Tlak je takový, jaký si připustíme, říká nejlepší hráč zápasu Jan Růžička
04.03.2018 | Vojtěch Drbohlav

Tlak je takový, jaký si připustíme, říká nejlepší hráč zápasu Jan Růžička


M l. B o l. – Nervy drásající zápas s Třincem nakonec dobře dopadl. Boleslavským hokejistům se podařilo po srovnání na konci třetí třetiny dovést duel do prodloužení, v němž neinkasovali. Následně Boleslavští proměnili dva samostatné nájezdy, přičemž brankář Jan Růžička neinkasoval ani jednou, dokonce ani od aktivního jmenovce Martina Růžičky.

Jan Růžička po skvěle odchytaném zápase proti Třinci řekl, že si tlak od fanoušků či vedení klubu nepřipouštěl. "Tlak je takový, jaký si připustíme. Snažil jsem se na to nemyslet. Kdybych se zabýval tím, v jaké pozici je soupeř, asi by to nebylo úplně dobré. Snažil jsem se odvést co nejlepší práci. Za dva body jsem šťastný," byla znát úleva na teprve jednadvacetiletém odchovanci boleslavského hokeje.

Podle statistik si hokejisté obou týmů vypracovali v zápase 93 střel na branku, z toho 45 právě hokejisté Třince. A ti Jana Růžičku rozhodně nešetřili. "Pro gólmana je to možná někdy lepší, když je střel více než méně. Byl jsem pořád v tempu," líbilo se Růžičkovi.

Mladý gólman se zkušenostmi ze zámoří se musel mít na pozoru zejména před aktivním jmenovcem Martinem Růžičkou. Ten na něj během zápasu vyslal dokonce 15 střel. (Jen pro srovnání – druhým nejčastěji střílejícím Ocelářem v zápase byl Erik Hrňa s desetistřelovým odstupem na svého spoluhráče.)

Martinu Růžičkovi se ale dlouho boleslavského gólmana nedařilo překonat. V 57. minutě to ale přeci jen dokázal. "Pro mě to bylo těžké. On to dostal do strany, měl před sebou prázdnou bránu a trefil to," dodal Růžička.

Kompletní rozhovor s Janem Růžičkou můžete zhlédnout na našem klubovém YouTube kanálu:

 

Partneři

Aktuality

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz