BK MLADA BOLESLAV
27. 8. 2009 | Michal Miškovský

Trenér Čermák: Dva rychle obdržené góly nás posadily na zadek

K a r l o v y V a r y – Pro druhý vzájemný zápas Mladé Boleslavi s úřadujícím extraligovým mistrem z Karlových Varů, tentokrát hraný na půdě soupeře, byly rozhodující dvě inkasované branky ve 30. minutě v rozmezí dvaceti vteřin. S tím souhlasí i hlavní trenér Bruslařského klubu Vladimír Čermák (na snímku). “Ve druhé třetině jsme měli první polovinu tlak, ale z něho vyplynula chyba a po obdržených brankách jsme se dostali do defenzivy. Vary nás přebrušovaly prakticky až do konce třetiny,“ soudí.

Přitom vstup do utkání neměli Středočeši vůbec špatný, a když už se domácí ve 14. minutě ujali vedení, Mladoboleslavští ještě v téže minutě odpověděli pohlednou trefou Davida Vrbaty. “První třetinu jsme odehráli přesně podle našich představ,“ řekl Vladimír Čermák.

Již zmíněná druhá třetina nastolila ve své polovině zlom. Vyrovnaný stav 1:1 se během dvaceti vteřin přeměnil na 3:1 z pohledu domácích. “Určitě to byl rozhodující moment. Během chvíle jsme dostali dva góly, které nás, jak se říká, posadily na zadek,“ nechal se slyšet hlavní vládce střídačky BK Mladá Boleslav.

“Ve třetí třetině jsme chtěli zkorigovat výsledek a vrátit se zpět do utkání, ale bohužel jsme hned ve druhé minutě inkasovali počtvrté. Přesto pak kluci mákli a dali gól. Na další už jsme však nedosáhli,“ smutnil.

Poprvé od podpisu smlouvy s BK Mladá Boleslav se postavil do branky Michal Valent. Předtím se pouze během probíhajících jednání představil v duelu s Libercem. “Myslím, že podal dobrý výkon. V některých chvílích jsme mu to příliš neusnadnili, protože jeden gól byl tečovaný a další z dorážky,“ hodnotí Vladimír Čermák.

Mladoboleslavští se v Karlových Varech museli obejít bez několika již od jiného zápasu marodících hráčů, k nimž nově přibyl i obránce Jaroslav Kasík. “Má nastřelenou nohu, podobně jako Lukáš Pabiška kotník. Šterbák měl žaludeční potíže a Macho nám chybí od zápasu v Liberci,“ vypočítal Vladimír Čermák absence ve svém týmu. “Věřím, že ve všech případech jde o krátkodobější záležitosti. Třeba Macho by se měl zapojit už příští týden.“

Po prověrce proti západočeskému klubu již čekají Bruslařský klub jen dva přípravné zápasy. V úterý se představí v domácím prostředí proti Vrchlabí a generálkou před startem extraligy bude čtvrteční duel na Kladně. “I když máme nějaké zraněné, už nyní se snažíme skládat tým, jako kdyby to bylo na ostro. Vždyť zranění může potkat hráče i během extraligy,“ uvědomuje si. “Vyzkoušeli jsme si aspoň různé varianty.“

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.