská Smečka, že vypraví alespoň dva autobusy. Přihlašujte se a pomozte Bruslařům být v Pardubicích jako doma!

05.10.2019

MHD z fotbalu na hokej

V neděli 6. října vypraví Dopravní podnik Mladá Boleslav pro fanoušky sportu linku, která je přepraví z fotbalového stadionu k hokejovému. Po fotbalovém utkání FK Mladá Boleslav tak bude připraven přímý odvoz před hlavní bránou stadionu. Autobusy budou odjíždět v 17:20, což je cca 5 minut po skončení zápasu. Hokejový zápas Bruslařů začíná v 18:30.