BK MLADA BOLESLAV
13. 10. 2017 | Zdena Bobková

Spartu jsme na nohy postavili naši hrou, mrzí Jakuba Valského

P r a h a – Boleslavský útočník Jakub Valský (na snímku) byl po zápase zvolen nejlepším hráčem, za jeden gól a jednu asistenci si připsal dva kanadské body. Z ocenění ani z osobních statistik však nemohl mít radost. Mladá Boleslav na ledě Sparty prohrála těsně 2:3. „Moje body důležité nejsou, na ty se nehraje. Na kontě Boleslavi je nula,“ přiznal po utkání zklamaně. Stručné hodnocení utkání na ledě středočeského rivala si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Jakube, prohra 3:2 na Spartě. Jak moc to mrzí?

Mrzí nás to hodně. V první třetině se zdálo, že byl soupeř vyklepaný a jen čekal, co uděláme my, jestli jim dáme gól nebo ne. My jsme ho nedali, ačkoli jsme tam nějaké šance měli. Takže prakticky mohlo být po zápase. Třetí třetinu jsme odehráli špatně a vyhrála Sparta.

Mrzí vás to o to víc, že jste Spartu přehrávali, přestříleli? Vy sám jste v utkání zaznamenal dva kanadské body.

To ano. Ale neproměnili jsme ty šance. A v tu chvíli oni zjistili, že ještě žijí a šli si za tím, nadechli se, dali gól a pak už si to hlídali. A nejsou ani tak důležité moje body, na ty se nehraje. Na kontě Boleslavi je nula a to je samozřejmě špatně.

První třetina sice skončila 0:0, ale vy jste mohli vést klidně i 2:0, že?

To vím. Já sám tam jel sám na bránu, ale nedal jsem to. Ale to je jen „kdyby“. Na to se v hokeji nehraje. Sparta dneska zaslouženě vyhrála.

Věděl jste už před zápasem, že Boleslav na Spartě nebrala plný počet bodů už bezmála tři roky?

To bohužel nedokážu posoudit, já tu hraju teď. Ale jak už jsem říkal tu třetí třetinu jsme nesehráli dobře a Sparta toho dokázala využít a vyhrála.

Co říkáte na výkony Sparty v tomto zápase, ale vůbec prozatím v celé sezóně? Zdálo se vám, že je v křeči, když se jí nedaří?

To bylo cítit už na těch becích, kteří tam měli obrovské hrubky, odskakovalo jim to, nevěřili si. To jako soupeř zkrátka vycítíte. Je to škoda, že jsme to nedokázali potrestat. Mohli jsme je tam přibít a bylo by hotovo, hned tu první třetinu. Bohužel jsme je postavili na nohy naší vlastní hrou, když jsme neproměnili některé šance a oni se nadechli a pak už to nějak dohráli.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

10.09.2019

Výjezd do Liberce

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Libercem, které je na programu v neděli 22. září. Odjezd autobusu je ve 14:30 od městského fotbalového stadionu, sraz o 10 minut dříve. Cestovné činí 100 Kč, vstupenky si každý zařizuje individuálně a je doporučen předprodej. Výjezd je oznámen takto dopředu z důvodu včasné rezervace autobusu s odpovídajícím počtem míst, proto se neváhejte hlásit!

02.09.2019

Tiskovka online

Sledujte v úterý 3. září od 11 hodin předsezónní tiskovou konferenci BK Mladá Boleslav online.

24.08.2019

Turnaj dorostu

Podobně jako 9. třída, odehraje o předposledním srpnovém víkendu turnaj i dorost. Ten se uskuteční v Pardubicích a bude dokonce s mezinárodním obsazením. Bruslaři se střetnou s Hradcem Králové, Havířovem a Minskem.

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.