BK MLADA BOLESLAV
15. 8. 2012 | Jitka Čechová

Tomáš Demel: Myslím, že Hradec až příliš vyčkával. A doplatil na to

M l. B o l. – Ve 49. kole loňského ročníku se Tomáš Demel (na snímku) ošklivě zranil. Asi není třeba tuto situaci nijak podrobně popisovat, všem fanouškům Bruslařského klubu určitě zůstala živě v paměti. Co je ale třeba určitě napsat, je skutečnost, že čtyřiatřicetiletý útočník se po dlouhé rekonvalescenci už cítí naprosto v pořádku. A chce se poprat o místo v boleslavské sestavě!

Tomáši, rozhovor s vámi nejde začít jinak než dotazem na minulou sezonu v souvislosti s vaším zdravím. Jaké to bylo?

Těžké. Ta cesta zpátky k hokeji nebyla jednoduchá. Zkoušel jsem se to ještě v samém závěru sezony, doufal jsem, jestli bych to třeba ještě nezvládl. Chtěl jsem týmu pomoct, sledovat baráž z pozice diváka rozhodně nebylo jednoduché. Ale prostě to nakonec nešlo jinak. Dva měsíce jsem nehrál a naskočit zpátky do toho rozjetého vlaku pro mě zkrátka nebylo možné.

TOMÁŠ DEMEL
Tomáš Demel v loňské sezoně dostal od fanoušků přání k uzdravení.

Teď už jste v pořádku?

Ano, jsem. Musím to zaklepat. (zaťuká na dřevěné obložení)

Přemýšlel jste o tom, že byste Boleslav opustil? Nebo bylo vaším cílem zůstat?

Víte, ono je potřeba říct, že já tu ještě nemám podepsanou smlouvu. Jsem tu zatím jen víceméně na zkoušku. Trénuju s kluky, hraju zápasy. Ale kontrakt ještě nemám, o tom se teprve bude rozhodovat.

Dobře, tak jinak – chtěl byste tu zůstat?

Ano, samozřejmě. Budu strašně rád, pokud to vyjde. Dějí se tu velké a zajímavé věci, klub chce zpátky do extraligy. Určitě bych chtěl být součástí toho všeho. Ale jak říkám, teprve se uvidí…

Takže máte dobré pocity z nově složeného týmu i trenérské dvojice?

Velmi dobré. Vím, že se to většinou říká, protože se to tak nějak říkat musí, ale v Boleslavi se opravdu formuje velmi dobrá parta. A trenér je prostě výborný.

Taky se tak jmenuje, že?

(smích) No jo, na tohle slovo si teď asi člověk bude muset dávat pozor. Ale je to pravda. Dává nám docela do těla, ale to je potřeba. Jsou tu vysoké cíle, takže dřít se prostě musí.

Ještě otázka k přípravnému zápasu s Hradcem: Zdálo se, že vám na něj stačilo nějakých pět minut, že?

Ono to trochu svádí k tomu takhle jednoduše to shrnout, ale já bych byl opatrnější. Myslím si, že Hradec docela doplatil na to, že čekal, s čím přijdeme my. A nám to tam prostě napadalo. Možná by bylo lepší, kdyby to tak nebylo, protože pak už z toho byla spíš jen taková plácaná.

Nebude přesně o tomhle vlastně celá 1. liga?

Asi máte pravdu. Osobně si myslím, že nás budou hlavně všichni bránit, každý bude taktizovat. Musíme se naučit držet koncentraci po celý zápas, tak budeme vyhrávat.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav