BK MLADA BOLESLAV
3. 8. 2009 | Jitka Čechová

Tipsport Cup zahájí boleslavští hokejisté zápasem s Ústím

M l. B o l. – Letní hokejový turnaj Tipsport Hockey Cup se už za ta léta stal příjemným osvěžením srpnové přípravy na ledě. Krom toho, že jsou v plánu také klasické "přípraváky", mají hokejisté všech extraligových a také šesti prvoligových klubů možnost hledat motivaci i právě v této sérii utkání. Mladé Boleslavi los jako první přiřkl Ústí nad Labem, utkání se odehraje v úterý 4. srpna, jeho začátek je naplánován na 17:30.

Bruslařský klub patří společně s Litvínovem, Karlovými Vary, Libercem a již zmiňovaným Ústím do skupiny B, přičemž Lvi jsou z této skupiny jediným příslušníkem první ligy. Neuběhlo tak mnoho času a Mladá Boleslav a Ústí nad Labem stojí opět proti sobě. Sice nejspíš nepůjde o tak prestižní a napjaté zápasy jako z loňské i předloňské baráže, nemůžeme ale ani na chviličku pochybovat o tom, že se bude na co dívat.

Severočeši si – po loňské neúspěšné baráži s Boleslaví – přes léto prošli jako snad všechny kluby několika změnami. Začít bychom měli s postem kouče, na kterém skončil Miloslav Hořava. Na jeho místo nastoupil do té doby litvínovský Petr Rosol. Nezůstal ani asistent trenéra Jan Votruba, který zamířil do Pardubic, a kterého nahradil Milan Skrbek působící v loňské sezoně na Kladně.

A jak to nyní vypadá se sestavou samotného kádru? Do odchodů můžeme krom trenérů započítat jen tři hráče – útočníka Rastislava Špirka, jenž dostal šanci v extraligových Pardubicích. Další postup o příčku výš zaznamenal bek Martin Tůma mířící do Litvínova. A do třetice: vicemistr světa Ivo Prorok ukončil svou hráčskou kariéru a začal v Karlových Varech trénovat dorostence.

Tabulka příchodů čítá o něco více položek. Severočeši získali dvě posily z Vrchlabí – útočníky Pavla Kříže a Roka Pajiče, který v rámci minulého ročníku oblékl v několika zápasech i boleslavský dres. Své defenzivní řady posílili o Milana Vobořila z Litvínova. Určitě zajímavým faktem je i útočná dvojice bratrů-dvojčat Romana a Michala Pšurných, přičemž právě Roman se v loňské sezoně snažil uchytit v Mladé Boleslavi. Podstatnou "výztuhou" týmu je i gólman Zdeněk Orct.

Lvi za sebou na rozdíl od Středočechů mají jen jeden přípravný zápas a to docela zajímavou přestřelku na Kladně, která nakonec skončila smírně 6:6. Trenér Rosol v ní dle svých vlastních slov zaznamenal hlavně chyby v obranných řadách: "Po prvním zápase je těžké cokoli hodnotit, ale ve hře se objevily docela velké chyby v obraně. Na tom se musí zapracovat," prohlásil.

Jinak je ale se svým týmem momentálně veskrze spokojen: "Ze zápasu mám dobrý dojem. Po sedmi dnech tréninku to nebylo marné." Kdo za Ústí nastoupí v zápase s Boleslavskými jen těžko odhadovat. Petr Rosol chce vyzkoušet všechny hráče, které má k dispozici. Navíc se nechal slyšet, že sestavu pro zápas s Kladnem vytáhl z klobouku.

Mladoboleslavští hokejisté za sebou mají zatím jednu výhru nad Benátkami nad Jizerou (5:1) a jednu prohru s Plzní (1:4). V Plzni se ze začátku trochu trápili, podle Jiřího Šejby byla příčinou velká pasivita. "Museli jsme změnit taktiku. V poslední třetině bylo znát, že jsme začali hrát více aktivněji," řekl.

Související články

Aktuality

12.10.2020

Otevírací doby prodejny

Otevírací doba kamenné prodejny STŘÍDA SPORT SHOP Mladá Boleslav, kde najdete také FANSHOP BK Mladá Boleslav, je s platností od 13. října otevřena ve všední dny od 12:00 do 17:00. O víkendu je zavřeno. Tato otevírací doba platí do odvolání.

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.