BK MLADA BOLESLAV
16. 9. 2016 | Vojtěch Drbohlav, Zdena Bobková

Tomáš Urban: Nesložili jsme zbraně, dali gól a udrželi to!

M l. B o l. – Čekalo se, že Zlín přijede takříkajíc „betonovat“. Nic takového se ale nestalo a k vidění tak byla poměrně zajímavá přestřelka, ve které padlo celkem 9 branek. Boleslav nejprve vedla, ale Zlín dokázal srovnat krok až na 4:4 a rozhodnout tak musela poslední třetina. V ní se trefil Tomáš Hyka, který rozhodl o první tříbodové výhře Bruslařů v letošní sezóně. K pozápasovému rozhovoru jsme si pozvali Tomáše Urbana, který zhodnotil utkání proti Zlínu.

„Už jsme cítili poměrně velký tlak. S klukama jsme si k tomu něco řekli a před zápasem jsme si sedli a řekli jsme si, že už to takhle dál nejde,“ popisuje předzápasovou poradu dvoumetrový útočník Mladé Boleslavi. „Jsem rád, že jsme to dotáhli k tříbodovému vítězství. Myslím, že nás to nakopne a když se semkneme a budeme takhle hrát dál, tak budeme úspěšní,“ věří týmové hře Tomáš Urban.

Bruslaře v předešlých utkáních hodně trápí častá oslabení a ve statistikách počtu trestných minut jsou na nelichotivé první příčce. „Nemůžeme hrát dvě třetiny ve třech nebo ve čtyřech. Bere nám to síly, a když chceme v utkání dotahovat, tak už nám ty síly chybí. V utkání proti Zlínu jsme si na to dávali pozor a z naší strany už tolik vyloučených nebylo. Zvládli jsme to,“ hodnotí pozitivně fakt, že v utkání proti Zlínu si Bruslaři vykoledovali „jen“ pět faulů. Zlín ale hned dvě přesilové hry svého soupeře potrestal brankami.

Soupeř v utkání dokázal vyrovnat na 4:4 a rázem se začínalo znovu. „Nesložili jsme zbraně. Říkali jsme si, že jedeme dál a půjdeme do toho na 100%. Dali jsme gól na 5:4 a udrželi jsme to,“ uzavírá spokojeně Urban.

V neděli Bruslaře čeká nepříjemný Litvínov, který je aktuálně na 11.příčce se třemi body. „Nesmíme čekat na to, s čím přijede Litvínov. Musíme hrát naši hru a ne si nechat diktovat to, co budou hrát oni. Když si budeme plnit tu svou roli, kterou máme v týmu, tak budeme úspěšní,“ uzavírá před po pátečním duelu tento sympatický čahoun.

Související články

Aktuality

11.08.2022

Stříteský u Bruslařů

Do probíhající přípravy BK Mladá Boleslav se zapojil obránce Matěj Stříteský. Ten je ze svého působení u Bruslařů v letech 2014 až 2017 stále kmenovým hráčem Středočechů a s klubem se dohodl na možnosti trénovat a připravovat se s týmem. S největší pravděpodobností jej uvidíte i v některých přípravných zápasech.

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!