BK MLADA BOLESLAV
25. 1. 2014 | Zdena Bobková

Tomáš Nouza: Semknout se a vyhrát, to bude důležité pro play-off!

M l. B o l. – Bruslařům se vstup do utkání s berounskými Medvědy nevyvedl podle představ, přesto z něj dokázali nakonec vyjít jako vítězové. Tomáš Nouza (na snímku) dvěma góly přispěl k tomu, že Bruslaři nenechali Berounu všechny tři body a také k tomu, že zápas nakonec mohl dospět až do prodloužení, ve kterém pak rozhodl v poslední vteřině Klimenta.

Tomáši, jak hodnotíte dramatické utkání s Berounem?

Zápas se mi nehodnotí dobře. Myslím si, že jsme nepodali dobrý výkon, už v prvním střídání jsme inkasovali. Na druhou stranu ale musím říct, že ačkoli jsme prohrávali o dva góly, a to ať už za stavu 0:2 nebo 1:3, tak jsme se semkli a dokázali vyhrát, což bude důležité především do play-off.

Tomáš Nouza
Král střelců 1. ligy svou pozici stále potvrzuje.

Už jste to zmínil sám – Beroun se velmi rychle dostal do dvoubrankového vedení. To byla asi pořádně studená sprcha, že?

Dostat gól hned v prvním střídání, to se vůbec nesmí stávat. Bohužel se to ale přihodilo právě naší lajně. Nevím, jestli to byla z naší strany nekoncentrovanost, ale prostě jsme nepodali dobrý výkon. My musíme jít do každé šance naplno, a z každé se snažit dát gól nebo z ní vytěžit maximum. Neumím si to vysvětlit, ale v tom začátku zápasu to bylo špatně.

Závěr vám ale ukázal vaši vlastní sílu, souhlasíte?

Já doufám, že nás to hlavně varovalo. Že nám to ukázalo, že v play-off takové zápasy budou, a že musíme bojovat až do konce. Prostě pořád věřit, že vyhrajeme.

O Berounu můžeme s nadsázkou tvrdit, že chytá druhou mízu. Čekali jste už dopředu, že to bude tak těžké a vyrovnané utkání?

To jsme samozřejmě nečekali. My jsme chtěli jít do zápasu s tím, že vyhrajeme, uděláme dobrý začátek, že na ně vletíme. Jenže nic z toho, co jsme si před utkáním řekli, se nám nepovedlo zrealizovat. Musíme si nad to znovu sednout, ukázat si chyby na videu a příště začít úplně jinak.

Na konci druhé třetiny došlo ke kuriózní situaci, kdy se Berounu podařilo dosáhnout branky, rozhodčí ji ale už neuznal, protože padla po siréně. Co jste říkal na tuhle situaci?

To je další chyba, která se nemůže stávat, že dostaneme vteřinu před koncem – nebo teda po něm – gól, ať už byl nebo ne. V 1. lize není videorozhodčí, a ten brankový rozhodl, že gól nebyl. Samozřejmě pro nás jedině dobře. Nevím, jestli bychom byli schopni ten zápas obrátit. Ale tohle se nám opravdu nemůže stávat.

Trochu paradoxem je, že rozhodující gól Boleslavi právě padl vteřinu před koncem prodloužení…

Při hře čtyři na čtyři v prodloužení je to už buď, anebo. Půl minuty před koncem prodloužení se soupeř dostal do brejku, kdy šel sám na bránu, takže mohl utkání rozhodnout on. A to, že nám to tam takhle padlo, je víceméně šťastná náhoda.

Na ledě se poprvé ukázal Martin Látal, který asistencemi podpořil góly. Očividně zapadl celkem rychle...

Martin je vynikající bruslař, hrajeme spolu přesilovky a vytváří tlak a tempo, navíc teď přidal tři parádní nahrávky. Jestli si sedneme herně, ukáže až čas. Musím ale říct, že podal dobrý výkon.

V pondělí vás čeká zápas v Jihlavě, o dva dny později přijedou Benátky. Oběma týmům jde o cenné body, možná stejně jako právě Berounu. Čekáte, že budou podobně naladěni?

To, že se zápasy hrají ob dva dny, na to jsme připravení, od toho trénujeme, abychom to zvládli. Jihlava je těžký soupeř, hlavně doma hraje výborně, bude to určitě těžký zápas a my k němu musíme přistoupit úplně jinak než proti Berounu. S Benátkami to bude obdobné, přeci jen je to derbíčko a oni to berou zápasy s námi hodně prestižně.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov