BK MLADA BOLESLAV
17. 2. 2012 | Daniel Langer

Toužili jsme vyhrát i pro Tomáše, myslel na zraněného spoluhráče Jakub Čutta

M l. B o l. - Samotní hráči i fanoušci museli být z pátečního utkání poněkud rozčarováni. Nad radostí z napínavého vítězství proti Vítkovicím převážila starost o zraněného Tomáše Demela. Bruslařský klub se díky třem bodům odsunul z posledního místa a vrátil na něj pražskou Slavii, k čemuž vstřelenou brankou pomohl Jakub Čutta (na snímku). Urostlý bek, který se trefil podruhé v sezóně, když využil přesilovou hru dorážkou z brankoviště. Boleslavská třiačtyříctka čekala na branku od zahajovacího utkání ročníku 2011/2012 proti Zlínu.

Jakube, psychicky to musel být hodně vyčerpávající zápas...

Hrozně těžko se mi hledají slova, byl jsem v ten okamžik na ledě a byl jsem u toho zákroku. Vůbec to nebylo nic pěkného a zaplaťpánbůh, že jde, v uvozovkách, jen o otřes mozku. Je to strašné, když si člověk uvědomí, co se může stát. Opravdu, bylo to ošklivé.

Muselo být těžké soustředit se poté zase na hokej, že?

Z hlavy to asi nikdo zcela nedostal. Souboje a zranění se stávají, ale tohle bylo horší, než vše, co jsem doposud zažil. Vstřelená branka nás alespoň trochu vrátila do zápasového dění, chtěli jsme to vyhrát i pro Tomáše.

Vy jste se sám za Šindelářova záda trefil a navyšoval vedení na 3:0, měl jste vůbec v dané situaci z branky radost?

Raduji se z každé branky stejně, i kdybych jich dal dvacet, bohužel se ale zatím moc netrefuji. To zranění zpětně na vše vrhá stín, jsem ale rád, že týmu můj gól pomohl k bodům.

Bruslařský klub se v posledních kolech výrazně herně i výsledkově zvedl, podobně se ale s formou potkali i vaši přímí soupeři...

Snažíme se soustředit na sebe. Uvidíme, na co to bude stačit. Zápas v Liberci nám nevyšel, v pátek jsme si to zbytečně zkomplikovali sami. Dále jedeme na Spartu, kde budeme chtít bodovat, pokud možno vyhrát. Je to otřepaná fráze, ale hrajeme každý zápas svoje malé play-off.

Co se stalo, že se Vítkovicím podařilo téměř prohrané utkání ještě proměnit v drama?

Soupeř měl čtyři šance, dal tři branky, zatímco my už se z dobrých příležitostí prosadit nedokázali. Inkasované góly byly zbytečné, nedokázali jsme se zklidnit a v pohodě utkání dohrát. Za stavu 4:0 už není nutné střílet góly, my se přesto stále dál bezhlavě hnali do útoku. Stačilo čekat na brejky, které nutně musely začít přicházet. Je to pro nás poučení do dalších zápasů, málem nás to stálo vítězství.

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Dukla Jihlava
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
Spartak Vlašim