BK MLADA BOLESLAV
20. 6. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Tomáš Pospíšil: Líbí se mi, jaký hraje Boleslav hokej. Proto jsem tady

M l. B o l. – Osmadvacetiletý útočník Tomáš Pospíšil (na snímku) přišel do Mladé Boleslavi z extraligového Chomutova. Mimo jiné má ale další zkušenosti například z Hradce Králové, Slavie, Liberce či Brna. Odchovanec Šumperka v rozhovoru pro klubový web popisuje okolnosti jeho příchodu do města automobilů, mluví o tom, na co se zaměřují při trénincích na ledě i na suchu a také přiznává, že se nebojí do hokeje zapojit i množství emocí.

Tomáši, do Mladé Boleslavi jste přišel z Chomutova, kde jste strávil jednu sezónu. Proč jste tam nesetrval déle?

S Chomutovem jsme se nějak nedomluvili. Navíc o mě projevila zájem právě Boleslav, což mě docela zaujalo. Proto jsem tady.

Proč zrovna Bruslařský klub? Co přesně vás do města automobilů táhlo?

Boleslav mě oslovila jako první už někdy v únoru. Moc se mi líbilo, jaký hokej tým hrál. I to byl jeden z důvodů, proč jsem chtěl jít sem.

Kdo vás vlastně oslovil? Byl to někdo z trenérů nebo naopak manažerů?

Byl jsem v kontaktu se sportovním manažerem Davidem Výborným.

Co zatím říkáte na Mladou Boleslav, zdejší klub a zázemí?

Líbí se mi to tady. Působí to domácky. Vládne tady taková rodinná atmosféra, což je taky dobré.

Nedávno jste se s týmem vrátili z náročného soustředění ve Špindlerově Mlýně. Vnímal jste to jako nutné zlo, nebo jste se na to snažil dívat spíš pozitivně?

Soustředění bylo hodně nepříjemné a náročné pro každého. Na druhou stranu je to potřeba, protože z toho pak budeme těžit celou sezónu. Určitě nám to hodně dalo.

Teď v červnu trénujete na suchu, ale i na ledě. Mohl byste popsat vaše tréninky, na co se v nich zaměřujete?

Na ledě trénujeme hodně techniku a tak dále. Je to poprvé, co zažívám v červnu přípravu na ledě, ale myslím si, že to je super. V červenci pak přijdeme a už bude každý rozježděný a nebude si muset na nic zvykat. Pauza bez ledu je vždycky dlouhá. Já osobně jsem třeba skončil sezónu už v únoru, takže kdyby se nešlo na led v červnu, byl bych nějaké čtyři pět měsíců bez ledu, což je strašně dlouho.

Co se týče suché přípravy, tak chodíme do posilovny a děláme další věci, které k letním tréninkům patří. Teď k nám přišel ještě nový kondiční trenér Michal Břetenář, se kterým se zaměřujeme na trochu jiné věci. Doufám, že nám to pomůže.

Někde jsem o vás slyšel, že jste poměrně výbušnější povahy. Co je na tom pravdy?

Nevím, jestli jsem vyloženě výbušná povaha. Možná trochu ano, ale na druhou stranu si myslím, že někdy není špatné projevit v hokeji emoce.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.