BK MLADA BOLESLAV
13. 5. 2021 | Vojtěch Drbohlav

Styl Boleslavi mi vyhovuje, říká o svém přestupu Jan Eberle

M l. B o l. – Jednatřicetiletý útočník Jan Eberle za sebou má působení v několika extraligových týmech. Před sezónou 2021/2022 se stal jednou z nejzkušenějších posil Bruslařů v útočných řadách. Jak kladenský odchovanec popisuje ve svém prvním rozhovoru po příchodu do Mladé Boleslavi, bude se snažit předávat své zkušenosti mladším hráčům, jeho rolí by také měla být práce v oslabeních. Jaké jsou rozdíly mezi Plzní a Mladou Boleslaví? Diskutoval o svém přestupu s exútočníkem Bruslařů Pavlem Musilem? A jak se těší na souboje se svým rodným Kladnem?

Proč jste se rozhodl přejít z Plzně právě do Mladé Boleslavi?

Poslední dva roky podávaly oba ty týmy výborné výkony, poslední dvě sezóny vlastně skončily bodově víceméně nastejno. Myslím si, že Boleslav je tým laděný stylem hry, který by mi mohl vyhovovat. Setkal jsem se jak s trenéry, tak vlastně s Vencou Nedorostem (Václav Nedorost, sportovní manažer A týmu – pozn. red.), vím, jaká by měla být moje role. To všechno mě přesvědčilo a dohromady mi to dává smysl.

Sportovní ředitel BK Mladá Boleslav Radim Vrbata o vás řekl, že by vaše role měla být v oslabení a v defenzívě. Víte ještě o nějakých rolích nebo dílčích rolích, v kterých byste v tom týmu měl figurovat?

Myslím si, že asi budu patřit k těm nejzkušenějším útočníkům v týmu, takže se určitě pokusím předávat i zkušenosti těm mladším hráčům. Přeci jen jsem už něčím prošel. Řekl bych tedy, že i v tom mohu pomoct, protože Boleslav má víceméně mladý tým.

V čem čekáte, že se bude lišit Mladá Boleslav od Plzně?

Plzeň patří už dlouhodobě k řekněme stabilním, tradičním klubům. Boleslav, pokud se na ni člověk kouknul před deseti lety, tak to byl takový postupový-sestupový tým. Teď už je vidět jednoznačná síla toho týmu. To mě oslovilo. Pokud jde o ty odlišnosti, tak těžko říct. Tým na mě působí vyrovnanějším dojmem, než byla Plzeň. Čas strávený na ledě nebo hra se rozvrhují mezi všechny čtyři lajny, které všechny působí silným dojmem a každá z nich může rozhodnout zápas. To bude podle mě hlavní rozdíl mezi Plzní a Boleslaví.

Mluvil jste o vašem nadcházejícím angažmá v Mladé Boleslavi s Pavlem Musilem, který byl vaším spoluhráčem v Plzni a v Mladé Boleslavi před lety úspěšně nastartoval svou extraligovou kariéru?

Samozřejmě jsem s ním o tom mluvil a jen mi to doporučil. Co jsem pochopil, tak Pavel vzpomíná na Boleslav jen v dobrém, takže mi to doporučil a přál mi, abych tady byl spokojený. A já věřím, že budu.

Momentálně máte dovolenou, vy osobně poměrně o dost delší než vaši noví boleslavští spoluhráči. Prozraďte tedy, jak ji trávíte?

Momentálně ji trávím stěhováním (úsměv). Ale spojil se se mnou i kondiční trenér Ondra Ježek a domlouváme se dálkově na nějaké mé individuální přípravě, protože samozřejmě vím, že kdybych si to volno natáhl až moc, tak by to mohlo být kontraproduktivní.

Stěhujete se z Plzně do Mladé Boleslavi, nebo někam jinam?

Stěhujeme se do Prahy.

Jste odchovancem Kladna, které se znovu vrátilo letos na jaře do extraligy. Těšíte se na středočeské souboje?

Těším se na to ukázat se v co nejlepším světle na Kladně, které mě uvedlo do velkého hokeje. Člověk se vždycky chce ukázat proti lidem, kteří ho znají. Myslím si, že to pro mě bude taková hezká motivace a věřím, že ta derby budou probíhat hezky a s diváky.

Děkujeme za rozhovor.

Hráčská kariéra Jana Eberleho

Další články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.