BK MLADA BOLESLAV
6. 6. 2020 | Vojtěch Drbohlav

Suchá příprava týmů akademie běží už měsíc naplno

M l. B o l. – Už více než čtyři týdny se na novou sezónu připravují nejstarší hráči mládeže BK Mladá Boleslav. Boleslavští akademici pracují mimo jiné pod dohledem kondičního trenéra Jaroslava Černého. Postupně si procházejí třemi rozdílně náročnými fázemi tréninků a kromě posilovny chodí také běhat nebo plavat. Intenzivní příprava trvá již měsíc, probíhat bude do konce června.

Hokejisté mladoboleslavské akademie si sice na start suché přípravy počkali o něco déle, přesto je koronavirová pandemie tolik neomezila. Do tréninků se pustili začátkem května, tedy jen několik dní poté, co byl start původně naplánován. Mladí Bruslaři byli a jsou rozdělení do jednotlivých tréninkových skupin, v nichž se nepřipravují pouze pod vedením svých trenérů, s nimiž absolvují celou sezónu, ale také s kondičním trenérem Jaroslavem Černým.

"Přípravu jsme začali 6. května, nyní za sebou máme čtvrtý týden přípravy," popisuje Černý. "Komplikace byla spíš v tom, že jsme pořádně nevěděli, jestli začneme, nebo ne, proto jsme museli mít více alternativ. Ve hře byla také individuální příprava, kterou jsme praktikovali hned po uzavření soutěže. Naštěstí vše začalo dle plánu, a my se tak můžeme naplno připravovat," těší kondičního trenéra mladoboleslavské akademie.

A na co se hokejisté v rámci suché přípravy zaměřují? "To, co jsme nastavili na začátku (rozdělení hráčů do skupin dle vládního nařízení), jsme zachovali. A vlastně v tom pokračujeme dál. Přípravu jsme začali hodně obecně první neúplný týden jsme se snažili, aby si hráči opět osvěžili to, co dělali předešlý rok. Pro nově příchozí to bylo hodně nové, ale kluci se k tomu postavili čelem. Momentálně už jsme v procesu, kdy máme přípravu rozdělenou po týdnech (středně obtížný, obtížný a zotavovací)," přibližuje Jaroslav Černý každodenní práci na zimním stadionu a dalších sportovištích ve městě.

Suchá příprava pod vedením trenéra Davida Vrbaty

K dispozici je hráčům totiž nejen ŠKOENERGO Aréna a její posilovny, ale také lesopark Štěpánka, kam se chodí běhat. Akademici rovněž využívají fotbalový areál v městské části Sahara. K těmto sportovištím přibude v dalších dnech také bazén.

Hokejisté se připravují pod vedením kondičního trenéra Jaroslava Černého (na snímku vzadu vlevo)

Jaroslav Černý přibližuje také zásadní rozdíl mezi kondiční přípravou mládežníků a profesionálních hokejistů. "Nejzásadnější je ten, že hráči A týmu jsou už hotoví hráči, borci, od kterých se očekává, že vědí, znají, umí. Náš úkol, počínaje 6. třídou, je připravovat postupně děti, hráče tak, aby byl přechod mezi jednotlivými ročníky jednodušší, aby věděli, co je čeká a kam budou směřovat. Tak jsme si to loni nastavili a touto cestou jdeme. Pro mě to znamená jediné – aby byli kluci připraveni po fyzické, zdravotní i mentální stránce na 100 %. Až přijde jejich čas, musí chytit šanci za pačesy," dodává kondiční trenér, který u boleslavské mládeže působí od loňského léta.

Mládež pokračuje v suché přípravě až do konce června. Podle plánu má skončit v den předávání vysvědčení, na led by se hráči měli přesunout kolem 20. července.


Trenérské složení týmů akademie BK Mladá Boleslav v sezóně 2020/2021

Junioři: Petr Haken a Ladislav Kolner

Dorost: Václav Pletka a David Vrbata

Další články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.