BK MLADA BOLESLAV
24. 8. 2011 | David Bohata

Střetnou se staří známí, Boleslav jede do Kladna

M l . B o l. – Družina trenéra Jeřábka se po sto sedmačtyřiceti dnech vrací na místo činu, na kterém se tehdy zrovna dvakrát nečinila. Boleslav v posledním zápase play-out loňské sezóny na ledě Kladna ostudně vysoko prohrála. To je však historie. Jak se zdá, od té doby na sobě několikanásobní zachránci nejvyšší soutěže zapracovali. Kdo na tom bude v novém ročníku extraligy lépe, to může naznačit právě vzájemný duel, který začíná ve čtvrtek 25. srpna v 17:30.

Ano, možná, že boleslavský hokej nerad vzpomíná na poslední kladenskou návštěvu, ze které si odvezl výsledek 2:9, ale to vůbec není podstatné. Co se stalo, stalo se. Po letech dušení, ve kterých oba kluby bojovaly o extraligu, nyní přichází nádech. Mladá Boleslav mocně posílila soupisku, z kladenského hrudníku svalil finanční břímě spasitel Jaromír Jágr a klub tak i za přispění města může fungovat dál.

Kdybychom to vyjádřili bodově, z šesti přípravných zápasů vyšla Boleslav s deseti body. Lépe je na tom v letošní přípravě Kladno, které se v osmi zápasech prezentovalo ve velmi dobrém světle. Šestkrát zvítězilo a nutno připomenout i střetnutí s bohatou ruskou Ufou, které bylo i přes prohru vyrovnaným soupeřem. Za největší posily můžeme považovat dvojnásobného mistra světa Jana Hlaváče, který týmu pomůže v úvodu sezóny, či Jana Cháberu, jehož si mnozí Boleslaváci jistě pamatují z jeho působení ve městě automobilů.

BK Mladá Boleslav nastoupil v posledním zápase s Benátkami v této sestavě: Hübl - Čutta, Beňovič, Rýgl, Dudáš, Baldwin, Jindra, Marušák, Chaloupka - Tomas, Bahenský, Mikulík, Tománek, Balaštík, Vrbata, Loskot, Hrdel, Jiránek, Lenc, Výborný, Pabiška.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.