BK MLADA BOLESLAV
18. 4. 2011 | Jitka Čechová

Snad už to v dalších letech půjde bez baráže. Moc to Boleslavi přeji, říká Marek Schwarz

M l. B o l. – Kdyby to bylo nutné, byl by zřejmě leckterý fanoušek Bruslařského klubu ochoten nosit ho na rukou. Marek Schwarz (na snímku) sice s největší pravděpodobností z Mladé Boleslavi odejde do zahraničí, ještě předtím ale pomohl Středočechům získat – či snad udržet – to nejcennější. Extraligovou příslušnost. Ať se zeptáte kohokoliv, vždycky zní odpověď stejně: výhodu na stranu Bruslařů převážil jejich gólman. "V žádném případě jsem si neuměl představit, že bych z Boleslavi odešel a ona by spadla z extraligy," prohlásil Schwarz.

Marku, přezdívají vám "hrdinou baráže". Nebýt vás, možná by Boleslav další extraligovou sezonu vůbec neslavila…

To snad ne. V první třetině hráli kluci výborně, vždyť Ústí mělo asi jen tři střely. Trochu víc to hořelo ve druhé dvacetiminutovce, ale ustáli jsme to společnými silami. Extraligu jsme pro Mladou Boleslav doslova vydřeli. Bylo to všechno strašně vyrovnané a náročné. Nedokážu popsat, jak moc jsem rád za to, že nám to vyšlo. Zvlášť poté, co jsme ztratili vedení 3:1 na zápasy…

Kdy vám bylo v rámci toho rozhodujícího zápasu nejhůř?

Určitě v té druhé třetině. Tam jsme to měli opravdu nahnuté. Kolikrát jsem ani nevěděl, jak jsem to chytil.

Vím, že jste strašně skromný, ale nemohl byste se pochválit alespoň tentokrát?

(smích) Mám ze sebe dobrý pocit. Ale jak už jsem řekl, měl jsem taky obrovský kus štěstí. Jenže to k tomu asi prostě patří a já jsem hrozně rád, že v tom rozhodujícím barážovém zápase stálo při mně.

Jak vám před ním bylo?

Mám vždycky takovou rutinu, kterou se snažím dodržovat. Pokoušel jsem se nepřipouštět si, o jak důležitý zápas jde. Ale to je samozřejmě skoro nemožné. Byl jsem nervózní, to bych kecal, kdybych řekl, že ne.

Přišel vám dokonce pogratulovat sportovní manažer Ústí Jaromír Šindel. To je poklona, že?

Ano, to je. Já mám pana Šindela hrozně rád a moc si ho jako člověka vážím. Trénoval mě prakticky od šestnácti let v reprezentaci a pak i na Spartě. Opravdu mě to potěšilo.

Asi je skoro zbytečné se ptát – přemýšlíte už o další sezoně?

Příští sezona… V Mladé Boleslavi končím. Odcházím do zahraničí.

Dokážete popsat, jak velký kámen vám spadl ze srdce? Odejdete a ve vašem rodném městě zůstane všechno tak, jak to bylo…

Asi ne. Nedokážu. V žádném případě jsem si neuměl představit, že bych z Boleslavi odešel a ona by spadla z extraligy. To byla vyloženě noční můra. Doufám, že v příštích letech to už půjde bez baráže. Moc to Boleslavi přeju.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).