BK MLADA BOLESLAV
1. 8. 2022 | Adéla Kvapilová

Stále se můžu posunout. Změny? Nové impulsy jsou potřeba, ví Pavel Kousal

M l. B o l. – Příprava na ledě je už v plném proudu a čas do startu nové sezony se krátí. Pro Pavla Kousala (na snímku vlevo s Radkem Jeřábkem) v září začne šestý ročník u boleslavského A týmu. Jak třiadvacetiletý útočník strávil dovolenou a co říká na změny v týmu se dočtete v rozhovoru.

Pavle, máte za sebou první tréninky na ledě. Jak se cítíte?

Byl jsem se třikrát sklouznout v rámci dobrovolných tréninků, takže se cítím dobře. Akorát mě trochu od úterý tahá rameno a dělá mi problém vystřelit. Jsem z toho smutný, ale snad bude brzy dobré.

Jak jste strávil volno?

Nejprve jsme byli na dovolené se spoluhráči, pak jsem byl s přítelkyní v Řecku. Odpočinul jsem si a teď už hurá do práce.

Chybělo vám už hokejové prostředí?

Myslím si, že měsíc je tak ideální doba na odpočinek od hokeje, nebýt na ledě, tři týdny nechodit do posilovny. Ale jak jsme na režim zvyklí, tak nám pak chybí. Po měsíci už chce každý být zpět v kabině a pokecat s kluky.

V uplynulé sezoně jste byl nejproduktivnějším hráčem Mladé Boleslavi. Už víte, jaká bude vaše role?

Zatím jsme s trenéry o roli nemluvili, čeká nás to v průběhu týdne. Když budu zastávat roli jako minulý rok, nebo o trochu větší, bude to pro mě ideální. S body, které jsem měl tady, bych v některých týmech nebyl ani v polovině. (smích) Třeba se mi podaří se ještě zlepšit, pořád na sobě cítím, že se můžu posunout. Doufám, že budu ještě přínosnější.

Kádr prošel značnou obměnou, vy se nyní stáváte „služebně nejstarším“. Jak na vás nový tým zatím působí?

Je občas potřeba přinést nový impuls a věřím, že hráči, kteří přišli, budou týmu prospěšní. Šticháčka (David Štich, pozn. redakce) jsem už tady zažil. Robert s Pontusem jsou kvalitní hráči a budou velkým přínosem. Divím se, že mě ještě nevyměnili, když jsem tu služebně nejstarší. (smích)

Jaké přišly změny s novým trenérem?

Všichni trenéři chtěli, abychom jeli naplno. „Max tempo“, jak říkal pan Rulík. Cvičení jsou teď jiná, některá opakujeme vícekrát. Jinak je to více méně stejné. Budou se dělat hlavně systémové věci, nejde moc co měnit.

Jaké máte týmové ambice?

Všichni víme, kam bychom chtěli jít, ale nebudu to radši vůbec říkat. V základní části nám to minule moc nešlo, nejlepší by bylo, kdybychom hráli čtvrtfinále rovnou. (úsměv)

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!