BK MLADA BOLESLAV
28. 9. 2013 | Zdena Bobková

Tomáš Nouza: Nájezdy byly spravedlivým rozuzlením

B e n á t k y n. J. – Po sobotním derby mezi domácími Benátkami nad Jizerou a BK Mladá Boleslav jsme nemohli natočit rozhovor s nikým jiným, než právě s Tomášem Nouzou (na snímku), který dal jediný gól Bruslařů v základní hrací době a zároveň vstřelil i rozhodující nájezd v páté sérii dovednostní soutěže. A právě zásluhou jeho gólu a výborného výkonu gólmana Valenta si nakonec Boleslav odváží domů dva body.

Tomáši, první letošní okresní derby máte za sebou, jak jej hodnotíte?

Nemyslím si, že to bylo pro diváky pohledné utkání, bylo to hodně o bojovnosti, prostě takové pravé derbíčko. Samozřejmě, že jsme sem jeli pro tři body, chtěli jsme vyhrát. To se nám ale bohužel nepovedlo. Průběh utkání ovšem směřoval k remíze.

Dalo by se říct, že první třetinu jste měli mírně navrch, pak s vámi ale Benátky srovnaly krok, blokovaly přihrávky, zachytávaly rozehrávku ve středním pásmu…

Je to tak. Myslím si, že nás měly hodně načtené, věděly, jak hrajeme. Musím je opravdu pochválit, hrají dobrý hokej, houževnatý a zarputilý. Myslím si, že ten výsledek 1:1 je spravedlivý a že si jej zasloužily.

Tomáš Nouza

Jsou pro vás tedy dva body hodně cenné?

Když jsem to viděl v průběhu, tak ty tři body by byly vážně nespravedlivé. Remíza 1:1 tomu zápasu odpovídala. Co se týče nájezdů, dneska oba gólmani chytali skvěle, byl to především jejich zápas. Míša (Michal Valent, pozn. redakce) je na penalty skvělý, trénuje je a já jsem mu v nich věřil.

Zmínil jste právě samostatné nájezdy, ten první jste ale neproměnil. Co jste zamýšlel?

Chtěl jsem naznačit střelu a dát to mezi nohy a popravdě ani nevím, kam to šlo. Netrefil jsem ale bránu, možná jsem to posunul úplně mimo ní. Chtěl bych se na to podívat na videu a ještě to rozebrat.

Při vašem druhém nájezdu jste se ale už nemýlil. Co tedy na brankáře Melichárka zabralo?

Mám pár kliček, které zkouším na tréninku. Když jsem viděl, jak se mi gólman hnul při tom prvním nájezdu, tak jsem věděl, že pojedu přesně toto. Přesto jsem čekal, že zareaguje trochu jinak, ale naštěstí to dopadlo.

Benátky měly v první třetině několik příležitostí a ten zápas mohl vypadat úplně jinak. Myslíte si to také?

Oni měli příležitost srovnat i tím, kdyby proměnili tyčku, když natrefili naši bránu. Navíc tam bylo hodně oslabení, což nás trápí zatím téměř každý zápas. Musíme se toho vyvarovat, protože to není jen tento zápas, ale už ten minulý a vůbec už od začátku sezony jsme stále vylučovaní. Pak z toho pramení to, že chceme sice začít dobře, ale když hrajeme ve čtyřech, tak soupeře nakopneme zpátky a plynou z toho zbytečné problémy.

Do Benátek přijelo také hodně fanoušků z Boleslavi. Jak se díváte na téměř domácí atmosféru, kterou tady vytvořili?

Fanoušci jsou skvělí, opravdu se tady pokaždé cítíme jako doma. Chtěl bych jim za to hrozně poděkovat, že jich tu přijelo tolik a že nám fandili.

Nemrzí vás třeba i to, že přijedou ve větším počtu jen sem, protože to mají blízko, a do vzdálenějších měst nejezdí?

Nemrzí. Já samozřejmě vím, jak je to obtížné. Výjezdy jsou časově i finančně náročné, a když fanoušci můžou tak určitě jedou. Tohle já chápu.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.