BK MLADA BOLESLAV
31. 5. 2019 | Klub

Trenérská sestava mládeže posílena. Výchova hráčů je pro nás priorita, říká Radim Vrbata


M l. B o l. – Po změnách v A týmu doznává jistých změn i prostředí mládeže. V tomto článku najdete trenérské rozložení u jednotlivých kategorií pro hokejovou sezonu 2019/2020 a vysvětlující komentář sportovního ředitele Radima Vrbaty:

Trenéři mládeže pro sezonu 2019/2020

Sportovní manažer mládeže Mgr. Petr Haken
Hlavní trenér Akademie: Jan Křivohlávek
Hlavní trenér sportovních tříd: Lukáš Zörkler
Trenér brankářů: Radek Haas
Asistent trenéra brankářů: Filip Šindelář
Dovednostní rozvoj obránců: Jan Křivohlávek
Dovednostní rozvoj útočníků: Václav Nedorost
Kondiční trenér: Ondřej Ježek
Kustod mládeže: František Buček


Tým Hlavní trenér Asistent trenéra
Junioři Jan Křivohlávek (A) Ladislav Kolner (B)
Dorost Mgr. Petr Haken (A) Václav Pletka (B), David Vrbata (B)
9. třída Lukáš Zörkler (A) Martin Škaloud (B), Jiří Kristek (B), David Hart (C)
8. třída Vladimír Lejsek (C) Mgr. Lukáš Rovný (A), Jan Hanzlík (C)
7. třída Martin Škaloud (B) Lukáš Zörkler (A), Jiří Kristek (B)
6. třída Mgr. Lukáš Rovný (A) Vladimír Lejsek (C), Jan Hanzlík (C)
5. třída Václav Pletka (B) Radim Vrbata (C), David Vrbata (B)
4. třída Jaroslav Čížek (B) Mgr. Radek Novák (B), Daniel Šimek (C)
3. třída Jaroslav Čížek (B) Mgr. Radek Novák (B), Petr Buben (A)
2. třída Radek Holík (stud. B) Dominik Tůma (stud. B)
1. třída Radek Holík (stud. B) Dominik Tůma (stud. B)
Přípravka Luboš Křiváček (C) Radek Holík (stud. B), Jiří Vlasák - nábor (C),
Pavel Rutkovský (B), Dominik Tůma (stud. B)

Radim Vrbata: Chceme si vychovávat vlastní hráče i trenéry

Pane Vrbato, co se u mládeže v aktuálních dnech mění?

Po změnách v A týmu jsme se rozhodli inovovat i mládež. Naší hlavní ambicí bude vychovávat kvalitní hráče jak pro klub, tak třeba pro reprezentaci nebo zahraniční soutěže. U mládeže nevidíme jako hlavní cíl tlak na výsledky, prioritou bude rozvoj hráčů.

Měnilo se obsazení trenérů u jednotlivých kategorií…

Trenérské řady se nám podařilo rozšířit. Kromě Petra Hakena, o kterém jsem už mluvil, se zapracovávají taky Honza Hanzlík, David Vrbata, v sezoně budou pomáhat taky Venca Nedorost a útočník A týmu Honza Stránský, pokud mu čas dovolí, který se trénování mládeže věnuje už nějakou dobu a chtěl v tom pokračovat i tady v Boleslavi. Myslím, že je strašně důležité, že se nám daří zapracovávat coby trenéry bývalé hráče, kteří můžou dětem názorně ukázat řadu věcí a předávat zkušenosti z jejich hráčské kariéry. A co se trenérů jako celku týče, je to vlastně stejné jako s hráči – i svoje trenéry si chceme vychovávat.

Je pravda, že se snažíte propojit práci trenérů A týmu a mládeže?

Je to tak. Začalo to už po skončení základní části a teď v tom pokračujeme. Jsem moc rád, že jsou Radim Rulík a Pavel Patera téhle myšlence naklonění, jsou ochotní informace předávat, a že s námi do toho šli. Vedeme momentálně společné porady trenérů áčka, juniorů, dorostu a deváté třídy. Chceme jejich práci propojit, chceme, aby na sebe navazovala, aby spolu komunikovali, aby celý klub byl sportovně založen na stejných principech a systémech a tím měli hráči jednodušší přechody do vyšších kategorií. Cílem je začít připravovat kluky na postup do seniorského hokeje co možná nejdřív.

Další články

Aktuality

14.12.2019

Klikorka pokračuje

V podvečer po modelovém utkání s Frýdkem-Místkem vyřadili trenéři české reprezentace do 20 let ze svého kádru jedenáct hráčů. Pokračovat budou se čtyřmi brankáři, devíti obránci a šestnácti útočníky. V přípravě na mistrovství světa, které se koná od 26. prosince do 5. ledna v Ostravě, tak pokračuje mladoboleslavský obránce Karel Klikorka. Držíme palce!

09.12.2019

Prosincové výjezdy

Boleslavská smečka neplánuje zahálet ani přes svátky a pořádá výjezdy na všechny tři blížící se venkovní zápasy Bruslařů. Termínově to tentokrát velice dobře vychází do Olomouce (přihláška ZDE), už tradiční samozřejmostí je cesta do Liberce (přihláška ZDE) a nechybí ani silvestrovský duel v Plzni (přihláška ZDE). Užijte si Vánoce pěkně "zeleně" – předem děkujeme za vaši podporu.

05.12.2019

FANSHOP na vedení klubu

Z důvodu omezení provozu kamenné prodejny byl zahájen prodej zboží z klubového FANSHOPU přímo na vedení klubu a to od čtvrtka 5. prosince do pátku 20. prosince v těchto dnech a časech:
Úterý: 9:00 - 16:00
Středa: 9:00 - 16:00
Čtvrtek: 9:00 - 17:00
Pátek: 9:00 - 14:00

03.12.2019

Jako dvojka Michajlov

Na postu brankářské dvojky bude v úterý 3. prosince v rámci utkání s Litvínovem pětadvacetiletý brankář HC Slavia Praha Martin Michajlov.

02.12.2019

FANSHOP jen při zápase

V úterý 3. prosince bude obchod STŘÍDA SPORT shop Mladá Boleslav, v němž je možné kromě hokejového vybavení zakoupit také suvenýry BK Mladá Boleslav, otevřen od 16 hodin a v průběhu utkání s Litvínovem. Děkujeme za pochopení.

02.12.2019

Bruslaři v reprezentaci

První podnik letošního Euro Hockey Tour se českým hokejistům vydařil báječně, turnaj Karjala ovládli bez ztráty kytičky. Teď je před elitním výběrem druhá prověrka sezony. Trenérský štáb v čele s Milošem Říhou starším zachoval kostru úspěšného mužstva, na ruském turnaji Channel One Cup se ale představí i hráči, kteří počátkem listopadu ve Skandinávii nebyli. Bruslaři mají v tomto výběru zástupce obou skupin – už podruhé se letos do národního týmu podívá Radim Zohorna. Naopak nováčkem je v této sezoně Marek Hrbas. Letošní premiérové pozvánky do slovenského národního týmu se pak dočkal také nejproduktivnější Bruslaři Pavol Skalický.