BK MLADA BOLESLAV
4. 3. 2018 | Vojtěch Drbohlav

Tlak je takový, jaký si připustíme, říká nejlepší hráč zápasu Jan Růžička

M l. B o l. – Nervy drásající zápas s Třincem nakonec dobře dopadl. Boleslavským hokejistům se podařilo po srovnání na konci třetí třetiny dovést duel do prodloužení, v němž neinkasovali. Následně Boleslavští proměnili dva samostatné nájezdy, přičemž brankář Jan Růžička neinkasoval ani jednou, dokonce ani od aktivního jmenovce Martina Růžičky.

Jan Růžička po skvěle odchytaném zápase proti Třinci řekl, že si tlak od fanoušků či vedení klubu nepřipouštěl. "Tlak je takový, jaký si připustíme. Snažil jsem se na to nemyslet. Kdybych se zabýval tím, v jaké pozici je soupeř, asi by to nebylo úplně dobré. Snažil jsem se odvést co nejlepší práci. Za dva body jsem šťastný," byla znát úleva na teprve jednadvacetiletém odchovanci boleslavského hokeje.

Podle statistik si hokejisté obou týmů vypracovali v zápase 93 střel na branku, z toho 45 právě hokejisté Třince. A ti Jana Růžičku rozhodně nešetřili. "Pro gólmana je to možná někdy lepší, když je střel více než méně. Byl jsem pořád v tempu," líbilo se Růžičkovi.

Mladý gólman se zkušenostmi ze zámoří se musel mít na pozoru zejména před aktivním jmenovcem Martinem Růžičkou. Ten na něj během zápasu vyslal dokonce 15 střel. (Jen pro srovnání – druhým nejčastěji střílejícím Ocelářem v zápase byl Erik Hrňa s desetistřelovým odstupem na svého spoluhráče.)

Martinu Růžičkovi se ale dlouho boleslavského gólmana nedařilo překonat. V 57. minutě to ale přeci jen dokázal. "Pro mě to bylo těžké. On to dostal do strany, měl před sebou prázdnou bránu a trefil to," dodal Růžička.

Kompletní rozhovor s Janem Růžičkou můžete zhlédnout na našem klubovém YouTube kanálu:

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.