BK MLADA BOLESLAV
4. 3. 2018 | Vojtěch Drbohlav

Tlak je takový, jaký si připustíme, říká nejlepší hráč zápasu Jan Růžička

M l. B o l. – Nervy drásající zápas s Třincem nakonec dobře dopadl. Boleslavským hokejistům se podařilo po srovnání na konci třetí třetiny dovést duel do prodloužení, v němž neinkasovali. Následně Boleslavští proměnili dva samostatné nájezdy, přičemž brankář Jan Růžička neinkasoval ani jednou, dokonce ani od aktivního jmenovce Martina Růžičky.

Jan Růžička po skvěle odchytaném zápase proti Třinci řekl, že si tlak od fanoušků či vedení klubu nepřipouštěl. "Tlak je takový, jaký si připustíme. Snažil jsem se na to nemyslet. Kdybych se zabýval tím, v jaké pozici je soupeř, asi by to nebylo úplně dobré. Snažil jsem se odvést co nejlepší práci. Za dva body jsem šťastný," byla znát úleva na teprve jednadvacetiletém odchovanci boleslavského hokeje.

Podle statistik si hokejisté obou týmů vypracovali v zápase 93 střel na branku, z toho 45 právě hokejisté Třince. A ti Jana Růžičku rozhodně nešetřili. "Pro gólmana je to možná někdy lepší, když je střel více než méně. Byl jsem pořád v tempu," líbilo se Růžičkovi.

Mladý gólman se zkušenostmi ze zámoří se musel mít na pozoru zejména před aktivním jmenovcem Martinem Růžičkou. Ten na něj během zápasu vyslal dokonce 15 střel. (Jen pro srovnání – druhým nejčastěji střílejícím Ocelářem v zápase byl Erik Hrňa s desetistřelovým odstupem na svého spoluhráče.)

Martinu Růžičkovi se ale dlouho boleslavského gólmana nedařilo překonat. V 57. minutě to ale přeci jen dokázal. "Pro mě to bylo těžké. On to dostal do strany, měl před sebou prázdnou bránu a trefil to," dodal Růžička.

Kompletní rozhovor s Janem Růžičkou můžete zhlédnout na našem klubovém YouTube kanálu:

Související články

Aktuality

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

15.12.2020

S Budějovicemi v ČT

Utkání 22. prosince mezi BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice má ve svém vysílacím programu ČT Sport. Živý přenos startuje v 17:20.