BK MLADA BOLESLAV
21. 4. 2016 | Jiří Liebreich

Tomáš Voráček: Nároďák je pocta. A odraz naší sezónní práce

O u l u (Finsko) – Ačkoliv už pro většinu hráčů Mladé Boleslavi sezona skončila, trojice statečných ještě dál válčí v reprezentačním dresu. Vedle Richarda Jarůška a Tomáše Urbana bojuje o nominaci na mistrovství světa v Rusku, které začíná 6. května, i urostlý bek Tomáš Voráček. „Za možnost reprezentovat a bojovat o nominaci na mistrovství světa jsme strašně rádi, je to odraz naší sezónní práce,“ svěřil se po prvním tréninku ve Finsku Voráček.

Máte za sebou víc jak dvě hodiny letu sem na sever a první trénink na ledě. Jak se před prvním zápasem s Finy cítíte?

Samozřejmě jsme trochu unavení, potřebovali jsme to vybruslit. Myslím, že jsme na Finy dobře připravení, jde o další důležitý dvojzápas. Výsledkově ho chceme zvládnout lépe než utkání ve Švýcarsku. Doufám, že se nám to povede.

Vsadil byste si před sezonou, že budete v reprezentačním dresu bojovat o nominaci na mistrovství světa spolu s dalšími třemi (teď už tedy vlastně dvěma, Marek Trončinský již z přípravy vypadl) spoluhráči z klubu?

Popravdě, vůbec bych to nečekal, že se tu sejdeme vlastně hned čtyři. Jsme za to strašně rádi, na druhou stranu je to odraz naší sezónní práce. Hráli jsme kompaktně celou sezonu a jsme rádi, že se nám podařila. Makali jsme, já osobně jsem chtěl hrát dobře v klubu – že jsem v reprezentaci, to je výborný bonus.

Jak velká vzpruha před zápasem je, že tu máte takhle veselou a početnou partu známých spoluhráčů z Mladé Boleslavi?

Určitě je to tak lepší. S ostatníma klukama se ale známe už z dřívějška, takže v tom problém nevidím. Určitě je ale příjemnější, když je nás více z klubu.

V poslední době jste měl potíže s kolenem, které vás vyřadilo na čas ze hry. Jste stále částečně limitován, nebo už hrajete bez jakéhokoliv náznaku omezení?

Ve Švýcarsku jsem odehrál oba dva zápasy. Byla to otázka dvou třech dní léčení. Bohužel jsem nestihl čtvrtý zápas semifinále extraligového play-off, kterým nám Liberec ukončil sezonu. Potom jsem byl ale od dalšího týdne připravený.

V reprezentaci se průběžně prostřídá řada hráčů, vy dostáváte příležitost v posledních přípravných zápasech před mistrovstvím světa. Tušíte, jak vysoké šance na nominaci máte?

Určitě vím, že někteří hráči neprošli zdravotními prohlídkami v Americe. Na to se ale soustředit nechci. Chci hrát svou hru a když se budu hodit trenérům do týmu, bude to jedině dobře.

Panuje mezi obránci velká konkurence pro konečnou nominaci?

Je to reprezentace, schází se tu hráči ze všech možných týmů, kteří mohou ČR reprezentovat. Konkurence je velká, víme ale, že hodně hráčů laboruje s různými šrámy nebo je zraněných. Uvidíme, jak se trenéři nakonec rozhodnou.

Víte, do kterých přípravných zápasů zasáhnete?

První duel v Oulu nehraju, doufám ale, že v sobotu do druhého utkání nastoupím. Jestli budu nominován i do dvou zápasů se Švédskem (27. a 29. dubna ve Znojmě, pozn. red.), o tom musí rozhodnout až trenéři. Tady se musí hrát každý zápas nadoraz, abyste si zasloužil nominaci na další reprezentační sraz.

Na co se musí národní tým soustředit především, pokud chce Finy na jejich půdě porazit?

Víme, že mají dobrý pohyb. Hrají kompaktně, navíc výborně ve středním pásmu. Když jsme s nimi hráli v Praze v O2 aréně v prosinci, tak jsme přes ně jen těžko procházeli. Finové rádi chodí do protiútoků, musíme se tedy vyvarovat chyb, které těmto akcím předchází. Chce to jednoduchou hru, hodně tlačit puky do branky – jedině tak můžeme být úspěšní.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.