BK MLADA BOLESLAV
21. 11. 2011 | Jitka Čechová

Tomáš Jiránek: Nejdřív mi vůbec nedošlo, že bych si měl dojet pro puk

M l. B o l. – Takový gól dá hokejista jen jedenkrát za život. Protože ten úplně první může být prostě jen jeden. Tomáš Jiránek (na snímku) musel nastoupit do jednadvaceti zápasů, než se dočkal toho svého – gólu v extralize dospělých. Tvrdou dřinou a poctivou prací se dvacetiletý útočník pomalu ale jistě napevno zabydluje v kádru boleslavského "A" týmu, mimo to ještě stíhá vypomáhat v juniorce Bruslařského klubu.

Tomáši, Vítkovicím jste dal svůj vůbec první extraligový gól v kategorii "A" týmu. Jaké to bylo?

Měl jsem to v podstatě hodně jednoduché. Dostal jsem parádní přihrávku, před brankou jsem zůstal úplně sám. Gólman už v tu chvíli navíc ležel a já uviděl mezeru mezi betony, tak jsem mu to tam prostě poslal.

Došlo vám v tu chvíli, že byste si měl dojet pro puk?

Vůbec ne! Došlo mi to až po chvíli, nejdřív jsem byl v takovém tom laufu, měl jsem obrovskou radost. Ale kluci mi ho pak přivezli, takže ho nakonec mám.

Spoluhráči vás řádně poplácávali po zádech, ale hádám, že tím to nekončí. Budete to mít drahé?

Předpokládám, že budu. (smích) Na moje poměry bych řekl, že určitě.

Do třetí třetiny jste šli za stavu 3:1, nedávno jste přesně takhle rozehrané zápasy ztratili. Mysleli jste na to?

Mysleli. Asi by bylo špatné takové věci jen tak házet za hlavu a nepoučit se z nich. Tentokrát se nám ale podařilo udržet chladnou hlavu a především plnit pokyny trenérů. A vyšlo to!

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.08.2020

Předprodej na Liberec

Vstupenky na čtvrteční zápas s Libercem budou v prodeji opět den před utkáním, tedy ve středu 12. srpna. Fyzický předprodej na pokladně pro hosty na ZS probíhá od 10 do 12 hodin a poté od 13 do 15 hodin. Online prodej startuje v 10 hodin a končí ve čtvrtek 13. srpna v pravé poledne. Zbytek vstupenek bude opět k dispozici na pokladnách hodinu před začátkem utkání.

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
BK Mladá Boleslav