BK MLADA BOLESLAV
3. 4. 2009 | Jitka Čechová

Souboj hráčů: Tomáš Sýkora vs. Rastislav Špirko

Ú s t í n. L. – Počtvrté, a dle výsledku zápasu mezi HC Slovan Ústečtí Lvi – BK Mladá Boleslav (0:2) také naposledy, jsme se na severu Čech zaměřili na dva hráče z obou zúčastněných celků. Oproti minulému utkání, kdy byli naším objektem sledování beci, jsme se tentokrát opět vrátili do útočných řad. Za hostující tým Mladé Boleslavi jsme vybrali Tomáše Sýkoru, kterého s Ústí pojí pestrá minulost, a za domácí Lvy kapitána Severočechů Rastislava Špirka.

Tomáš Sýkora

Góly: 0

Asistence: 0

Trestné minuty: 0

+/- bodování: 0

Střely: 2

Dobré přihrávky: 12

Špatné přihrávky: 6

Třicetiletý Tomáš Sýkora ústecký zimní stadion moc dobře zná, považoval jej totiž za svůj domácí rovné tři sezony. Právě ze severu Čech totiž v sezoně 2006/2007 přestoupil do Mladé Boleslavi. V jejím dresu nastoupil ve čtvrtém barážovém zápase jako centr čtvrté formace, čímž dostal svým způsobem na starost dva dravé mladíky na křídlech – Gajovského a Roda.

Mimo této pozice pak zastává v boleslavském celku ještě jeden významný post. Jako naprostý expert na buly chodí vyhrávat vhazování hlavně do domácího pásma, zvlášť pokud Boleslav hraje v oslabení. Vidět je ho ale samozřejmě i v přesilovkách v pásmu soupeře. Jeho procento prohraných buly je neuvěřitelně nízké a navíc se dokáže ještě i střelecky blýsknout. Například v 18. minutě se mu nejenže podařilo vyhrát vhazování, ale také vystřelit a pak se ještě procpat mezi ústeckými hráči k dorážce.

Rastislav Špirko

Góly: 0

Asistence: 0

Trestné minuty: 2

+/- bodování: 0

Střely: 5

Dobré přihrávky: 11

Špatné přihrávky: 6

Rastislav Špirko představoval v tomto duelu jakýsi Sýkorův protipól. Sice je to také centr, ale první formace, ve které nastupoval na led společně s Hovorkou a Mikulíkem na křídlech. Stejně jako většina ústeckých hráčů měl Špirko na začátku hodně elánu, a tak se kapitán Lvů už v sedmé minutě postaral o pořádný závar před Schwarzem. Ten jej v rozkleku vychytal.

Jako člen první formace se čtyřiadvacetiletý Špirko pochopitelně objevoval pravidelně i v oslabeních a početních výhodách a byť útočník, nedělalo mu potíže vracet se a podporovat obranné řady. Jak čas běžel, padl i na ústeckého kapitána stísněný pocit, že je všechno ztraceno, a začalo se to projevovat i na jeho hře. Často marné kroužení útočným pásmem a čekání na přihrávku, potom až příliš dlouhé váhání, zda vystřelit nebo nevystřelit a když už střela, pak mimo branku.

Verdikt

Za velkou a tvrdou snahu hlavně v první polovině utkání jsme chtěli posledním barážovým vítězem těchto "bitev" udělat ústeckého kapitána Špirka. Jeho pokusy dobít mladoboleslavskou klec ale poté tak nějak zmizely ve vzduchoprázdnu, zatímco Tomáš Sýkora byl vidět čím dál víc, a to hlavně díky oslabením, které Boleslav hrála, a ve kterých on vynikal hlavně co se vyhraných vhazování a následné obranné práce týče. A tak je nakonec vítězem tohoto malého duelu on.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.