BK MLADA BOLESLAV
19. 9. 2017 | Vojtěch Drbohlav

Střely tam byly, ale selhali jsme v produktivitě, litoval Radan Lenc

L i b e r e c – Boleslavští hokejisté jeli v úterý večer do Liberce k dalšímu extraligovému utkání s nadějí na to, že zlomí nepěknou sérii proher s Bílými Tygry. Bruslaři sice dlouho drželi nadějné skóre, jak ale přiznal nejlepší hráč zápasu Radan Lenc (na snímku), Středočechy srazily hlavně branky v oslabení a také to, že boleslavskému týmu chyběla větší produktivita. Ta je podle Lence dlouhodobým problémem Bruslařů.

Radane, probíhaly přípravy na Liberec jinak než na zápasy s jinými týmy? Přeci jen jste nad Bílými Tygry hodně dlouho nevyhráli a také se změnili trenéři...

Neřekl bych. Od příchodu nových trenérů se zaměřujeme na určitý styl hry. Zápas od zápasu se naši soupeři samozřejmě liší, takže občas vypíchneme něco, na co si dát pozor. Ale zaměřujeme se hlavně na naši hru.

Celý zápas se to vyvíjelo víceméně tak, jak jsme chtěli hrát, ale bohužel nás hodně vytrestala naše slabá produktivita a nějaká nemohoucnost dát gól. Na druhou stranu musím říct, že Roman Will předváděl skvělé zákroky. To nás ale samozřejmě neomlouvá. Naše produktivita je opravdu žalostná.

Utkání nejspíš rozhodly přesilové hry. Liberec z nich vstřelil dvě branky, zatímco vy ani jednu, ačkoliv jste v početních výhodách hráli také. Nechyběl vám při přesilovkách větší důraz nebo nestínili jste například brankáři Romanu Willovi méně než Liberec Brandonu Maxwellovi?

Těžko říct. Naše přesilovky v prvních dvou třetinách byly podle mého názoru sehrané slušně. Často jsme stříleli, ale opět jsme u té efektivity, která nám chyběla. Víceméně se s tím potýkáme už delší dobu.

Byl jste vyhlášen jako nejlepší hráč zápasu a své spoluhráče jste jednoznačně předčil ve střelách na branku, kterých jste měl šest. Ke gólu jste možná místy neměl daleko, co tomu chybělo?

Pokud je to střela od modré nebo nahození tahem, tak to samozřejmě může překvapit, ale to stává tak jednou za pět zápasů. Když se dostanu do střeleckého prostoru v mezikruží, tak je to ale potřeba trefit. A je jedno, jestli v bráně stojí Roman Will nebo kdokoliv jiný.

Vraťme se ještě jednou k vaší špatné bilanci s Libercem. Mladá Boleslav zvítězila v Liberci v Tipsport extralize naposledy v listopadu 2010. Mluvilo se na toto téma před zápasem v kabině? Věděl jste vy osobně o tom, že jste v Liberci tak dlouho nezvítězili?

Myslím, že to je obecně známé, že se nám na Liberec nedaří. Já osobně jsem se na to ale podrobně nekoukal. Řeknu to ošklivě, ale je mi jedno, že jsme tady nevyhráli deset zápasů. Chtěl jsem prostě vyhrát tento aktuální, stejně jako všichni spoluhráči.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.