BK MLADA BOLESLAV
22. 10. 2017 | Jitka Čechová

Takhle přesilovky hrát nemůžeme, ví Jiří Říha

M l. B o l. – Vybírat po zápase s Kometou Brno hráče na rozhovor byl celkem oříšek. Jasnou volbou byl brankář Brandon Maxwell (na interview s ním se můžete těšit v nejbližších dnech), ve druhém případě jsme pak sáhli po obránci Jiřím Říhovi. Podle očekávání hledal odpovědi těžko – nebylo se co divit. Nešťastná a trochu hloupá prohra s Kometou Bruslaře setsakra mrzí.

Utkání se vyvíjelo rozhodně netradičně. V první třetině žádná branka, jedno vyloučení. Ve druhé třetině žádná branka a žádné vyloučení. A ve třetí třetině? Tři po sobě jdoucí vyloučení Komety a... Gól Komety. Středočeši inkasovali ve vlastní početní převaze.

„Přesilovky budou asi největší problém. Když v tolika nedokážeme dát gól, je to potíž. Sráží nás to dolů. Když pak navíc v jedné z nich inkasujeme... Prostě s tím musíme něco udělat,“ říká pětadvacetiletý obránce Jiří Říha.

Podle něj přitom Boleslavští nehráli špatně. „Měli jsme dobrý pohyb, nebyl to od nás vyloženě špatný výkon. Prostě nám to tam nespadlo. A pak rozhodla jedna chyba,“ dodává.

Na celý rozhovor se podívejte tady:

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.