BK MLADA BOLESLAV
31. 5. 2019 | Klub

Trenérská sestava mládeže posílena. Výchova hráčů je pro nás priorita, říká Radim Vrbata


M l. B o l. – Po změnách v A týmu doznává jistých změn i prostředí mládeže. V tomto článku najdete trenérské rozložení u jednotlivých kategorií pro hokejovou sezonu 2019/2020 a vysvětlující komentář sportovního ředitele Radima Vrbaty:

Trenéři mládeže pro sezonu 2019/2020

Sportovní manažer mládeže Mgr. Petr Haken
Hlavní trenér Akademie: Jan Křivohlávek
Hlavní trenér sportovních tříd: Lukáš Zörkler
Trenér brankářů: Radek Haas
Asistent trenéra brankářů: Filip Šindelář
Dovednostní rozvoj obránců: Jan Křivohlávek
Dovednostní rozvoj útočníků: Václav Nedorost
Kondiční trenér: Ondřej Ježek
Kustod mládeže: František Buček


Tým Hlavní trenér Asistent trenéra
Junioři Jan Křivohlávek (A) Ladislav Kolner (B)
Dorost Mgr. Petr Haken (A) Václav Pletka (B), David Vrbata (B)
9. třída Lukáš Zörkler (A) Martin Škaloud (B), Jiří Kristek (B), David Hart (C)
8. třída Vladimír Lejsek (C) Mgr. Lukáš Rovný (A), Jan Hanzlík (C)
7. třída Martin Škaloud (B) Lukáš Zörkler (A), Jiří Kristek (B)
6. třída Mgr. Lukáš Rovný (A) Vladimír Lejsek (C), Jan Hanzlík (C)
5. třída Václav Pletka (B) Radim Vrbata (C), David Vrbata (B)
4. třída Jaroslav Čížek (B) Mgr. Radek Novák (B), Daniel Šimek (C)
3. třída Jaroslav Čížek (B) Mgr. Radek Novák (B), Petr Buben (A)
2. třída Radek Holík (stud. B) Dominik Tůma (stud. B)
1. třída Radek Holík (stud. B) Dominik Tůma (stud. B)
Přípravka Luboš Křiváček (C) Radek Holík (stud. B), Jiří Vlasák - nábor (C),
Pavel Rutkovský (B), Dominik Tůma (stud. B)

Radim Vrbata: Chceme si vychovávat vlastní hráče i trenéry

Pane Vrbato, co se u mládeže v aktuálních dnech mění?

Po změnách v A týmu jsme se rozhodli inovovat i mládež. Naší hlavní ambicí bude vychovávat kvalitní hráče jak pro klub, tak třeba pro reprezentaci nebo zahraniční soutěže. U mládeže nevidíme jako hlavní cíl tlak na výsledky, prioritou bude rozvoj hráčů.

Měnilo se obsazení trenérů u jednotlivých kategorií…

Trenérské řady se nám podařilo rozšířit. Kromě Petra Hakena, o kterém jsem už mluvil, se zapracovávají taky Honza Hanzlík, David Vrbata, v sezoně budou pomáhat taky Venca Nedorost a útočník A týmu Honza Stránský, pokud mu čas dovolí, který se trénování mládeže věnuje už nějakou dobu a chtěl v tom pokračovat i tady v Boleslavi. Myslím, že je strašně důležité, že se nám daří zapracovávat coby trenéry bývalé hráče, kteří můžou dětem názorně ukázat řadu věcí a předávat zkušenosti z jejich hráčské kariéry. A co se trenérů jako celku týče, je to vlastně stejné jako s hráči – i svoje trenéry si chceme vychovávat.

Je pravda, že se snažíte propojit práci trenérů A týmu a mládeže?

Je to tak. Začalo to už po skončení základní části a teď v tom pokračujeme. Jsem moc rád, že jsou Radim Rulík a Pavel Patera téhle myšlence naklonění, jsou ochotní informace předávat, a že s námi do toho šli. Vedeme momentálně společné porady trenérů áčka, juniorů, dorostu a deváté třídy. Chceme jejich práci propojit, chceme, aby na sebe navazovala, aby spolu komunikovali, aby celý klub byl sportovně založen na stejných principech a systémech a tím měli hráči jednodušší přechody do vyšších kategorií. Cílem je začít připravovat kluky na postup do seniorského hokeje co možná nejdřív.

Další články

Aktuality

14.06.2019

Permice stále v prodeji

I po prvním týdnu prodeje permanentních vstupenek na extraligovou sezonu 2019/2020 je jich stále několik k dispozici i na sezení. Permanentek na stání je zatím dostatek. Nepropásněte příležitost a zakupte si permanentky online nebo fyzicky na vedení klubu zase příští týden od úterý do čtvrtka. Všechny informace najdete zde.

12.06.2019

Hyka v AHL druhý

Ze zisku poháru pro vítěze AHL se nakonec raduje Martin Nečas v dresu Charlotte Checkers. Tým boleslavského Tomáše Hyky Chicago Wolves porazili 4:1 na zápasy. V celkovém bodování play-off se Hyka umístil na 10. místě (3+12).

28.05.2019

Hyka ve finále

Kam ale zamíří dál? Boleslavský útočník Tomáš Hyka a jeho parťáci z týmu Chicaga Wolves vyhráli v šestém utkání semifinále play-off AHL doma nad San Diegem 3:1, sérii ovládli 4:2 na zápasy a dostali se do finále Calder Cupu. V něm čeká Wolves souboj s týmem Charlotte Checkers, jehož barvy hájí útočník Martin Nečas. Doplňme, že sám Hyka si v semifinále připsal jeden gól a pět asistencí. Už teď se ale začínají objevovat spekulace, kam Hyka zamíří po sezóně. Bude to ruská KHL? Více informací se dočtete v tomto článku.

15.05.2019

Hyka v semifinále AHL

Útočník a boleslavský odchovanec Tomáš Hyka pomohl jednou asistencí ke čtvrtému vítězství Chicaga Wolves nad Iowou Wild, a rovněž tak k postupu do semifinále play off AHL. V něm se Chicago utká se San Diegem.

07.05.2019

Odešel Adam Svoboda

Velice smutná zpráva přišla v úterý odpoledne, nejen hokejový svět opustil bývalý brankář Adam Svoboda. Bruslařský klub vyjadřuje soustrast všem pozůstalým.

07.05.2019

Bruslaři Na Karmeli

Hokejisté Mladé Boleslavi se objeví při zápasech hokejového mistrovství světa ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Zatímco v pátek 10. května otevřou projekci biatlonista Michal Krčmář a parahokejista Zdeněk Šafránek, o den později při zápase Česko – Norsko budou hosty sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata a jeho bratr David. V dalších dnech se objeví třeba Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.