BK MLADA BOLESLAV
24. 12. 2009 | Michal Miškovský

Tomáš Sýkora: Hrozně jsem se těšil

L i t v í n o v – První zápas po zranění, to bývá v podání většiny hokejistů jen oťukávání, jestli je všechno stoprocentně v pohodě. Boleslavský útočník Tomáš Sýkora (na snímku) však v duelu na ledě Litvínova rozhodně nepůsobil nerozehraným dojmem, spíš naopak. Na ledě patřil mezi nejaktivnější, svým gólem ze začátku třetí třetiny dal Boleslavi naději (byť nevyužitou) na zvrat a nakonec byl vyhlášen i nejlepším hráčem týmu.

Prozraďte, proč jste vlastně nemohl hrát?

“V Karlových Varech jsem v jednom ze soubojů nechal za sebou ruku a vyvrátilo se mi zápěstí. Zlomené to naštěstí nebylo, takže jsem měl ruku jen čtrnáct dní v dlaze. Navíc teď byla reprezentační přestávka, takže jsem se mohl doléčit a do zápasu v Litvínově jsem šel s pěkným absťákem. Hrozně jsem se těšil.“

O body jste se připravili špatným koncem druhé třetiny. Co se přihodilo?

“Průběh zápasu byl vyrovnaný, dokonce bych řekl, že jsme byli možná i trochu lepší. Bohužel jsme neproměňovali šance a pak přišla osudná minuta na konci druhé třetiny, kdy jsme dostali úplně zbytečné dva góly.“

Na druhou stranu, už dříve se ukázalo, že v zápasech s Litvínovem ani stav 3:0 nic neřeší. Věřili jste, že by se vám mohl povést podobný obrat jako soupeři v předchozím vzájemném zápase?

“Stav 3:0 vypadá hrozivě, ale pořád se s tím dá něco dělat. V kabině jsme si o druhé pauze řekli, že budeme dělat větší bordel v jejich pásmu a povedlo se dát hned v druhé minutě gól. To nás nakoplo, přidali jsme i druhý, ale pak už se nám vyrovnat nepovedlo.“

Ve vašem útoku se ve třetí třetině prohodil Tomáš Nouza se Zdeňkem Bahenským. Byl i tohle impuls ke zlepšení?

“Já bych neřešil, jestli hraje Bahno nebo Nouzik. To je na trenérech. Hráli jsme dobře s oběma, ale tentokrát jsme dali gól s Nouzikem. Bylo to spíš o štěstí.“

Mrzí vás prohra o to více, že se Litvínov díky výhře posunul právě před Boleslav?

“To zaprvé. Ale hlavně nás to štve proto, že zkrátka nemáme body, i když jsme na ně měli. Blbými góly jsme si to pokazili.“

V neděli vás ale čekají České Budějovice, další blízký tým v tabulce. Ideální příležitost, jak si napravit reputaci a koneckonců i umístění, co říkáte?

“Samozřejmě. Nemůžeme jít do zápasu s ničím jiným, než že vyhrajeme. Nakonec je vlastně jedno, s kým hrajete. Musíme sbírat body a držet se kolem desátého místa.“

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.