BK MLADA BOLESLAV
24. 11. 2016 | Vojtěch Balon

Souboj o šest bodů! Bruslaři mají možnost přeskočit v tabulce Piráty

M l. B o l. - První polovina základní části Tipsport extraligy se pomalu, ale jistě blíží do svého finiše. V pátek 25. listopadu bude na programu už čtyřiadvacáté kolo české nejvyšší soutěže, v rámci jehož čeká Mladou Boleslav důležité utkání na ledě Pirátů Chomutov. „Doufám, že to toho kopneme a z Chomutova přivezeme nějaké body,“ přeje si útočník Lukáš Pabiška. Začínáme v 17:30!

Útok za jedna, v brankovišti to ale soupeři skřípe

Severočeši jsou velmi ofenzivně laděným týmem, více vstřelených gólů než parta Vladimíra Růžičky mají na svém kontě už jen suverénní týmy Třince a Komety. Jako skvělá investice se ukazuje být letní příchod velezkušeného Ivana Humla, bývalá opora finského Oulu má na svém kontě už 12 vstřelených gólů a spolu s dalším veteránem Michalem Vondrkou řídí útočné nájezdy Pirátů. Vondrka je s 25 kanadskými body čtvrtým nejproduktivnějším hráčem ligy!

Směrem dozadu už to taková sláva není, Chomutovští mají problémy především v modrém půlměsíci. Piráti v létě ulovili velkou rybu v podobě bývalého slovenského reprezentanta Jána Laca, ten ale zatím rozhodně nezáří a jeho úspěšnost zákroků klesla hluboko pod devadesátiprocentní hranici. Jeho náhradníci Strmeň a Král na tom ale nejsou o moc lépe, a tak Laco navzdory nepříliš dobré formě odchytal naprostou většinu odehraných zápasů.

Suma sumárum, Severočechům momentálně patří šestá příčka v extraligovém peletonu, osmí Bruslaři na svého pátečního soupeře ztrácejí jediný bod. Dá se tak očekávat bitva jako řemen! Svěřenci Františka Výborného a Mariana Jelínka se s Chomutovem už v této sezóně jednou střetli, a to na domácím ledě pouhé dva dny po ostudné porážce 0:9 na Spartě. Boleslavští ukázali charakter a ve třetí třetině otočili stav ve svůj prospěch, tým z města automobilů se tak mohl radovat z výhry 4:2. Jak dopadne odveta na pirátském ledě?

Sestavy z posledního kola

Piráti Chomutov: Laco – Kudělka, Flemming, Skinner, Valach, Dlapa, Mrázek, Chalupa – Tomica, Huml, Vondrka – Poletín, Kämpf, Koblasa – Skokan, Račuk, Hřebejk – Lauko, Šťovíček, Hlava.

BK Mladá Boleslav: Lukáš – Stříteský, Voráček, Trončinský, Kučný, Hanzlík, Kurka – Orsava, Žejdl, Jonák – Hyka, Urban, Lenc – Látal, Vampola, Fronk – Pospíšil, Klepiš, Pabiška.

Statistiky

SD Arena | 25.11.2016 17:30

Piráti Chomutov 24. kolo BK Mladá Boleslav
6. místo, 35 bodů umístění 8. místo, 34 bodů
73:71 skóre 59:68
4:0 (Vítkovice) nejvyšší výhra 5:1 (Zlín)
1:5 (Třinec) nejvyšší prohra 0:9 (Sparta)
0 utkání bez vstřeleného gólu 4
1 utkání bez inkasovaných gólů 0
27,16 % využití přesilových her 14,29 %
22 góly v přesilových hrách 15
0 góly v oslabeních 1
Michal Vondrka, 25 bodů nejproduktivnější hráč Tomáš Hyka, 18 bodů
Ivan Huml, Michal Poletín, oba 12 branek nejlepší střelec Tomáš Hyka, Radan Lenc
Petr Vampola, všichni 7 branek
Michal Vondrka, 15 asistencí nejlepší nahrávač Tomáš Hyka, 11 asistencí
Juraj Valach, +8 nejlepší hráč v +/- Radan Lenc, +8
Štěpán Hřebejk, -9 nejhorší hráč v +/- Jakub Klepiš, -8
Ivan Huml, 38 minut nejtrestanější hráč Marek Trončinský, 47 minut
Juraj Valach, 82 bodů Radegast index Jan Hanzlík, 94 bodů
Ján Laco 87,65 %
Jan Strmeň 88,24 %
Tomáš Král 86,60 %
úspěšnost brankářů Jan Lukáš 92,20 %
Tuomas Tarkki 81,13 %
Ján Laco 2,99
Jan Strmeň 2,90
Tomáš Král 3,84
průměr inkasovaných gólů na zápas Jan Lukáš 2,62
Tuomas Tarkki 5,66

Související články

Aktuality

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.