BK MLADA BOLESLAV
1. 2. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Soupeře jsme zbytečně pustili do hry, ohlíží se za zápasem David Šťastný

M l. B o l. – Boleslavští hokejisté hned na začátku první třetiny na svého soupeře z Karlových Varů nastoupili s chutí a měli více ze hry. Postupem času se však do zápasu dostali i Energetici a ačkoliv Boleslav vedla, Západočeši dokonce duel otočili. Bruslaři ale nakonec díky pohlednému gólu Oldricha Kotvana získali utkání opět na svou stranu a znovu vyhráli. Značnou zásluhu na tom měl i vytěžovaný David Šťastný (na snímku), který se podílel asistencí na úvodní brance.

Útočník David Šťastný po těsně vyhraném zápase s Karlovými Vary před klubovou kamerou mluvil také o tom, jak se Karlovarští dostali do hry. Zmínil také, co ze strany Bruslařského klubu nebylo optimální. "Těžko říct, co se stalo. Druhá třetina byla z naší strany špatná. Vymýšlely jsme složité věci, nehráli jsme tu naši hru, kterou chceme hrát. Dělali jsme tam obloučky, chybělo dobržďování a dohrání souboje. Z toho plynulo i to, že se Vary dostaly do hry a byly na koni. V té první třetině jsme je přehrávali, pak jsme je ale zbytečně pustili do hry," řekl David Šťastný.

Pětadvacetiletý útočník také prozradil své plány na nadcházejících několik volných dní. "Pojedu se podívat domů za rodinou. Tři dny si odpočinu a v úterý už zase začínáme trénovat. Takže si trochu odpočineme a pak do toho musíme zase najet," uzavírá rozhovor David Šťastný.

Kompletní videorozhovor můžete zhlédnout prostřednictvím klubového YouTube kanálu:

Související články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.