BK MLADA BOLESLAV
8. 5. 2022 | Adéla Kvapilová, foto: Ronald Hansel

Telefonát a pak směr Německo. Čtvrté místo je úspěch, říká Vojtěch Polák

M l. B o l. – Šance, která se neodmítá. Sedmnáctiletý Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra donominován na soupisku české reprezentace pro mistrovství světa do 18 let. V Německu odehrál čtyři zápasy, ve kterých zaznamenal dvě asistence a má tak podíl na “bramborové" pozici národního týmu. Kromě povídání o šampionátu zhodnotil i sezonu boleslavské juniorky a přiblížil své cíle pro nadcházející ročník.

Mladý boleslavský útočník prošel přípravnými kempy, ale na základní soupisku české reprezentace pro MS U18 se nedostal. Nakonec se přeci jenom na šampionátu objevil. Do národního týmu byl povolán po zranění Dominika Petra, pro kterého ve skupinovém zápase s USA turnaj skončil. „Když jsem se to dozvěděl, byl jsem zrovna v Mladé Boleslavi na bytě a dělal jsem úkoly do školy,“ sděluje Polák. „Hned jsem volal rodičům, že nakonec jedu. Byli neskutečně rádi.“

Do Landshutu se vypravili ještě v ten večer. „Rodiče mě odvezli domů do Sadské, kde jsem se najedl, zabalil věci a vyrazili jsme. Cesta naštěstí nebyla moc dlouhá,“ popisuje rychlý přesun do Německa. Dopoledne absolvoval dva tréninky a následný den nastoupil do utkání s Kanadou. „První střídání byla rozkoukávací, pak jsem se ale do tempa dostal,“ říká boleslavský talent. Právě výhru nad favorizovaným kanadským výběrem řadí mezi nejsilnější momenty šampionátu. „Když jsme zápas nakonec urvali, byl to pro mě nejhezčí okamžik,“ neskrývá radost po vítězství 6:5 v prodloužení.

Přestože se připojil až v průběhu turnaje, spoluhráči ho mezi sebe přijali bez problému. „Měli jsme super partu, kluci mě vzali úplně v pohodě. Nemůžu si na nic stěžovat, vše bylo skvělé,“ těší Poláka. Svědčila mu i hra po boku Lukáše Plose a Marka Soukupa. „Věděli jsme o sobě a dobře napadali, nemám si na co stěžovat,“ usmívá se. Na mistrovství zaznamenal dvě asistence. „Myslím, že jsem nepodal špatné výkony, ale vždy můžou být lepší,“ komentuje skromně.

Celkově působení národního týmu na šampionátu hodnotí pozitivně. „Myslím si, že čtvrté místo je úspěch. Troufnu si říct, že by nás před turnajem mezi top čtyřku nikdo netipoval. I když jsme skončili bez medaile, moc jsem si mistrovství užil.“

Vojtěch Polák má za sebou i povedenou sezonu v boleslavské juniorce. S 53 body (30+23) se stal nejproduktivnějším hráčem Bruslařů. „Za body jsem rád, ale raději bych se dostal s kluky dál. Tým jsme na play off měli,“ mrzí sedmnáctiletého útočníka konec ve čtvrtfinále. „Role lídra mi vyhovuje, ale hlavně jsem rád za důvěru od trenérů.“

Debut v extralize si odbyl už během jara 2021, v uplynulé sezoně s A týmem okusil Ligu mistrů. „Sezona mi dala hodně, šance v Lize mistrů byla skvělá zkušenost. Každou vteřinou jsem se posouval dál a dál, za což jsem moc rád a trenérům děkuji za důvěru. Chci se poprat o místo v A týmu,“ vzkazuje Polák.

Další články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!