BK MLADA BOLESLAV
17. 2. 2012 | Jitka Čechová

Tomáš Demel má velmi silný otřes mozku

M l. B o l. – Nejen skóre ale také zdravotní stav jednoho ze svých sledovali boleslavští hokejisté a fanoušci v průběhu utkání s Vítkovicemi. Zápas byl v páté minutě na dlouhou dobu přerušen po střetu Petra Strapáče a Tomáše Demela u střídačky domácích, pro boleslavského forvarda dokonce až přímo na led přijela sanitka. Demel byl pár minut v bezvědomí, pak se probral a zdravotníci jej naložili na nosítka a převezli do nemocnice. "Tomáš má velmi silný otřes mozku. Podle lékařů je to momentálně tak dobré, jak jen to být může," prohlásil trenér Novák.

"Důležité je, že Tomáš nabyl vědomí,“ prohlásil Petr Novák po utkání s Vítkovicemi, které jeho svěřenci nakonec vyhráli 4:3. "Doktoři říkali, že je to dobré. Horko těžko můžeme v tuhle chvíli přesně definovat slovo "dobré", ale podstatné je, že komunikuje. To je pro nás všechny známka, že to snad nebude zas až tak vážné. Ale bohužel je nutné zdůraznit, že se to může změnit…"

Podle slov některých hráčů měla na střídačce proběhnout varianta, že by utkání bylo odloženo. Trenér Novák nepopřel, že se o tom jeho svěřenci bavili, on sám je v ničem nepovzbuzoval. Ať už tím nebo oním směrem. "Do ničeho jsem je nenutil. Neříkal jsem jim: Tak teď na to vlétneme!, a nepadlo ani: Pojďte to zabalit. Každý se s tím musel nějak srovnat, něco z toho muselo vykrystalizovat. Je to obrovský paradox, ale nám to vlastně pomohlo. Kluky to neuvěřitelně nakoplo, vždyť jsme dokázali dát čtyři góly. Je to hrozné, ale každý, kdo hraje hokej, musí s něčím takovým počítat," prohlásil nevesele.

"Každopádně obraz Tomáše jsme si nesli celý zápas, určitě jsme hráli i za něj. Věříme, že bude v pořádku," vyjádřil Novák naději.

Ačkoliv střet nebyl klasifikován jako faul, vítkovickým Petrem Strapáčem nastalá situace natolik otřásla, že po dohodě s trenérem Trličíkem zápas nedohrál. "Petr zkoušel naskočit ještě do jednoho dalšího střídání, ale přišel s tím, že není schopen po psychické stránce pokračovat," prohlásil vítkovický kouč.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav