BK MLADA BOLESLAV
13. 10. 2017 | Zdena Bobková

Spartu jsme na nohy postavili naši hrou, mrzí Jakuba Valského

P r a h a – Boleslavský útočník Jakub Valský (na snímku) byl po zápase zvolen nejlepším hráčem, za jeden gól a jednu asistenci si připsal dva kanadské body. Z ocenění ani z osobních statistik však nemohl mít radost. Mladá Boleslav na ledě Sparty prohrála těsně 2:3. „Moje body důležité nejsou, na ty se nehraje. Na kontě Boleslavi je nula,“ přiznal po utkání zklamaně. Stručné hodnocení utkání na ledě středočeského rivala si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Jakube, prohra 3:2 na Spartě. Jak moc to mrzí?

Mrzí nás to hodně. V první třetině se zdálo, že byl soupeř vyklepaný a jen čekal, co uděláme my, jestli jim dáme gól nebo ne. My jsme ho nedali, ačkoli jsme tam nějaké šance měli. Takže prakticky mohlo být po zápase. Třetí třetinu jsme odehráli špatně a vyhrála Sparta.

Mrzí vás to o to víc, že jste Spartu přehrávali, přestříleli? Vy sám jste v utkání zaznamenal dva kanadské body.

To ano. Ale neproměnili jsme ty šance. A v tu chvíli oni zjistili, že ještě žijí a šli si za tím, nadechli se, dali gól a pak už si to hlídali. A nejsou ani tak důležité moje body, na ty se nehraje. Na kontě Boleslavi je nula a to je samozřejmě špatně.

První třetina sice skončila 0:0, ale vy jste mohli vést klidně i 2:0, že?

To vím. Já sám tam jel sám na bránu, ale nedal jsem to. Ale to je jen „kdyby“. Na to se v hokeji nehraje. Sparta dneska zaslouženě vyhrála.

Věděl jste už před zápasem, že Boleslav na Spartě nebrala plný počet bodů už bezmála tři roky?

To bohužel nedokážu posoudit, já tu hraju teď. Ale jak už jsem říkal tu třetí třetinu jsme nesehráli dobře a Sparta toho dokázala využít a vyhrála.

Co říkáte na výkony Sparty v tomto zápase, ale vůbec prozatím v celé sezóně? Zdálo se vám, že je v křeči, když se jí nedaří?

To bylo cítit už na těch becích, kteří tam měli obrovské hrubky, odskakovalo jim to, nevěřili si. To jako soupeř zkrátka vycítíte. Je to škoda, že jsme to nedokázali potrestat. Mohli jsme je tam přibít a bylo by hotovo, hned tu první třetinu. Bohužel jsme je postavili na nohy naší vlastní hrou, když jsme neproměnili některé šance a oni se nadechli a pak už to nějak dohráli.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

21.01.2020

S Libercem v TV

Utkání 43. kola mezi BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec bude v neděli 2. února vysílat Česká televize. Dochází proto k posunu času z 16:00 na 16:30.

15.01.2020

Obchod s FANSHOPEM

STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav bude v týdnu od 13. do 19. ledna uzavřen, výjimku činí pouze domácí utkání v neděli 19. ledna s Kladnem, kdy bude otevřen v tradičních hodinách při zápase. V následujícím týdnu od 20. do 26. ledna bude fungovat v omezeném provozu, o otevírací době vás budeme informovat. Zboží z klubového FANSHOPU můžete nejjednodušeji zakupovat prostřednictvím našeho e-shopu. Omlouváme se za případně vzniklé potíže.

13.01.2020

Mladí Bruslaři na ODM

Již tento týden, v neděli 19.ledna, startuje další ročník Zimní olympiády dětí a mládeže, ve kterém se představí všechny kraje České republiky. O cenné kovy se na hrách za Středočeský kraj popere i 12 mladých Bruslařů! Jedná se o hokejisty ročníku 2005 a mladší. Nominováni byli a na olympiádu se vydají David Hora, Jakub Vítek, Jan Halman, Vojtěch Hradec, David Hart, Dominik Hasman, Jiří Sypecký, Vojtěch Vochvest, Adam Vlasák, Adam Martin Hlinský, Jáchym Průšek a Patrik Král. Za zmínku stojí, že tito hráči skončili na 3. místě v MČR 2019, někteří jsou vítězové 46. ročníku Memoriálu Gustava Lachmana.

Výběr Středočeského kraje povede jako již tradičně mladoboleslavský trenér Jiří Zörkler. Držíme palce a přejeme mnoho úspěchů.

07.01.2020

Pabiška za Benátky

Lukáš Pabiška si v rámci střídavých startů za Benátky nad Jizerou připsal první asistenci. Stalo se tak v utkání s Třebíčí, které bylo jeho druhým v benáteckém dresu.

23.12.2019

Klikorka na MS

Česká reprezentace do 20 let má za sebou přípravný kemp ve Frýdku-Místku, po kterém trenér Václav Varaďa zúžil českou soupisku na 22 hráčů a 3 brankáře. Ve výběru zůstal a na MS tak pojede i mladoboleslavský obránce Karel Klikorka Juniorský národní tým se v pondělí přesouvá do Ostravy, kde pro něj Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 odstartuje 26. prosince zápasem proti Rusku.

19.12.2019

FANSHOP - výdej

Páteční prodej na vedení klubu je z provozních důvodů zrušen. Dárky na poslední chvíli můžete zakoupit na nedělním utkání s Kometou Brno. Výdej objednávek bude probíhat v pátek odpoledne od 13 do 16 hodin na vedení klubu anebo rovněž v neděli od 14 do 16 hodin.

×
Dnes v 14:30 | Jun.
EC Red Bull Salzburg
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 17:00 | B tým
HC Benešov
BK Mladá Boleslav