BK MLADA BOLESLAV
7. 12. 2008 | Jitka Čechová

Tomáš Nouza o svém nájezdu: Je to moje oblíbená klička, použít ji ale můžu jen jednou

M l. B o l. – Služebně nejstarší hráč v barvách Mladé Boleslavi se v zápasu proti Kladnu blýskl v samostatných nájezdech. Ačkoliv by nejspíš žádné nebyly, kdyby se o vyrovnání dvěma góly nepostaral Tomáš Sýkora, Tomáš Nouza (na snímku) dvěma slepenými penaltami jasně rozhodl o tom, kdo si z utkání odnese bod navíc. "Power-play je o štěstí, penalty jsou loterie. Jsme rádi, že to všechno nám vyšlo," říká spokojeně.

Tomáši, během zápasu to s Vámi nevypadalo moc dobře, ale nakonec jste tu dvougólovou ztrátu dotáhli a v penaltách potom zvítězili. Kde se ve Vás vzala ta síla zvrátit takhle zápas?

My jsme si hlavně ještě před zápasem řekli, že musíme mnohem víc střílet, než jsme stříleli v utkáních předtím. Nemůžeme čekat, že když dáme jeden gól, tak vyhrajeme… Prostě jsme věřili a padlo to tam.

Věřili jste asi do poslední chvíle, protože jste vyrovnali až prakticky těsně před koncem…

Já myslím, že v poslední třetině jsme si udělali velký tlak. Hodně jsme stříleli, a i když je to v power-play i hodně o štěstíčku, spadlo to tam. My se teď musíme zkrátka snažit bodovat v každém zápase, urvat každý možný bod.

Máte za sebou sérii tří domácích zápasů. Nesvazovalo Vás na jednu stranu právě tohle?

Možná že i tak to částečně je… Minimálně jeden z těch tří zápasů jsme chtěli vyhrát, věděli jsme, že sem ale přijedou těžcí soupeři. Dvakrát to nevyšlo, a tak zbyl už jen dnešek. Řekli jsme si, že do toho dáme všechno a jsme rádi, že to dopadlo alespoň takhle.

Asi už víte, že České Budějovice dnes porazily Litvínov. Kdybyste dnes prohráli, byla by Vaše ztráta na ně už pětibodová, takhle to zatím zůstává u třech bodů…

Každý bod je znát, určitě to vnímáme. Jak už jsem říkal, bereme všechno, musíme se snažit urvat vše, co jenom trochu půjde.

Prakticky uprostřed penalt jste měnili brankáře, to není tak docela běžné. Proč podle Vás nastoupil místo Chábery do brány Šindelář?

Chábič nechytil dva góly, i když jinak je na penalty výborný, takže trenéři se rozhodli pro změnu… A vyšlo to.

Vy sám jste naopak dva nájezdy proměnil a to dokonce za sebou. Věřil jste si tolik?

Na ten první jsem si věřil. Je to taková moje oblíbená klička, která jde ale bohužel udělat jen jednou. Ale jak se říká, penalty jsou loterie.

Takže jste byl úplně v pohodě?

Byl jsem v pohodě, věřil jsem si. Kdybych si nevěřil, tak to řeknu trenérovi a nešel bych tam…

Ještě zpátky k té Vaší, jak sám říkáte, oblíbené kličce. Když jste šel na ten první nájezd, tak jste tedy přesně věděl, co uděláte? Že v tom takhle vykoupáte brankáře?

Nevím, jestli je to vykoupání… (smích) Věděl jsem, že ten nájezd pojedu, takže jsem si v hlavě srovnal, co udělám. Ten můj druhý nájezd byla už jen improvizace.

V tom prvním připraveném nájezdu jste zajížděl hodně do strany a Váš střelecký úhel se tak dost zmenšil. Nebál jste se, že to nestihnete?

To ne, to určitě ne. Spíš se bojím, aby mi tam brankář nestrčil hokejku, čímž by mi mohl vypíchnout puk. Já v tom okamžiku mám hlavu dole, takže se to klidně přihodit může. Ale jel jsem to už pětkrát a ještě se mi to nestalo…

Takže stoprocentní účinnost?

Zatím ano. (smích)

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav