BK MLADA BOLESLAV
31. 5. 2019 | Klub

Trenérská sestava mládeže posílena. Výchova hráčů je pro nás priorita, říká Radim Vrbata


M l. B o l. – Po změnách v A týmu doznává jistých změn i prostředí mládeže. V tomto článku najdete trenérské rozložení u jednotlivých kategorií pro hokejovou sezonu 2019/2020 a vysvětlující komentář sportovního ředitele Radima Vrbaty:

Trenéři mládeže pro sezonu 2019/2020

Sportovní manažer mládeže Mgr. Petr Haken
Hlavní trenér Akademie: Jan Křivohlávek
Hlavní trenér sportovních tříd: Lukáš Zörkler
Trenér brankářů: Radek Haas
Asistent trenéra brankářů: Filip Šindelář
Dovednostní rozvoj obránců: Jan Křivohlávek
Dovednostní rozvoj útočníků: Václav Nedorost
Kondiční trenér: Ondřej Ježek
Kustod mládeže: František Buček


Tým Hlavní trenér Asistent trenéra
Junioři Jan Křivohlávek (A) Ladislav Kolner (B)
Dorost Mgr. Petr Haken (A) Václav Pletka (B), David Vrbata (B)
9. třída Lukáš Zörkler (A) Martin Škaloud (B), Jiří Kristek (B), David Hart (C)
8. třída Vladimír Lejsek (C) Mgr. Lukáš Rovný (A), Jan Hanzlík (C)
7. třída Martin Škaloud (B) Lukáš Zörkler (A), Jiří Kristek (B)
6. třída Mgr. Lukáš Rovný (A) Vladimír Lejsek (C), Jan Hanzlík (C)
5. třída Václav Pletka (B) Radim Vrbata (C), David Vrbata (B)
4. třída Jaroslav Čížek (B) Mgr. Radek Novák (B), Daniel Šimek (C)
3. třída Jaroslav Čížek (B) Mgr. Radek Novák (B), Petr Buben (A)
2. třída Radek Holík (stud. B) Dominik Tůma (stud. B)
1. třída Radek Holík (stud. B) Dominik Tůma (stud. B)
Přípravka Luboš Křiváček (C) Radek Holík (stud. B), Jiří Vlasák - nábor (C),
Pavel Rutkovský (B), Dominik Tůma (stud. B)

Radim Vrbata: Chceme si vychovávat vlastní hráče i trenéry

Pane Vrbato, co se u mládeže v aktuálních dnech mění?

Po změnách v A týmu jsme se rozhodli inovovat i mládež. Naší hlavní ambicí bude vychovávat kvalitní hráče jak pro klub, tak třeba pro reprezentaci nebo zahraniční soutěže. U mládeže nevidíme jako hlavní cíl tlak na výsledky, prioritou bude rozvoj hráčů.

Měnilo se obsazení trenérů u jednotlivých kategorií…

Trenérské řady se nám podařilo rozšířit. Kromě Petra Hakena, o kterém jsem už mluvil, se zapracovávají taky Honza Hanzlík, David Vrbata, v sezoně budou pomáhat taky Venca Nedorost a útočník A týmu Honza Stránský, pokud mu čas dovolí, který se trénování mládeže věnuje už nějakou dobu a chtěl v tom pokračovat i tady v Boleslavi. Myslím, že je strašně důležité, že se nám daří zapracovávat coby trenéry bývalé hráče, kteří můžou dětem názorně ukázat řadu věcí a předávat zkušenosti z jejich hráčské kariéry. A co se trenérů jako celku týče, je to vlastně stejné jako s hráči – i svoje trenéry si chceme vychovávat.

Je pravda, že se snažíte propojit práci trenérů A týmu a mládeže?

Je to tak. Začalo to už po skončení základní části a teď v tom pokračujeme. Jsem moc rád, že jsou Radim Rulík a Pavel Patera téhle myšlence naklonění, jsou ochotní informace předávat, a že s námi do toho šli. Vedeme momentálně společné porady trenérů áčka, juniorů, dorostu a deváté třídy. Chceme jejich práci propojit, chceme, aby na sebe navazovala, aby spolu komunikovali, aby celý klub byl sportovně založen na stejných principech a systémech a tím měli hráči jednodušší přechody do vyšších kategorií. Cílem je začít připravovat kluky na postup do seniorského hokeje co možná nejdřív.

Další články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.