BK MLADA BOLESLAV
1. 12. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Snová premiéra Mária Luntera. Rozhodl zápas, ocenil ho trenér Patera


M l. B o l. – Premiéra, jaká se běžně nevidí. Mário Lunter (na snímku) odehrál v neděli první utkání v zahraničním klubu, poprvé naskočil do Tipsport extraligy a v závěru utkání vstřelil rozhodující čtvrtý gól, čímž zajistil Mladé Boleslavi další tříbodové vítězství a upevnění třetí příčky v tabulce. Přinášíme první rozhovor s Mário Lunterem.

Pětadvacetiletý Mário Lunter sehrál klíčovou roli v 58. minutě, tedy v době, kdy to bylo dost potřeba. Karlovarská Energie si pomýšlela na vyrovnání a chvílemi držela Bruslaře pod tlakem, navíc měla k dispozici, ač nevyužité, trestné střílení. Mário Lunter ale vstřelil čtvrtý gól Bruslařského klubu a rozhodl o tom, že Boleslavští zvítězí počtvrté z posledních pěti zápasů.

"Byl tam zbytek přesilovky, Kousy (Pavel Kousal - pozn. red.) to hodil za bránu Najmimu (Ondřej Najman - pozn. red.), ten mně, já jsem se snažil vystřelit a padlo to tam. Za to jsem rád," rozpovídal se po svém prvním utkání v Mladé Boleslavi Mário Lunter před novináři.

Útočník a člen slovenského reprezentačního týmu také popsal svůj přestup do Mladé Boleslavi. "Velmi jsem se těšil, že se konečně někam posunu. Příchod byl trochu takový všelijaký, protože jsem byl po zranění, takže jsem se do toho musel trochu dostat, ale potrénovali jsme a jsem rád, že jsem se v zápase cítil celkem ok," dodal Mário Lunter, který odehrál utkání ve čtvrté formaci.

Chválou na nového útočníka Bruslařského klubu nešetřil trenér Pavel Patera. "Jeho výkon se nám moc líbil. Vyhrával všechny souboje, výborný byl na oslabení a ještě rozhodl zápas, čímž nás uklidnil. To je přesně to, co si od něj představujeme. Když bude takhle pokračovat, samozřejmě se nám to bude líbit," řekl na tiskové konferenci Pavel Patera.

Kompletní videorozhovor můžete zhlédnout prostřednictvím klubového YouTube kanálu:

Související články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).