BK MLADA BOLESLAV
25. 8. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Starší dorost ovládl turnaj v Havířově!

H a v í ř o v – Uplynulý víkend strávili boleslavští starší dorostenci ve slezském Havířově, kde absolvovali tamní turnaj. Původně se mělo turnaje O pohár Restaurace u ledu zúčastnit pět týmů, jenže celek Opavy do Havířova nedorazil, a tak se střetly jen Poruba, Mladá Boleslav, Trenčín a domácí Havířov. Boleslavští však odjeli z turnaje jako vítězové!

Turnaje se původně měly zúčastnit i České Budějovice, které však účas odřekly, nahradit je následně měla Opava, jenže ta také do místa konání nedorazila. První duel odehráli Boleslavští proti ostravské Porubě, kterou porazili 2:1. ”Turnaj byl zorganizovaný dobře, pořadatel nemohl za to, že mu účast odřekly hned dva celky. Bohužel byl však pro nás jediný konkurence schopný tým Havířov. Porubu jsme sice porazili 2:1, ale nevyužili jsme spoustu gólových šancí a navíc nehráli tři naši klíčoví hráči," hodnotí první zápas na turnaji hlavní trenér staršího dorostu Jiří Zörkler.

Druhé utkání přineslo mezinárodní střetnutí mezi Mladou Boleslaví a Trenčínem, které vyznělo jednoznačně ve prospěch středočeského celku. Bruslaři vyhráli 7:0! ”Je pravda, že jsme dali šest gólů až ve třetí třetině, ale neznamená to, že jsme výhru urvali až na poslední chvíli. Hrálo se už od začátku doslova na jednu branku. Opět jsme měli problém s proměňováním šancí, což se nám pořadilo zlepšit v závěrečné třetině,” doplňuje trenér.

S Havířovem se Boleslavští utkali během uplynulého víkendu hned třikrát. V pátek jej v rámci klasického přípravného zápasu porazili 2:1, následně s ním hráli v rámci základní skupiny turnaje – prohráli 3:4 a ve finále – přímém souboji o trofej – porazili Slezany 4:3 po samostatných nájezdech, ten rozhodující si připsal Vojtěch Outrata. ”Havířov byl, jak už jsem řekl, kvalitní celek, který nás prověřil. Co se však týče kvalitativního složení soupeřů na turnaji, tak s tím jsme nebyli spokojení,” dodává Jiří Zörkler.

Starší dorostenci Bruslařského klubu neměli před uplynulým víkendem na svém kontě žádnou výhru, turnaj v Havířově však vše změnil – Středočeši vyhráli čtyři z uplynulých pěti zápasů! ”Je pravda, že před odjezdem do Havířova jsme ještě v přípravě nevyhráli. Měli jsme totiž nemocných pět klíčových hráčů z první pětky, kteří měli angínu. Zápasy tedy především odehráli hráči z ročníku 1999, kteří teprve ve starším dorostu začínají. Byli jsme tedy rádi, že pojedeme na turnaj, abychom už hráli v plné sestavě. Den před odjezdem jsme se ještě utkali se Spartou, nad kterou jsme vedli dokonce 3:0, ale nakonec jsme jí podlehli 3:4 po prodloužení. Proti ní jsme ale hráli výborně, už tehdy byla vidět zlepšená hra. Na turnaji už jsme ale nastoupili téměř v plné síle,” těší boleslavského trenéra. Co se dá na čtyřech výhrách vidět pozitivního? Mohou třeba týmu dodat důležité sebevědomí krátce před začátkem sezony? ”Sebevědomí je důležitá věc a tu nám tyto výhry mohou přinést,” souhlasí kouč.

Boleslavští dorostenci celý turnaj vyhráli, v nervy drásajícím finále se však střetli s houževnatým Havířovem, nesměla tedy chybět ani fotografie finalistů:

Nezadržitelně se blíží začátek další extraligové sezony, která čeká Bruslaře už začátkem září. Jak do týmu vlastně zapadli nováčci z mladšího dorostu? ”Hráče z našeho loňského mladšího dorostu dobře znám, a tak vím, co od nich mohu očekávat, očekávání zatím víceméně plní. Dále také zkoušíme hráče, kteří k nám do Mladé Boleslavi přišli z 1. ligy, u nich je možné, že mohou být pro nás přínosem do budoucna a zároveň také mohou do týmu dobře zapadnout a oživit jej, protože noví hráči, kteří přišli z našeho dorostu hráli bohužel dva roky o sestup. Jiné hráče však nemáme a jen tak je ani neseženeme, takže na nich musíme pracovat, aby se zlepšovali,” uvědomuje si trenér.

Lodivodi svých týmů také na konci přípravného zápasů neradi vytyčují vysoké cíle pro své týmy, zároveň se však snaží být optimističtí, výjimkou není ani Jiří Zörkler: ”Sparta i Havířov nám ukázaly, že můžeme být konkurenceschopní i papírově silnějším týmům, než je ten náš. Navíc máme velmi dobrou a vyrovnanou dvojici brankářů (Krofta – Marek, pozn. red.), na kterou se budeme moci v sezoně určitě spolehnout. Navíc s námi ještě v přípravě nehrál Kroni Musliu (reprezentant Slovenska, pozn. red.), od kterého si hodně slibujeme. Je to gólový hráč hráč, který by měl dokázat dát dva i tři góly za zápas. Věříme tedy, že když budou všichni hráči zdraví a vše bude šlapat, jak má, že budeme moci hrát vyrovnaně se všemi týmy z extraligy,” uzavírá povídání boleslavský trenér.

Zápasy BK Mladá Boleslav na turnaji v Havířově

so 22. srpna: BK Mladá Boleslav - HC RT Torax Poruba 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

góly BK Mladá Boleslav: Dančisin (Havelka), Kalaš (Uřídil, Dančisin)

so 22. srpna: BK Mladá Boleslav – HK Dukla Trenčín 7:0 (0:0, 1:0, 6:0)

góly BK Mladá Boleslav: Hrachovec (Zahradník), Dančisin (Kalaš), Outrata (Straka), Křížek (Zahradník), Outrata (Havelka), Kalaš (Flynn), Dančisin (Flynn)

ne 23. srpna: AZ Havířov – BK Mladá Boleslav 4:3 (3:0, 1:0, 0:3)

góly BK Mladá Boleslav: Flynn (Kalaš), Kalaš (Uřídil), Dančisin (Kalaš)

ne 23. srpna – finále: AZ Havířov – BK Mladá Boleslav 1:2sn (0:1, 0:0, 1:0)

góly BK Mladá Bolelav: Outrata (Mlčoch), rozh. náj. Outrata

Nejlepším útočníkem celého turnaje byl vyhlášen boleslavský Milan Dančisin!

Přátelský zápas: pá 21. srpna: AZ Havířov – BK Mladá Boleslav 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

góly BK Mladá Boleslav: Uřídil (Dančisin), Dančisin (Uřídil)

Další články

Aktuality

19.04.2021

Bruslaři na kempu repre

Tři mladoboleslavští hokejisté byli nominováni na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa. K reprezentačnímu výběru se v Plzni během příštího týdne připojí útočníci Pavel Kousal s Ondřejem Najmanem a gólman Jan Růžička.

Gratulujeme a držíme palce!

16.04.2021

Bruslaři na MS U18

Na mistrovství světa osmnáctek, které se uskuteční od 26. dubna do 6. května 2021 v americkém Texasu, byli nominováni tři mladí Bruslaři. V reprezentačních barvách se objeví obránce David Moravec, útočník Gabriel Szturc a gólman Oliver Šatný.

Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů!

15.04.2021

Nedostupnost webu

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost našeho webu v den sedmého semifinálového utkání s Třincem. Potíže nebyly na straně klubu, ale na straně provozovatele webu, na jehož servery směřovaly hackerské útoky.

11.04.2021

Vacík v reprezentaci

Mladoboleslavský obránce Dominik Vacík se od 13. do 17. dubna zúčastní reprezentačního soustředění kategorie do 20 let ve Vyškově a také dvou přátelských zápasů se Slovenskem.

26.03.2021

Zohorna poprvé v NHL

Radim Zohorna si v noci na 26. března v rámci čtvrtečního hracího dne odbyl svou premiéru v nejslavnější hokejové lize světa. Uvedl se přitom na výbornou, neboť v duelu mezi Pens a Buffalem vsítil rozdílovou trefu!

26.03.2021

Semifinále s Třincem

Bruslaři už znají svého semifinálového soupeře – po nejrychlejším možném vítězství nad Kometou Brno postoupil HC Oceláři Třinec. Druhou semifinálovou dvojici tvoří HC Sparta Praha a Bílí Tygři Liberec. Mladoboleslavští hokejisté budou začínat venku, tedy na ledě Třince, a to v sobotu 3. dubna.