BK MLADA BOLESLAV
16. 5. 2014 | Jitka Čechová

Tomáš Nouza po deseti letech už nebude Bruslařem

M l. B o l. – Aktuálně dochází v BK Mladá Boleslav hned k několika hráčským odchodům, jeden z nich ale nelze přejít pouhou zmínkou ve výčtu ostatních jmen. Po 10 letech, 535 zápasech a 170 gólech už mezi Bruslaři nebude působit útočník Tomáš Nouza. Mladoboleslavští mu tímto děkují za všechnu práci, kterou pro středočeský klub odvedl, a za všechny emoce, které do hry pokaždé vkládal. Svým desetiletým působením se nesmazatelně zapsal do historie klubu a Bruslaři mu na další cestě přejí spoustu úspěchů a zdraví.

Tomáš Nouza přišel do Mladé Boleslavi ve svých dvaadvaceti letech z Písku, a tak nechyběl u ničeho podstatného v nejmladší historii klubu. Hráčem s velkým H se stal především po boku Richarda Krále, v sezoně 2007/2008 to byli hlavně oni dva, díky komu BK Mladá Boleslav nakonec postoupil do extraligy.

Hokejista, v jehož případě tým těží hlavně z jeho zarputilé bojovnosti a důrazu, zůstal Mladé Boleslavi věrný i po zpětném sestupu, v ročníku 2012/2013 se stal střeleckým lídrem týmu a společně s olomouckým Pekrem vůbec nejlepším střelcem základní části. V průběhu zmíněné sezony navíc Nouza oslavil významnou metu – 100 gólů v dresu BK Mladá Boleslav. V ročníku 2013/2014, ve kterém tentokrát už zcela sám kraloval prvoligovým střelcům, přidal další, když na začátku prosince odehrál za středočeský klub svůj pětistý zápas.

Další články

Aktuality

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.