BK MLADA BOLESLAV
31. 5. 2019 | Klub

Trenérská sestava mládeže posílena. Výchova hráčů je pro nás priorita, říká Radim Vrbata


M l. B o l. – Po změnách v A týmu doznává jistých změn i prostředí mládeže. V tomto článku najdete trenérské rozložení u jednotlivých kategorií pro hokejovou sezonu 2019/2020 a vysvětlující komentář sportovního ředitele Radima Vrbaty:

Trenéři mládeže pro sezonu 2019/2020

Sportovní manažer mládeže Mgr. Petr Haken
Hlavní trenér Akademie: Jan Křivohlávek
Hlavní trenér sportovních tříd: Lukáš Zörkler
Trenér brankářů: Radek Haas
Asistent trenéra brankářů: Filip Šindelář
Dovednostní rozvoj obránců: Jan Křivohlávek
Dovednostní rozvoj útočníků: Václav Nedorost
Kondiční trenér: Ondřej Ježek
Kustod mládeže: František Buček


Tým Hlavní trenér Asistent trenéra
Junioři Jan Křivohlávek (A) Ladislav Kolner (B)
Dorost Mgr. Petr Haken (A) Václav Pletka (B), David Vrbata (B)
9. třída Lukáš Zörkler (A) Martin Škaloud (B), Jiří Kristek (B), David Hart (C)
8. třída Vladimír Lejsek (C) Mgr. Lukáš Rovný (A), Jan Hanzlík (C)
7. třída Martin Škaloud (B) Lukáš Zörkler (A), Jiří Kristek (B)
6. třída Mgr. Lukáš Rovný (A) Vladimír Lejsek (C), Jan Hanzlík (C)
5. třída Václav Pletka (B) Radim Vrbata (C), David Vrbata (B)
4. třída Jaroslav Čížek (B) Mgr. Radek Novák (B), Daniel Šimek (C)
3. třída Jaroslav Čížek (B) Mgr. Radek Novák (B), Petr Buben (A)
2. třída Radek Holík (stud. B) Dominik Tůma (stud. B)
1. třída Radek Holík (stud. B) Dominik Tůma (stud. B)
Přípravka Luboš Křiváček (C) Radek Holík (stud. B), Jiří Vlasák - nábor (C),
Pavel Rutkovský (B), Dominik Tůma (stud. B)

Radim Vrbata: Chceme si vychovávat vlastní hráče i trenéry

Pane Vrbato, co se u mládeže v aktuálních dnech mění?

Po změnách v A týmu jsme se rozhodli inovovat i mládež. Naší hlavní ambicí bude vychovávat kvalitní hráče jak pro klub, tak třeba pro reprezentaci nebo zahraniční soutěže. U mládeže nevidíme jako hlavní cíl tlak na výsledky, prioritou bude rozvoj hráčů.

Měnilo se obsazení trenérů u jednotlivých kategorií…

Trenérské řady se nám podařilo rozšířit. Kromě Petra Hakena, o kterém jsem už mluvil, se zapracovávají taky Honza Hanzlík, David Vrbata, v sezoně budou pomáhat taky Venca Nedorost a útočník A týmu Honza Stránský, pokud mu čas dovolí, který se trénování mládeže věnuje už nějakou dobu a chtěl v tom pokračovat i tady v Boleslavi. Myslím, že je strašně důležité, že se nám daří zapracovávat coby trenéry bývalé hráče, kteří můžou dětem názorně ukázat řadu věcí a předávat zkušenosti z jejich hráčské kariéry. A co se trenérů jako celku týče, je to vlastně stejné jako s hráči – i svoje trenéry si chceme vychovávat.

Je pravda, že se snažíte propojit práci trenérů A týmu a mládeže?

Je to tak. Začalo to už po skončení základní části a teď v tom pokračujeme. Jsem moc rád, že jsou Radim Rulík a Pavel Patera téhle myšlence naklonění, jsou ochotní informace předávat, a že s námi do toho šli. Vedeme momentálně společné porady trenérů áčka, juniorů, dorostu a deváté třídy. Chceme jejich práci propojit, chceme, aby na sebe navazovala, aby spolu komunikovali, aby celý klub byl sportovně založen na stejných principech a systémech a tím měli hráči jednodušší přechody do vyšších kategorií. Cílem je začít připravovat kluky na postup do seniorského hokeje co možná nejdřív.

Další články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.