BK MLADA BOLESLAV
20. 1. 2022 | Klub, foto: beranizlin.cz

Trejd se Zlínem: Přichází Flynn s Hanouskem, odchází Claireaux a Šidlík

M l. B o l. – BK Mladá Boleslav a PSG Berani Zlín se deset dní před koncem přestupového období domluvili na výměně čtveřice hráčů. Oscaru Flynnovi bylo předčasně ukončeno hostování v týmu Beranů a společně s ním přichází do středočeského města ještě obránce Tomáš Hanousek. Opačným směrem odchází francouzský útočník Valentin Claireaux a bek Petr Šidlík.

Oscar Flynn je mladoboleslavský rodák a odchovanec, který odešel na hostování do Zlína na začátku října. V celku PSG stačil odehrát 27 zápasů, ve kterých si připsal 3 branky a 4 asistence. Flynn měl ve Zlíně původně zůstat do konce této sezony, nakonec mu ale bylo hostování předčasně ukončeno a on tak znovu oblékne dres Bruslařů.

Tomáš Hanousek je třiadvacetiletý obránce a rodák z Kralup nad Vltavou. Hokejově „dozrál“ ve Švédsku, kam odešel už ve svých patnácti letech a kde odehrál celkem čtyři sezony. Po návratu do Čech se ujali liberečtí Tygři, odkud se mimo jiné zná třeba s kapitánem Martinem Ševcem. Letošní sezonu zahájil v Karlových Varech, odkud po dvaceti odehraných zápasech odešel do Zlína. V trápícím se posledním týmu tabulku odehrál dvanáct utkání.

„V případě Oscara spoléháme hlavně na to, že velmi rychle zapadne zpátky do známého prostředí, a že naváže na spolupráci s hráči, které dobře zná,“ říká sportovní manažer Bruslařů Václav Nedorost. „U Tomáše Hanouska pro změnu věříme, že naváže na své působení v Liberci před dvěma roky. Taky jsme hledali obránce-praváka, což Tomáš splňuje,“ dodává Nedorost.

Co se týče obou zmiňovaných odchodů – tedy Valentina Claireauxe a Petra Šidlíka – Václav Nedorost lituje především nenaplněného potenciálu. „Oba to jsou hrozně fajn kluci, ale ani jeden se u nás letos bohužel nepotkali s formou. U Vala jsme rozhodně očekávali větší produktivitu a Petr nedokázal navázat na svou loňskou sezonu. Pevně věříme, že se oba ve svém novém působišti takříkajíc chytí. Přejeme jim hodně štěstí,“ uzavírá Nedorost.

Další články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!