BK MLADA BOLESLAV
4. 5. 2019 | Lukáš Chuchválek

Stěžejní je vždy dosáhnout na play-off, hlásí Jan Stránský


M l. B o l. – Po 1. květnu je, podobně jako každý rok, na čtení prvních rozhovorů s novými posilami čas. Jako první promlouvá Jan Stránský (na snímku), jenž minulou sezónu působil v týmu Pirátů Chomutov. Na pár minut přerušil svou dovolenou, aby fanoušky seznámil s okolnostmi svého příchodu, s tím, jak tráví své volno, jež má díky své účasti v nedávno skončené baráži prodloužené až do konce května, a se svými očekáváními v následující sezóně, v níž má tvořit postup do play-off základ.

Honzo, od kdy jste věděl, že další sezónu strávíte v Mladé Boleslavi?

Na přesný termín si nevzpomínám, ale bylo to ke konci uplynulé sezóny. Měli jsme mítink s panem Vrbatou a panem Plachým a pak už se po telefonu dorovnávaly maličkosti. Co jsme si řekli mezi čtyřma respektive šesti očima, to platilo a nakonec to pro mě vyšlo tak, že jsem stoprocentně věděl, že půjdu hrát do Boleslavi.

Takže se váš příchod k Bruslařům upekl docela rychle, že?

Ano. Zájem ze strany Boleslavi byl i v dřívějších sezónách, ale hlavní příčina, proč to nevyšlo minule, byla výměna Michala Vondrky, který přišel do Boleslavi z Chomutova, takže pak už by tu nebylo místo, které bych měl u týmu plnit. Takže z toho nakonec sešlo, ale vím, že můj agent jednal s předchozím sportovním manažerem, panem Látalem, už dříve, tedy ten zájem tady byl už z předešlých let.

Předtím jste působil v extraligových týmech Plzně, Slavie, Liberce a Chomutova. Co rozhodlo, že padla volba na Boleslav?

V Chomutově jsem byl jen na hostování a předešlou sezónu jsem zatím papírově patřil Liberci. S Libercem jsem v kontaktu ohledně dalšího působení tam nebyl a liberecký klub ani nevyvinul žádnou snahu se se mnou spojit nebo mi nabídnout novou smlouvu. Tudíž jsem hledal jiné angažmá a potom, co jsme se dohodli s panem Vrbatou a panem Plachým, jsem rád, že dopadla Mladá Boleslav.

Stihl jste si už Boleslav trochu prohlédnout?

To ještě vůbec ne. Boleslav jsem zatím znal jenom z pohledu hráče-soupeře. V pondělí 29. dubna jsem byl na prvním předsezónním mítinku, kdy jsem zašel do kabiny, seznámil se s realizačním týmem a s vedením. Ještě tam nebyli všichni hráči, ale aspoň jsem viděl zázemí a zažil průběh komunikace mezi trenéry a mnou.

Budete v Boleslavi bydlet, nebo budete dojíždět?

Ano, budu v Mladé Boleslavi bydlet.

Protože vám teprve před týdnem skončila sezóna, nastupujete na dovolenou. Jak dlouhou ji budete mít a jak ji strávíte?

Dovolená měla být v Amazonii v Ekvádoru. Bohužel z toho sešlo, jelikož nevycházely termíny s mými kamarády, se kterými jsem tam měl jet, a tak odcestovali beze mě. Moje přítelkyně teď dělá druhou maturitu, takže spolu místo toho trávíme čas na chatě. Bude tam teď ještě čtyřdenní výlet do Říma, tak jí ten čas aspoň trošku zpestřím před finální částí té druhé maturity. My rádi cestujeme, jsme takoví baťůžkáři. Ty velké dovolené trávíme hodně v Asii a při menších objíždíme proslulá evropská města. Snažíme se vždy to město co nejvíce poznat, většinou s baťohem a využíváme tam ta městská kola, ať už v Londýně, Paříži nebo v Barceloně. Takové cestování se nám líbí nejvíc a užíváme si takovéto volnosti.

Kdy se máte hlásit nazpátek?

První trénink by měl u mě začít 27. května.

Nebude pak těžké dohnat ostatní, kteří již budou nějakou dobu zatíženi předsezónním drilem?

Mám v plánu nelenošit celý měsíc, kdy mám volno. Samozřejmě si dám aspoň ty dva týdny absolutní volno od hokeje i od ostatních činností, takže teď zahrádkaříme, protože začíná zahrádkářská sezóna. Pak začnu pomalu s klusem a přejdu i do nějaké těžší činnosti, jelikož mám tady na chatě slušnou výbavu k posilování. A já zase úplně nevydržím, s prominutím, kopat se do zadku celý měsíc.

Nebudete mít pocit, že o něco přicházíte, když nebudete do konce května s týmem?

Takhle na to nekoukám, já to spíš vidím z jiného pohledu. Jelikož sezóna byla dlouhá, začínal jsem 8. července a končil jsem 23. dubna, tak si myslím, že by bylo kontraproduktivní, kdybych už nyní nastoupil s týmem a začal s ním trénovat, protože se toho v Chomutově odehrálo hodně a celkově mě tato sezóna vyždímala jak fyzicky, tak psychicky. Myslím si, že by to nebylo dobré pro následující sezónu, kdybych hned začal s týmem. Jsem rád, že si mohu odpočinout a nekoukám na to tak, že bych měl něco oproti ostatním klukům ztratit.

Popište tedy sezónu v Chomutově. Vy jste tam také ochutnal tatarák?

Ano, byl jsem jedním z těch lidí. Odneslo nás to asi dvacet pět. Takovéto věci by se stávat neměly, zaprvé kor ne ve fázi před baráží a zadruhé, jak bylo řečeno do novin, byl to amatérismus. Není možné, aby se svačinky pro vrcholové sportovce připravovaly, popravdě ani nevíme kde. Věděli jsme, kdo to tam přitáhl, ale nevíme, kde ta svačina byla připravena. K takovým věcem by nemělo z organizačního hlediska vůbec docházet.

Jaký byl pro vás Bruslařský klub soupeř a s kým z boleslavského týmu se znáte?

Nejvíce se asi znám s Lukášem Žejdlem, jelikož jsme spolu dva roky působili na Slavii. Nejsilnější vzpomínky na Bruslaře mám z té semifinálové série s Libercem (sezóna 2015/2016 – pozn. redakce), kdy jsme porazili Bruslaře na čtyři utkání. Zápasy Boleslavi s Libercem byly vyhrocené a měly tu správnou atmosféru i správný náboj, jelikož to jsou derby. Takové zápasy se mi líbí a já to mám rád. Vyhovují mi.

Dle Radima Vrbaty máte pověst flexibilního hráče. Uvedete příklad, co dovedete? Na co se od vás mohou fanoušci těšit?

Myslím si, že nejlepší výkony a v nejpřímějších kolejích mohu podávat, když jdu na situace například při oslabeních. Byl jsem většinou hráč ve třetí nebo čtvrté lajně a čekala se ode mě důrazná hra hlavně dozadu. Když mi trenéři dají šanci na přesilovkách, tak si myslím, že se neztratím ani tam, ale za mé desetileté éry v extralize jsem v nich toho moc neodehrál. Já jsem spíše taková ruční brzda, bruslař. Hraji hodně do těla, i když někdy pravda na hranici faulu. Vzrůstově nejsem tak velký, abych mohl konkurovat ostatním klukům, takže to musím vynahradit něčím jiným.

Čeho chcete v Mladé Boleslavi dosáhnout?

Já si myslím, že stěžejní je vždy dosáhnout na play-off a všechna ta nadstavba potom jsou plusové body. Samozřejmě, takové řeči, že bychom chtěli vyhrát titul nebo dosáhnout na medaili, jsou sice hezké, ale Boleslav teď také prošla nějakým obdobím. Na začátku sezóny se měnili trenéři, ten start měli pomalejší, ale pak dokázali konkurovat nejlepším týmům. A já tudíž nevidím jedinou věc, která by mohla překazit Bruslařům dostat se do play-off nadcházející sezóny.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

15.05.2019

Hyka v semifinále AHL

Útočník a boleslavský odchovanec Tomáš Hyka pomohl jednou asistencí ke čtvrtému vítězství Chicaga Wolves nad Iowou Wild, a rovněž tak k postupu do semifinále play off AHL. V něm se Chicago utká se San Diegem.

07.05.2019

Odešel Adam Svoboda

Velice smutná zpráva přišla v úterý odpoledne, nejen hokejový svět opustil bývalý brankář Adam Svoboda. Bruslařský klub vyjadřuje soustrast všem pozůstalým.

07.05.2019

Bruslaři Na Karmeli

Hokejisté Mladé Boleslavi se objeví při zápasech hokejového mistrovství světa ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Zatímco v pátek 10. května otevřou projekci biatlonista Michal Krčmář a parahokejista Zdeněk Šafránek, o den později při zápase Česko – Norsko budou hosty sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata a jeho bratr David. V dalších dnech se objeví třeba Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.

06.05.2019

Zohorna doma

Boleslavský útočník Radim Zohorna u českého národního týmu bohužel skončil a na mistrovství světa se tak nepodívá. Podle vyjádření reprezentačního trenéra Říhy jsou v tom zdravotní problémy.

04.05.2019

Němeček do Finska

Obránce David Němeček skutečně opouští Mladou Boleslav. Odchází na zahraniční angažmá do Finska. Jako novou posilu ho představil klub Rauman Lukko.

02.05.2019

Nově s UPS

BK Mladá Boleslav zahájil novou spolupráci se společností UPS. UPS poskytuje dopravní služby a nově se připojila k poskytování dopravních služeb v našem FANSHOPU a fanouškům přináší možnost ušetřit. U přepravy s UPS se totiž neplatí poplatek za dobírku. Dále nabízí nejlevnější dopravu až domů a při nákupu nad 1.200,- Kč je doprava ZDARMA. Více informací o společnosti UPS naleznete zde.