BK MLADA BOLESLAV
23. 3. 2014 | Lukáš Chuchválek

Tomáš Nouza o baráži: Jdeme do toho s velkou pokorou, ale věříme si

M l. B o l. – Mladoboleslavský dres obléká již jubilejní desátou sezonu a s klubem ho čeká již sedmá baráž (jen do jediné z nich nezasáhl – pozn. red.). Ať si každý říká, co chce, Tomáš Nouza (na snímku) už je dávno zkušeným matadorem, který – kdyby měl chvástavou povahu – může rozdávat rady na potkání. Protože ale takový není, zůstává se svými komentáři spíš v pozadí. S týmem se momentálně připravuje na rozhodující část sezony a pochvaluje si delší pauzu mezi play-off a baráží, která poskytla čas na doléčení drobných zranění a i na psychický odpočinek. "Těšíme se a uděláme všechno proto, aby to vyšlo," slibuje.

Jakožto služebně nejstarší hokejista Bruslařského klubu zažijete už sedmou baráž o extraligu. Co na to říkáte?

Asi že nejde o nic moc lichotivého. Asi hlavně proto, že těch baráží ve směru dolů bylo zatím víc – to totiž vážně není dobrý pocit. Ale faktem je, že teď je potřeba koukat na to obráceně. Baráž byl letošní cíl, jít do ní zespodu je samozřejmě věc pozitivní. Takže pro tuto, která nás čeká, jsem rád, že v ní budeme. Neztratili jsme se v ní už loni, rozhodoval vlastně až poslední zápas, a já doufám, že to letos bude ještě lepší.

Po skončení semifinále s Třebíčí jste měli dva až tři dny oddech. Jak jste tuto pauzu využili?

Z play-off jsme si odnesli nějaká malá zranění, takže nám ty tři dny pomohly je doléčit. Co se ale mě týče, tak plynuly dost pomalu, takže jsem byl rád, když jsem znovu vlezl na led. Co si budeme povídat, v téhle fázi není nějaké vysedávání na gauči to pravé, člověk na to nemá trpělivost.

Čím jste tedy "zabíjel čas"?

Zas bych neřekl, že jsem zabíjel čas. Volno jsem strávil se svou rodinou doma v Písku, kam jsme na tu dobu odjeli. To je asi ten nejlepší relax.

Co říkáte na to, že vás bude z 1. ligy do baráže doprovázet opět Olomouc?

Já jsem to tak nějak čekal. Když jsme vyhráli proti Třebíči 4:0 na zápasy, prohrála Olomouc svůj čtvrtý zápas a Jihlava snížila sérii na 1:3. Čekal jsem, že to Olomoučtí doma už zvládnou. Žádné velké překvapení to pro mě nebylo.

Minulý rok hrála Olomouc baráž v novodobé historii poprvé. Myslíte, že do ní letos vstoupí oproti loňsku poučená a s vyššími cíli než být jen do počtu?

Nemyslím si, že byla loni jen do počtu. Podařilo se jim vzít nám důležité body, které nás možná stály postup. Mají stejný nebo podobný kádr jako minulém ročníku, takže ti kluci už budou vědět, do čeho jdou a o čem to je, což si možná loni ještě neuvědomovali. Nyní bude určitě Olomouc nepříjemnější.

A co vy. Cítíte se být silnější?

Jsme silnější, jsme sebevědomí, ale zároveň máme velký respekt k soupeřům. Kladno i Chomutov ještě o víkendu hráli zápas play-out. Jdeme do toho s velkou pokorou, ale věříme si.

V minulém roce se začínalo dvakrát venku a pak jste zažili třízápasovou sérii doma. Nyní to bude naopak. Bude vám tento systém vyhovovat?

Těžko říct. Loni to pro nás nebylo dobré. Zahráli jsme sice fantastické domácí zápasy, ale bohužel nám nešly ty venkovní a první dvě kola jsme hned prohráli. Chtěli bychom urvat doma všechna utkání a udělat nějaké body na rozdíl od loňska i venku. Jestli je náš los lepší nebo horší, se uvidí až po sérii.

Zatímco minulou sezonu bojovaly oba extraligové kluby až do konce, aby nemusely baráž hrát, letos byli oba soupeři známí hodně dlouho dopředu. Vypovídá to podle vás něco o nich?

To si nemyslím. Samozřejmě jsem je sledoval a vím, že se Chomutovu vůbec nedařilo. V baráži to ale bude jiný tým, protože už od zhruba prosince věděli, že ji budou hrát. Budou na ni hodně dobře připravení, protože se přípravě věnují už dlouho. Teď navíc o víkendu hráli, takže budou mít zápasové tempo k dobru. Pro Kladno platí víceméně to samé a hrají za ně zkušení hráči. Nemyslím si, že to proti nim bude jednoduché, to vůbec ne.

Bruslaři do svých řad přibrali Pukyho s jeho vyzývavým prohlášením "Letos...!" Líbí se vám?

Ano, a doufám, že to letos skutečně vyjde a cíl splníme. (úsměv)

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.