BK MLADA BOLESLAV
30. 3. 2010 | Jitka Čechová

Tomáš Sýkora: S baráží přijde nová chuť, všechno špatné musíme hodit za hlavu

M l. B o l. – Všechny naděje pohasly a mladoboleslavští hokejisté se už musí soustředit pouze na jedinou věc – na baráž. Tým, který jim bude soupeřem v boji o extraligovou příslušnost, sice ještě neznají, finále mezi Chomutovem a Ústím nad Labem je vyrovnané 2:2 na zápasy, o přípravě mají ale už teď poměrně jasno. "Všechno špatné musíme hodit za hlavu," hlásí Tomáš Sýkora (na snímku), který má s "prolínací soutěží" víc než bohaté zkušenosti.

Tomáši, po prohraném zápase s Brnem jste strávili poměrně dost času v kabině. To je asi trošku neobvyklé, co jste řešili?

"Vedli jsme diskusi. Řekli jsme si, co teď budeme dělat, jaký bude program a jak se připravit na baráž."

Můžete být trošku konkrétnější?

"Řešili jsme tréninky a taky jsme se bavili o zbylých dvou zápasech play-out. Někteří hráči, kteří mají nějaké zdravotní problémy, nebo kteří hodně hráli, nejspíš dostanou volno, aby si odpočinuli. Další detaily říkat nebudu. Prostě jsme si museli říct pár věcí ku prospěchu věci…"

Může to pro vás být výhoda, když to, že budete hrát baráž, víte už teď? A ne třeba až po posledním kole play-out?

"Asi ano. Můžeme si odpočinout, připravit se a vyléčit nějaké ty šrámy. Ale zase na druhou stranu bychom asi radši bojovali až do toho posledního zápasu."

Richard Král před chvílí zmínil, že to vědomí, že už víte, na čem jste, je vlastně úleva. Berete to podobně?

"Asi ano. S baráží přijde nová chuť, všechno špatné už musíme hodit za hlavu.

Z vás osobně už se skoro stává expert na baráže, že?

"Asi je to můj osud… Mám za sebou už tři baráže. Jednu prohranou s Ústím a dvě vítězné s Boleslaví."

Jasná otázka: Ústí nebo Chomutov?

"Asi Ústí… Máme s nimi dobrou bilanci."

Byli byste raději, kdyby se prvoligové finále rozhodlo co možná nejdřív a vy už věděli, na čem jste, nebo spíš aby se naopak co možná nejvíc protáhlo a tím pádem se dalo počítat třeba i s určitou únavou soupeře?

"Určitě to druhé. Jen ať se o to přetahují. Ať do sedmého zápasu."

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav