BK MLADA BOLESLAV
22. 5. 2020 | Vojtěch Drbohlav

Snažím se odvádět hlavně stoprocentní práci dozadu, říká nováček Petr Šidlík

M l. B o l. – Šestadvacetiletý obránce Petr Šidlík (na snímku) přišel do Mladé Boleslavi z Hradce Králové, kde působil v závěru sezóny v rámci hostování z Vítkovic. Odchovanec Dukly Jihlava je novou posilou Bruslařského klubu a v rozhovoru pro klubový web říká, že chce naplnit klubové cíle a pomoci k tomu, aby se Bruslařům dařilo v příští sezóně minimálně stejně dobře jako v té předchozí.

Vzhledem k vašemu věku jste si zahrál poměrně už v dost extraligových klubech. Proč jste se tedy nyní rozhodl přijít právě do Mladé Boleslavi?

To je jednoduché. Vítkovice chtěly někdy během sezóny trejdovat a zájem ze strany Boleslavi byl už tehdy, ale potom jsme se domluvili s Hradcem, tak jsem šel tam. Ke konci sezóny se mi ozval pan Vrbata, nějak jsme ještě čekali jak to dopadne, protože s tím koronavirem to nebylo úplně jednoduché, ale byl tam zájem a nijak jsem nepřemýšlel nad něčím jiným.

Radim Vrbata o vás řekl, že jste pracovitý obránce, výborný v oslabení a očekává, že do boleslavských obranných řad dobře zapadnete a ještě je zkvalitníte. Souhlasíte s jeho slovy?

Myslím si, že jo. Snažím se odvádět hlavně stoprocentní práci dozadu a potom, když je příležitost dopředu, tak se tomu nebráním a pomůžu i útoku. Ale vždy je pro mě priorita být vzadu stoprocentní a nedělat chyby.

Co od angažmá očekáváte? Ať už třeba z hlediska klubových nebo i vašich osobních cílů. Bruslařský klub se totiž netají svou ambiciózností, v posledních letech se v extralize etabloval a vydobyl si respekt...

Osobní cíl mám jediný – abych dobře zapadl a pomohl klukům. Chci dělat to, co se ode mě očekává. Myslím si, že až se budeme blížit k nástupu na led, tak budeme mít s trenéry nějaký rozhovor ohledně toho, co ode mě očekávají. Budu se snažit to plnit. Týmové cíle už jsem slyšel. Ambice jsou vysoké, není to nějaký prostředek tabulky nebo tak podobně, ale chceme navázat na loňskou sezónu, která byla povedená. Když to hodnotím třeba z pohledu protihráče, který proti Boleslavi hrál, tak Boleslav hrála super hokej.

Líbí se vám tu? Přeci jen, město je relativně malé a klub také, panuje tu spíš rodinné prostředí, na zimním stadionu zná prakticky každý každého, což je rozdíl například oproti velkoklubům...

Pro mě je to příjemná změna. Působí to na mě, jak jste řekl, rodinně. Jsme tu tak nějak pospolu, poznávám všechny a nezabírá to takovou dobu jako třeba ve Vítkovicích. Mám rád, když se věci řeší ústně a je to takové kamarádské, což se tady děje. Po této stránce si tedy nemůžu stěžovat. Kluci jsou taky úplně v pohodě, i když teď trénujeme na dvě party, takže se potkáváme jen jednou týdně ve středu, kdy máme společný trénink. V tomhle je to teda těžší, že se neseznámíme úplně dokonale, ale na to je ještě čas. A Mladá Boleslav jako město... No, já nebydlím úplně v Boleslavi, našel jsem podnájem v Bělé pod Bezdězem, takže dojíždím. Ale jinak si nemůžu na nic stěžovat, je to tu pro mě super.

Proč jste se rozhodl bydlet zrovna v Bělé pod Bezdězem? Byla to náhoda, že jste zrovna tam sehnal bydlení, nebo jste záměrně nechtěl bydlet přímo v Boleslavi?

Je to náhoda. (úsměv) Máme totiž s přítelkyní velkého psa a potřebuje taky nějaký výběh a prostor. Momentálně trh s byty není úplně jednoduchý a tohle se nám naskytlo. Jsme v baráku se zahrádkou, takže nám to úplně zaklaplo. A musím říct, že náš to překvapilo, jaké je tady okolí a všechno. Za nás, myslím, že můžu mluvit i za přítelkyni, si vůbec nemáme na co stěžovat.

Kvůli koronaviru se trénovalo ze začátku na tři party, teď jste rozděleni do dvou skupin. Vy osobně jste s tím v pohodě, vyhovuje vám to tak, jak je to nyní nastaveno?

Jsem zvyklý trénovat na dvě party, takže v tom není žádný problém. Na začátku, jak jsme byli na tři party po osmi, to byl rozdíl. Z pohledu tréninků teď máme víc času na to, že kondiční trenér na nás dohlédne, když děláme něco špatně, nemá toho moc.

Na konci léta vás čeká pohár Generali Česká, který budou hrát extraligové a dva prvoligové kluby. Jedná se o novinku, těšíte se na ni?

Já určitě. Myslím si, že je to možná lepší než hrát nějaké přáteláky, kde skoro o nic nejde, spíš se ukazuje, co se trénuje a nějakým způsobem se tam formuje ten tým. Ale tady už se o něco hraje, můžete zvednout ten pohár... Myslím, že každý, kdo hraje hokej nebo dělá jakýkoliv sport, to zná. Dodá to těm zápasům nějaký šmrnc. Bude to i zajímavější a atraktivnější pro lidi a zejména pro nás.

Vy osobně jste spíš optimista, nebo máte občas nějaké pesimistické myšlenky ohledně té situace kolem koronaviru? Objevují se totiž názory, že na podzim se epidemiologická situace může s příchodem nějakých chřipek zhoršit. Fotbalisté se začali například testovat a zjistilo se, že hráči ze dvou klubů jsou pozitivní... To pak může ochromit celý klub. Připouštíte si i takové scénáře?

Já jsem optimista, takže se řídím spíš tím, co je teď momentálně. Ano, vím, co se děje kolem nás, sleduji tu situaci a vím o těch různých názorech. Myslím si, že nikdo z nás pořádně netuší, jak to bude nebo nebude. Začíná se to vracet tak nějak do normálu, začne se normálně pracovat a tak. To ale ukáže až čas, kdo měl pravdu. Jestli ta část, řekněme pesimistů, nebo těch co byli optimističtější. Já na to tolik nekoukám. Za mě by bylo super, kdyby už nic nenastalo, aby to neovlivnilo průběh soutěže.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

18.09.2020

Utkání JUN odloženo

Boleslavští junioři měli v pátek 18. září odehrát 5. kolo Juniorské ligy akademií proti pardubickému Dynamu. Zápas, který se měl uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně, je z důvodu karantény soupeře odložen na neurčito. O náhradním termínu budeme informovat. Juniorům bylo už zrušeno i sobotní utkání proti Hradci Králové. Proto se Bruslaři dohodli, že namísto toho sehrají v sobotu 19. září od 12 hodin duel na ledě Chomutova.

16.09.2020

Střídavé starty

Střídavé starty do prvoligového Havířova má vyřízené boleslavský útočník Jakub Kotala. Do Ústí nad Labem potom trojice hráčů, která už za něj v tomto týdnu nastoupila - Jan Růžička, Karel Klikorka a David Cienciala. Nově k nim přibyl ještě Marek Schwarz.

15.09.2020

Zápas JUN odložen

Zápas juniorů mezi Mladou Boleslaví a Hradcem Králové, který se měl odehrát tuto sobotu 19. září ve ŠKOENERGO aréně, byl z důvodu karantény soupeře odložen na neurčito.

14.09.2020

Bruslaři za Ústí

V prvním ligovém utkání na ledě pražské Slavie Praha vypomůže ústeckému Slovana trojice Bruslařů: brankář Jan Růžička, obránce Karel Klikorka a útočník David Cienciala.

10.09.2020

Zápas se Spartou

Bruslaři do svého harmonogramu přidali poslední přípravné utkání. Je v plánu na úterý 15. září od 17 hodin na mladoboleslavském zimním stadionu, kam dorazí celek HC Sparta Praha. BK Mladá Boleslav informace o vstupu na toto utkání zveřejní v nejbližší době.

08.09.2020

Soupiska B týmu

Na web byla přidána soupiska B týmu. Mladoboleslavské béčko odehraje svůj první zápas v Krajské lize mužů Středočeského kraje už tuto sobotu 12. září, kdy v 17 hodin přivítá na domácím ledě Čáslav. Hraje se ve velké hale ŠKOENERGO arény.

×
Dnes v 16:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
Madeta Motor České Budějovice