BK MLADA BOLESLAV
24. 3. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Tomáš Hyka: V klubu jsem vyrůstal, o to víc takový úspěch potěší

M l. B o l. – Lépe Bruslaři vypjatou sérii s Mountfieldem HK snad ani ukončit nemohli. Boleslavští nastoupili do utkání velice koncentrovaně a rozhodli de facto už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Hradec Králové se během zápasu vůbec do ničeho nedostal, Boleslavští jej ovládli a sérii ukončili poměrem 4:2 na zápasy. Ve vyprodané ŠKOENERGO Aréně následně vypukla samozřejmě obrovská radost, která je bezesporu vidět i v rozhovoru, ke kterému se zcela logicky postavil boleslavský odchovanec Tomáš Hyka.

Výsledek se zdá být jednoduchý, jenže před zápasem situace určitě nebyla. Boleslavští věděli, že kdyby Hradec Králové ve čtvrtek vyhrál, vyrovnal by tak sérii na 3:3. To však svěřenci trenérů Františka Výborného a Mariana Jelínka nepřipustili. "Věděli jsme, že na ně musíme vlétnout a tlačit se do brány. Dali jsme suprový gól při přesilovce pět na tři, další přidal Pavel Musil v oslabení. Takové momenty vás nakopnou především psychicky. Začali jsme si ještě více věřit," ohlížel se za důležitými momenty zápasu útočník Tomáš Hyka, jenž oslavil ve středu své třiadvacáté narozeniny.

Čtvrtfinálová série mezi Mladou Boleslaví a Hradcem Králové byla velmi vyrovnaná, nabídla spoustu zajímavých momentů, přesto ji ovládl Bruslařský klub. "Výborně nás držel brankář David Rittich, důležité byly i další detaily. Při hře pět na pět jsme měli větší chuť vstřelit gól," hledal útočník s číslem 71 to, v čem byl jeho tým v sérii lepší.

"V Mladé Boleslavi jsem vyrůstal a hraju tady od mala, o to cennější je pro mě zažít s Bruslařským klubem takový úspěch. Něco takového se nepovede každý rok. Máme v kabině skvělou partu, nikdo si na nic nehraje a hrajeme jeden za druhého," těší Tomáše Hyku, který si se svým týmem zahraje semifinále Play-off České pojišťovny.

Související články

Aktuality

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.