BK MLADA BOLESLAV
28. 9. 2009 | Michal Miškovský

Sýkora o vyrovnávacím gólu: Nešlo dělat nic jiného, než zavřít oči a vystřelit

M l. B o l. – Nejprve ve třetí třetině vyrovnal, díky čemuž si Boleslavští připsali první bod. Na úvod samostatných nájezdů se trefil rovněž a položil tak základ i druhému získanému bodu svého týmu v duelu s českobudějovickým Mountfieldem. Útočník Tomáš Sýkora (na snímku) zkrátka prožil povedený večer. “Moc mi to nebruslilo, protože byl špatný led. O to víc jsem se musel snažit bojovat. Zápas stál spoustu sil,“ vydechl spokojeně.

Těsně před vaší vyrovnávací brankou to vypadalo, jako kdybyste jen zavřel oči a napálil puk. Bylo to tak?

“Nic jiného snad ani nešlo dělat. Bohy (Daniel Boháč) vypíchl soupeři puk, ten se odrazil ke mně a bylo tak málo času, že jsem asi opravdu zavřel oči a snažil jsem se vystřelit nahoru. Bylo to se štěstím, puk prolétl do branky těsně nad lapačkou.“

Další váš moment přišel v první sérii nájezdů, kdy jste pokořil českobudějovického gólmana bekhendovou kličkou. Věděl jste dopředu, co uděláte?

“Jo, věděl. Je to můj oblíbený blafák. Tentokrát to ale nebylo úplně stoprocentní, příště to musí být ještě lepší.“

Po devátém kole máte na svém kontě 16 bodů. V čem vidíte hlavní rozdíl oproti loňsku?

“Bylo důležité, že jsme dobře začali a vyhráli hned první zápas proti Liberci. Naše sebevědomí se tím zvýšilo. V tabulce jsme vysoko, Brno daleko za námi – to všechno přispívá k pohodě týmu, i na ledě si víc dovolíme. Je to zkrátka v porovnání s loňskem úplně jiné.“

Týmu se daří i přesto, že několik hráčů vyřadila ze hry viróza. Vy jste žádné problémy necítil?

“Já jsem to naštěstí přešel bez jakýchkoliv náznaků nemoci, což musím zaklepat. (klepe do vedle stojícího automatu na kávu) Jiní kluci nějaké problémy měli, ale myslím si, že to nejhorší už ustoupilo a v příštím týdnu se všichni vrátí do hry.“

V úterý vás čeká souboj ve Vítkovicích, které jsou také hodně rozjeté. Těšíte se?

“Vítkovice šlapou, takže tam pojedeme s pokorou a budeme se snažit odvést aspoň bod.“

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.