BK MLADA BOLESLAV
21. 11. 2011 | Jitka Čechová

Tomáš Jiránek: Nejdřív mi vůbec nedošlo, že bych si měl dojet pro puk

M l. B o l. – Takový gól dá hokejista jen jedenkrát za život. Protože ten úplně první může být prostě jen jeden. Tomáš Jiránek (na snímku) musel nastoupit do jednadvaceti zápasů, než se dočkal toho svého – gólu v extralize dospělých. Tvrdou dřinou a poctivou prací se dvacetiletý útočník pomalu ale jistě napevno zabydluje v kádru boleslavského "A" týmu, mimo to ještě stíhá vypomáhat v juniorce Bruslařského klubu.

Tomáši, Vítkovicím jste dal svůj vůbec první extraligový gól v kategorii "A" týmu. Jaké to bylo?

Měl jsem to v podstatě hodně jednoduché. Dostal jsem parádní přihrávku, před brankou jsem zůstal úplně sám. Gólman už v tu chvíli navíc ležel a já uviděl mezeru mezi betony, tak jsem mu to tam prostě poslal.

Došlo vám v tu chvíli, že byste si měl dojet pro puk?

Vůbec ne! Došlo mi to až po chvíli, nejdřív jsem byl v takovém tom laufu, měl jsem obrovskou radost. Ale kluci mi ho pak přivezli, takže ho nakonec mám.

Spoluhráči vás řádně poplácávali po zádech, ale hádám, že tím to nekončí. Budete to mít drahé?

Předpokládám, že budu. (smích) Na moje poměry bych řekl, že určitě.

Do třetí třetiny jste šli za stavu 3:1, nedávno jste přesně takhle rozehrané zápasy ztratili. Mysleli jste na to?

Mysleli. Asi by bylo špatné takové věci jen tak házet za hlavu a nepoučit se z nich. Tentokrát se nám ale podařilo udržet chladnou hlavu a především plnit pokyny trenérů. A vyšlo to!

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.08.2022

Stříteský u Bruslařů

Do probíhající přípravy BK Mladá Boleslav se zapojil obránce Matěj Stříteský. Ten je ze svého působení u Bruslařů v letech 2014 až 2017 stále kmenovým hráčem Středočechů a s klubem se dohodl na možnosti trénovat a připravovat se s týmem. S největší pravděpodobností jej uvidíte i v některých přípravných zápasech.

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!