BK MLADA BOLESLAV
29. 3. 2019 | Adéla Kvapilová

Splněný cíl je trochu něco jiného než úspěch, hlásí Vondrka

L i b e r e c - Pátý čtvrtfinálový zápas play-off Tipsport extraligy, který mohl rozhodnout o návratu série zpět do Mladé Boleslavi, dopadl lépe pro domácí celek. Utkání se neslo v bojovném duchu, byla cítit napjatá atmosféra, která dospěla až do prodloužení, ve kterém rozvlnil síť svou střelou hráč Bílých Tygrů Michal Birner. Rozhodl jak o zápase, tak i o stavu série 4:1 pro Liberec, tudíž o konci sezóny Bruslařů. O své pocity se podělil i kapitán Bruslařského klubu Michal Vondrka (na snímku v černém dresu). Zkušený útočník zhodnotil nejen zápas, ale i celou sezónu.

Michale, nejdříve k té situaci, která rozhodla. Co říkáte na ten gól? Byl to takový ten se štěstím...?

Já jsem to tam nějak viděl, když jsme hráli to oslabení a já dojížděl do obranného pásma. S kluky jsme se bavili, že náš obránce to chtěl nějak vyhodit, ale jak to bylo rychlé, náš gólman snad do toho píchnul, a jak já jsem dobrzďoval, tak mi ten puk píchnul do brusle a ono se to odrazilo někomu, který to měl vlastně do prázdné brány. Už nevím, kdo dával ten gól, ale je to nešťastný, prostě to k tomu patří. To je úplně jedno, jaký je to gól.

Jaký moment mrzí nejvíc celkově z celé série?

Nejvíce mě mrzí první dva zápasy, protože jsme tady nastoupili jako banda nějakých študáků a hobíků. Oni nás tady vycvičili, vůbec jsme na to nebyli připravení. Vůbec to nechápu, vůbec jsem to nepochopil, a to nejvíce mrzí. Samozřejmě si můžeme říkat, že jsme ten zápas předevčírem doma mohli vyhrát, prohráli jsme si ho sami na konci taky takovým zbytečným třetím gólem, ale to jsou takové kdyby. Tyhle maličkosti prostě v play-off rozhodují a Liberec se stal zaslouženě vítězem.

Co jste po těch zmíněných dvou zápasech změnili?

Snažili jsme se hlídat předbrankový prostor a vůbec ten prostor, z kterého se dávají nejvíce góly a ono nám to vycházelo. Srovnali jsme s nimi krok. Chyběly prostě takové ty detaily, měli jsme nějaké šance, nedali jsme je, oni dali a to prostě rozhodlo.

Když jsme u těch detailů nebo herních situací, tak na přesilovky to je 5:1 pro Liberec. Vzhledem k tomu, že nepadalo moc gólů, byl tohle jeden ze zásadních prvků, že?

No samozřejmě, hlavně v tom posledním zápase. Přesilovky byly z naší strany tragédie. Prostě hrozné. Táta mi říkal před zápasem, že když pískne rozhodčí faul, tak ať za ním radši přijedu, že to vypadá, že to vůbec nechceme hrát. Je to samozřejmě s nadsázkou, ale my to prostě musíme nějak vypilovat, protože to rozhoduje zápasy v sezóně normální a už vůbec v play-off. Takže to je další aspekt, na který vyhráli Liberečtí.

Napadá mě, v porovnání se základní částí, jestli nechyběl Lukáš Žejdl, protože ten chodil na přesilovky...?

To je další věc, ty zápasy se hrají ve vyšším tempu, asi větším nasazení, ve větším sledu za sebou. Těch zápasů je hodně a my jsme byli celkově pobouchaní. Spousta hráčů nehrála, protože jsme měli nekompletní kádr, tím to já vůbec nijak neomlouvám. Absence Žejdlíka je samozřejmě znát.

Jak hodnotíte sezonu jako celek?

Já už jsem to říkal nesčetněkrát, začalo to prostě naprd. I když jsme v tom létě vyhrávali, tak jsme většinou vyhrávali proti týmům, které byly plné juniorů, až třeba na ten turnaj v Německu, kde se nám to docela povedlo. Pak začala liga a bylo to špatné. To se otočilo potom, co přišli noví trenéři. Já jsem to říkal klukům v kabině, když jsem jim děkoval za tu sezónu. Říkal jsem jim, že si myslím, že i to nás stmelilo, že jsme chtěli i po té výměně trenérů dokázat, že tým máme dobrý. Všichni makali, nikdo to nevzdal. Všichni se snažili plnit to, co noví trenéři přinesli.

Proti Zlínu vás držel Jan Růžička, v tomto zápase Gašper Krošelj. Připsal si 41 zákroků. To je možná také důvod, proč jste došli do play-off a v tom play-off docela dlouho vydrželi.

Samozřejmě, já musím říct, že gólmani nás drželi celou sezónu a díky nim jsme tady. Díky nim jsme postoupili proti tomu Zlínu, Růža chytal neskutečně. Teď se tam vyměnili a chytal zase Gašper. To je prostě týmová práce.

Michale, nebyla znát už únava na vás, přece jenom desátý zápas v sedmnácti dnech?

Já bych ani neřekl. Mně se vůbec nelíbilo, jak jsem v tomto zápase hrál. Nemohl jsem se do toho nějak dostat a moc jsem nebyl na puku, ale nepřisuzoval bych to únavě, protože se znám a myslím si, že to bylo kvůli něčemu jinému.

Myslela jsem celý tým...

Já bych řekl, že jsme na tom byli fyzicky docela dobře, i když oni nás asi přestříleli, měli asi víc střel než my a opticky měli asi víc ze hry, ale my jsme mohli pohrozit přesilovkami, ale my jsme je prostě nevyužili, tak je to taková tragédie. Myslím že fyzicky, co jsem koukal na kluky a ptal jsem se jich, tak to nebylo špatné.

Zase jste v Liberci třikrát prohráli. Už je to dvacet proher v řadě, skoro 9 let. Čím to je?

Já vůbec nevím. Tyhle statistiky samozřejmě kolem mě prošly, myslím, že v půlce sezóny. Je to škoda, tentokrát jsme k tomu měli blízko. Samozřejmě je to tím, že jsme nedali víc gólů než oni.

Čtvrtfinále berete jako úspěch nebo spíše jako splněný cíl?

Splněný cíl je trochu něco jiného než úspěch. Já jsem tam klukům říkal celou dobu, že i když jsme měli nějaký vytyčený cíl, tak když se dostaneme přes něj, tak nás to přece nemůže uchlácholit, a že chceme dál. My jsme chtěli postoupit, chtěli jsme vyhrávat. Je to pro nás zklamání.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

19.10.2019

Vstupenky na Kladno

Vstupenky na nedělní zápas s Kladnem jsou téměř vyprodány. V online prodeji je k dispozici již jen několik vstupenek a další již nebudou do internetového prodeje uvolněny. Poslední vstupenky v řádu několika desítek budou k dispozici v neděli hodinu před začátkem utkání už jen na pokladnách. Dorazte proto na zápas včas.

15.10.2019

Se Spartou dříve

Utkání 21. kola, které je na programu v neděli 24. listopadu, a ve kterém BK Mladá Boleslav přivítá doma celek HC Sparta Praha, zařadila ČT Sport do svého živého vysílání a úvodní vhazování je z tohoto důvodu posunuto už na 14. hodinu.

15.10.2019

Žejdl dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Lukáše Žejdla na Ondřeje Romana v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi. Žejdl už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský útočník tak v pátek nepojede s Bruslaři do Karlových Varů.

13.10.2019

B tým nedohrál

Sobotní utkání B týmu proti Královu Dvoru se nedohrálo. Za stavu 4:1 pro Mladou Boleslav totiž před třetí třetinou vypadla elektřina. Výpadek se ukázal být jako rozsáhlý a nepomohlo ani čekání. Po 20 minutách čekání potmě tak hlavní rozhodčí Jan Jílek hráče poslal do kabin a duel ukončil. O tom, zda tento výsledek bude platný, rozhodně ještě příslušná komise Českého svazu ledního hokeje.

12.10.2019

Výjezd do Pardubic

Boleslavští fanoušci se chystají v neděli 27. října podpořit hráče do Pardubic. A protože je druhý den státní svátek, a většinou tak odpadá ranní vstávání, doufá Boleslavská Smečka, že vypraví alespoň dva autobusy. Přihlašujte se a pomozte Bruslařům být v Pardubicích jako doma!

05.10.2019

MHD z fotbalu na hokej

V neděli 6. října vypraví Dopravní podnik Mladá Boleslav pro fanoušky sportu linku, která je přepraví z fotbalového stadionu k hokejovému. Po fotbalovém utkání FK Mladá Boleslav tak bude připraven přímý odvoz před hlavní bránou stadionu. Autobusy budou odjíždět v 17:20, což je cca 5 minut po skončení zápasu. Hokejový zápas Bruslařů začíná v 18:30.