BK MLADA BOLESLAV
8. 10. 2018 | Jitka Čechová

Teď chci hlavně co nejvíc pomoci týmu, říká Tomáš Voráček

P l z e ň – Jeho „opakovaná premiéra“ v dresu Mladé Boleslavi v pátek proti Pardubicím sice byla úspěšná, v neděli na ledě Plzně už ale obránce Tomáš Voráček tolik důvodů k radosti neměl. Byť hráli Bruslaři s domácími indiány dlouho vyrovnanou partii, nakonec utrpěli vysokou prohru 1:5. „Ta prohra je vysoká, ale podle mě trochu krutá a úplně neodpovídá průběhu zápasu,“ říká.

Tomáši, v Plzni jste se dlouho drželi. Co víc, bylo několik pasáží hry, kdy jste byli snad i lepší než soupeř. Nakonec si ale odvážíte hodně nelichotivou prohru 1:5…

Bohužel jsme dostali lekci z produktivity. Hlavně v přesilovkách. Na počet vyloučení to bylo snad úplně nastejno, ale zatímco oni se trefili třikrát, my jen jednou. V zakončení jsme byli… (zamyslí se) Nevím, jestli vyloženě laxní, ale prostě jsme do toho nešli tak, jak jsme měli. Oproti tomu hráči Plzně trestali mnohem lépe. Ve druhé třetině jsme měli plno šancí, včetně mě, mohli jsme vyrovnat. Možná i otočit skóre. Tohle prostě musíme začít proměňovat.

Je to jak říkáte. Hlavně v druhé polovině druhé třetiny jste měli spoustu šancí. I na začátku třetí části jste měli nějakou dobu snad o sedm střel víc než Plzeňští. Jenže pak jste inkasovali a všechno se jakoby rozsypalo, souhlasíte?

Asi je to tak, nevím, co na to říct… Začali jsme jim nechávat čím dál víc prostoru. Což je samozřejmě chyba. Plzeň má ale na druhou stranu natolik dobré hráče, že jim stačí skutečně málo a už z toho pro nás byl průšvih. Ta prohra je vysoká, ale podle mě trochu krutá a úplně neodpovídá průběhu zápasu.

Vy jste to sice nezažil, ale tohle se Bruslařům letos zdaleka nestalo poprvé. Je to v kabině nějaké téma?

Nijak extra jsem předchozí výsledky nestudoval, ale nějaké to slovo na to samozřejmě v kabině padne. Zase ale ne moc, nemá cenu se přehrabovat v tom, co bylo. Vím, že se to říká pořád dokola, ale prostě se z toho musíme poučit. Musíme hrát zodpovědněji, hlavně ve vlastním pásmu. A lépe si rozebírat hráče. V Plzni jsme měli spoustu zmatků, my beci jsme do toho občas před vlastním brankovištěm jen tak plácli a pak nám to propadlo. Chce to větší organizovanost.

Co se děje v takových chvílích na střídačce?

Hlavně si říkáme, že nesmíme mít hlavy dole. Že musíme na špatné střídaní nebo gól zapomenout a napravit to. Tentokrát to bohužel nevyšlo.

Vy jste v kabině nová krev, máte čerstvý pohled na věc. Jaká panuje nálada? V jakém rozpoložení tým je?

Ideální to určitě není. Boleslav každý řadil na přední příčky tabulky a tam zatím rozhodně není. Podle mě je ale pořád teprve začátek sezony a poctivou prací a obětavostí se ještě může všechno změnit.

Vaše hostování ze Sparty prozatím platí na měsíc. Co si od něj slibujete?

Hlavně herní vytížení. Chci co nejvíc pomoci týmu. Co bude potom, to se uvidí. Záleží na domluvě Sparty s Boleslaví. Teď se snažím jít zápas od zápasu a dělat maximum pro tým.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.