BK MLADA BOLESLAV
18. 4. 2010 | Michal Miškovský

Tomáš Sýkora: Bylo znát, že Chomutov rezignoval

M l. B o l. – Někteří hokejisté mají po sezoně třeba už v březnu, ale Tomáš Sýkora (na snímku) si téměř pravidelně může zamlouvat dovolenou až na konec dubna. Čtyřikrát z posledních pěti let totiž hrál baráž. Tu letošní rozsekl v pátém utkání téměř sám. Z pěti tref obstaral dvě sám a na další dvě přihrál.

To byl váš suverénně nejlepší barážový zápas, nebo ne?

“Nejde se dívat jen na body. Neskromně musím říct, že jsem neodehrál špatné barážové zápasy, ale góly přišly až teď.“

Celou sezonu jste se trápili v přesilovkách, ale v rozhodujícím utkání jste proměnili čtyři. Slušná bilance, ne?

“Zaplaťpánbůh za to! Se štěstím jsme proměnili přesilovku 5 na 3, když mi krásně nahrál Michal Macho a za chvíli jsme se trefili znovu. Byla to nenacvičená, ale povedená akce.“

Chomutov působil v nedělním utkání docela odevzdaně. Cítil jste to tak i na ledě?

“Abych pravdu řekl, trošku ano. Asi se jim nemůžeme divit. Najít v sobě morální sílu za stavu 1:3 na zápasy a navíc, když už jsme se dostali do vedení, to není lehké. V určitých chvílích bylo vidět, že rezignovali.“

První baráž jste hrál ještě v ústeckém dresu, ale nevyšla vám. V Boleslavi je to jiné kafe. Dají se ty tři vítězné nějak srovnat?

“Ta první za Mladou Boleslav byla specifická v tom, že jsme postupovali z první ligy. V Ústí jsme tehdy zvládli druhý zápas a soupeř zazmatkoval. Dělali pak věci, které by se neměly stávat. Nám se něco podobného přihodilo letos. Taky jsme prohráli druhý zápas, ale musím poděkovat vedení, že nás nechali v klidu a do Chomutova jsme jeli v pohodě. To bylo klíčové a my pak vyhráli oba dva zápasy venku.“

Považujete se za barážového specialistu?

“Specialista? Radši bych hrál play-off. Ty zápasy jsou těžké, ale zkrátka to tak v posledních letech dopadlo a museli jsme bojovat.“

Neříkáte si teď, že je lepší zakončit sezonu vítěznou baráží, než třeba na desátém místě?

“Je pravda, že po pokažené sezoně jsme najednou v euforii. Ale i tak musíme letošní sezonu hodnotit spíš záporně. V příštích letech musí být Boleslav v tabulce výš.“

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.