BK MLADA BOLESLAV
21. 11. 2011 | Jitka Čechová

Tomáš Jiránek: Nejdřív mi vůbec nedošlo, že bych si měl dojet pro puk

M l. B o l. – Takový gól dá hokejista jen jedenkrát za život. Protože ten úplně první může být prostě jen jeden. Tomáš Jiránek (na snímku) musel nastoupit do jednadvaceti zápasů, než se dočkal toho svého – gólu v extralize dospělých. Tvrdou dřinou a poctivou prací se dvacetiletý útočník pomalu ale jistě napevno zabydluje v kádru boleslavského "A" týmu, mimo to ještě stíhá vypomáhat v juniorce Bruslařského klubu.

Tomáši, Vítkovicím jste dal svůj vůbec první extraligový gól v kategorii "A" týmu. Jaké to bylo?

Měl jsem to v podstatě hodně jednoduché. Dostal jsem parádní přihrávku, před brankou jsem zůstal úplně sám. Gólman už v tu chvíli navíc ležel a já uviděl mezeru mezi betony, tak jsem mu to tam prostě poslal.

Došlo vám v tu chvíli, že byste si měl dojet pro puk?

Vůbec ne! Došlo mi to až po chvíli, nejdřív jsem byl v takovém tom laufu, měl jsem obrovskou radost. Ale kluci mi ho pak přivezli, takže ho nakonec mám.

Spoluhráči vás řádně poplácávali po zádech, ale hádám, že tím to nekončí. Budete to mít drahé?

Předpokládám, že budu. (smích) Na moje poměry bych řekl, že určitě.

Do třetí třetiny jste šli za stavu 3:1, nedávno jste přesně takhle rozehrané zápasy ztratili. Mysleli jste na to?

Mysleli. Asi by bylo špatné takové věci jen tak házet za hlavu a nepoučit se z nich. Tentokrát se nám ale podařilo udržet chladnou hlavu a především plnit pokyny trenérů. A vyšlo to!

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

18.12.2021

Kelemen za Slováky

Slovenští hokejisté obsadili druhé místo ve Švýcarském poháru (NaturEnergie Challenge) ve Vispu. Nejúspěšnějším střelcem celého turnaje se stal boleslavský útočník Miloš Kelemen. Dva ze svých tří gólů si připsal v rozhodujícím souboji s domácím celkem o první místo. Svou třetí trefu zaznamenal v zápase s Lotyšskem, který Slováci vyhráli 6:2.

09.12.2021

Moravec v nominaci

Trenér české reprezentace do dvaceti let Karel Mlejnek oznámil širší nominaci na mistrovství světa v kanadských městech Edmonton a Red Deer, které se koná od 26. prosince 2021 do 5. ledna 2022. Na zmiňované soupisce je i jméno obránce Bruslařů Davida Moravce. Před startem šampionátu absolvují reprezentanti dva přípravné duely proti Spojeným státům a Švýcarsku. Oba odehrají v Red Deeru, kde také stráví celý přípravný kemp.

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.