BK MLADA BOLESLAV
1. 12. 2019 | Vojtěch Drbohlav

Snová premiéra Mária Luntera. Rozhodl zápas, ocenil ho trenér Patera


M l. B o l. – Premiéra, jaká se běžně nevidí. Mário Lunter (na snímku) odehrál v neděli první utkání v zahraničním klubu, poprvé naskočil do Tipsport extraligy a v závěru utkání vstřelil rozhodující čtvrtý gól, čímž zajistil Mladé Boleslavi další tříbodové vítězství a upevnění třetí příčky v tabulce. Přinášíme první rozhovor s Mário Lunterem.

Pětadvacetiletý Mário Lunter sehrál klíčovou roli v 58. minutě, tedy v době, kdy to bylo dost potřeba. Karlovarská Energie si pomýšlela na vyrovnání a chvílemi držela Bruslaře pod tlakem, navíc měla k dispozici, ač nevyužité, trestné střílení. Mário Lunter ale vstřelil čtvrtý gól Bruslařského klubu a rozhodl o tom, že Boleslavští zvítězí počtvrté z posledních pěti zápasů.

"Byl tam zbytek přesilovky, Kousy (Pavel Kousal - pozn. red.) to hodil za bránu Najmimu (Ondřej Najman - pozn. red.), ten mně, já jsem se snažil vystřelit a padlo to tam. Za to jsem rád," rozpovídal se po svém prvním utkání v Mladé Boleslavi Mário Lunter před novináři.

Útočník a člen slovenského reprezentačního týmu také popsal svůj přestup do Mladé Boleslavi. "Velmi jsem se těšil, že se konečně někam posunu. Příchod byl trochu takový všelijaký, protože jsem byl po zranění, takže jsem se do toho musel trochu dostat, ale potrénovali jsme a jsem rád, že jsem se v zápase cítil celkem ok," dodal Mário Lunter, který odehrál utkání ve čtvrté formaci.

Chválou na nového útočníka Bruslařského klubu nešetřil trenér Pavel Patera. "Jeho výkon se nám moc líbil. Vyhrával všechny souboje, výborný byl na oslabení a ještě rozhodl zápas, čímž nás uklidnil. To je přesně to, co si od něj představujeme. Když bude takhle pokračovat, samozřejmě se nám to bude líbit," řekl na tiskové konferenci Pavel Patera.

Kompletní videorozhovor můžete zhlédnout prostřednictvím klubového YouTube kanálu:

Související články

Aktuality

14.12.2019

Klikorka pokračuje

V podvečer po modelovém utkání s Frýdkem-Místkem vyřadili trenéři české reprezentace do 20 let ze svého kádru jedenáct hráčů. Pokračovat budou se čtyřmi brankáři, devíti obránci a šestnácti útočníky. V přípravě na mistrovství světa, které se koná od 26. prosince do 5. ledna v Ostravě, tak pokračuje mladoboleslavský obránce Karel Klikorka. Držíme palce!

09.12.2019

Prosincové výjezdy

Boleslavská smečka neplánuje zahálet ani přes svátky a pořádá výjezdy na všechny tři blížící se venkovní zápasy Bruslařů. Termínově to tentokrát velice dobře vychází do Olomouce (přihláška ZDE), už tradiční samozřejmostí je cesta do Liberce (přihláška ZDE) a nechybí ani silvestrovský duel v Plzni (přihláška ZDE). Užijte si Vánoce pěkně "zeleně" – předem děkujeme za vaši podporu.

05.12.2019

FANSHOP na vedení klubu

Z důvodu omezení provozu kamenné prodejny byl zahájen prodej zboží z klubového FANSHOPU přímo na vedení klubu a to od čtvrtka 5. prosince do pátku 20. prosince v těchto dnech a časech:
Úterý: 9:00 - 16:00
Středa: 9:00 - 16:00
Čtvrtek: 9:00 - 17:00
Pátek: 9:00 - 14:00

03.12.2019

Jako dvojka Michajlov

Na postu brankářské dvojky bude v úterý 3. prosince v rámci utkání s Litvínovem pětadvacetiletý brankář HC Slavia Praha Martin Michajlov.

02.12.2019

FANSHOP jen při zápase

V úterý 3. prosince bude obchod STŘÍDA SPORT shop Mladá Boleslav, v němž je možné kromě hokejového vybavení zakoupit také suvenýry BK Mladá Boleslav, otevřen od 16 hodin a v průběhu utkání s Litvínovem. Děkujeme za pochopení.

02.12.2019

Bruslaři v reprezentaci

První podnik letošního Euro Hockey Tour se českým hokejistům vydařil báječně, turnaj Karjala ovládli bez ztráty kytičky. Teď je před elitním výběrem druhá prověrka sezony. Trenérský štáb v čele s Milošem Říhou starším zachoval kostru úspěšného mužstva, na ruském turnaji Channel One Cup se ale představí i hráči, kteří počátkem listopadu ve Skandinávii nebyli. Bruslaři mají v tomto výběru zástupce obou skupin – už podruhé se letos do národního týmu podívá Radim Zohorna. Naopak nováčkem je v této sezoně Marek Hrbas. Letošní premiérové pozvánky do slovenského národního týmu se pak dočkal také nejproduktivnější Bruslaři Pavol Skalický.