BK MLADA BOLESLAV
5. 8. 2008 | Michal Miškovský

Sportovní ředitel Jaromír Šindel: Zaměřili jsme se na zkušenější hráče

M l. B o l. – Poté, co se v pondělí připojili k boleslavskému týmu dva hráči na zkoušku, už o den později vedení BK Mladá Boleslav prozradilo jména dalších dvou nových posil. Do Bruslařského klubu přicházejí Jan Benda a Jiří Marušák. “Už v minulosti jsme avizovali, že bychom rádi přivedli dva až tři hráče. Zaměřili jsme se především na ty zkušenější, kteří nám hodně pomohou v začátku soutěže,“ uvedl sportovní ředitel Jaromír Šindel (na snímku).

“Jan Benda může hrát jak na postu útočníka, tak i obránce. Druhou posilou je bek Jiří Marušák, který v posledních letech hrál převážně v zahraničních soutěžích v Rusku a Švédsku,“ detailněji představil nové akvizice v týmu.

Kromě Maruška a Bendy by mohli být novými tvářemi mužstva také obránce Boris Flamík a útočník Dmitrijs Kornilovs. Oba jsou v Šejbově týmu na zkoušce. “Dmitrijs přišel na doporučení kouče Vojty, který trénoval v Lotyšsku. Loni sice odehrál vinou zranění jen půl sezony, ale podle pana Vojty má velkou perspektivu,“ řekl Jaromír Šindel. “Do Česka přiletěl minulý týden, bude u nás 14 dní a odehraje čtyři zápasy Tipsport Cupu. Uvidíme, jak se bude prezentovat a pak se rozhodneme,“ vzápětí dodal.

S Kornilovsem se bude ucházet o místo v boleslavském týmu také již zmíněný Boris Flamík. “Je to obránce ze Skalice. Hrál za ní osm let extraligu na Slovensku a minulou sezonu hostoval v Německu. Ve svých osmadvaceti letech se jeví jako zkušený bek a mohl by být posilou zadních řad,“ představil Jaromír Šindel i druhého hráče, jehož Bruslařský klub testuje.

Nepříjemné starosti přidělává trenérům a sportovnímu řediteli zranění Roberta Schnabela a Patrika Rozsívala. “Robert si v baráži o extraligu vážně poranil zápěstí pravé ruky, prodělal plastiku a na začátek soutěže nejspíš nebude k dispozici. Zranění se obnovilo Patriku Rozsívalovi, který se tak asi bude muset znovu podrobit operaci. Musíme najít nějaké řešení,“ přiznal Jaromír Šindel.

“Ale na druhou stranu zkušených hráčů už máme dostatek,“ uvědomuje si sportovní ředitel Bruslařského klubu.

Další velké posilování kádru tak zřejmě nepřipadá v úvahu. “V dané chvíli by do týmu mohl zapadnout už snad jedině hráč, který je schopný se výrazně prosadit v koncovce,“ uzavřel Jaromír Šindel.

Další články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.