BK MLADA BOLESLAV
18. 4. 2011 | Jitka Čechová

Snad už to v dalších letech půjde bez baráže. Moc to Boleslavi přeji, říká Marek Schwarz

M l. B o l. – Kdyby to bylo nutné, byl by zřejmě leckterý fanoušek Bruslařského klubu ochoten nosit ho na rukou. Marek Schwarz (na snímku) sice s největší pravděpodobností z Mladé Boleslavi odejde do zahraničí, ještě předtím ale pomohl Středočechům získat – či snad udržet – to nejcennější. Extraligovou příslušnost. Ať se zeptáte kohokoliv, vždycky zní odpověď stejně: výhodu na stranu Bruslařů převážil jejich gólman. "V žádném případě jsem si neuměl představit, že bych z Boleslavi odešel a ona by spadla z extraligy," prohlásil Schwarz.

Marku, přezdívají vám "hrdinou baráže". Nebýt vás, možná by Boleslav další extraligovou sezonu vůbec neslavila…

To snad ne. V první třetině hráli kluci výborně, vždyť Ústí mělo asi jen tři střely. Trochu víc to hořelo ve druhé dvacetiminutovce, ale ustáli jsme to společnými silami. Extraligu jsme pro Mladou Boleslav doslova vydřeli. Bylo to všechno strašně vyrovnané a náročné. Nedokážu popsat, jak moc jsem rád za to, že nám to vyšlo. Zvlášť poté, co jsme ztratili vedení 3:1 na zápasy…

Kdy vám bylo v rámci toho rozhodujícího zápasu nejhůř?

Určitě v té druhé třetině. Tam jsme to měli opravdu nahnuté. Kolikrát jsem ani nevěděl, jak jsem to chytil.

Vím, že jste strašně skromný, ale nemohl byste se pochválit alespoň tentokrát?

(smích) Mám ze sebe dobrý pocit. Ale jak už jsem řekl, měl jsem taky obrovský kus štěstí. Jenže to k tomu asi prostě patří a já jsem hrozně rád, že v tom rozhodujícím barážovém zápase stálo při mně.

Jak vám před ním bylo?

Mám vždycky takovou rutinu, kterou se snažím dodržovat. Pokoušel jsem se nepřipouštět si, o jak důležitý zápas jde. Ale to je samozřejmě skoro nemožné. Byl jsem nervózní, to bych kecal, kdybych řekl, že ne.

Přišel vám dokonce pogratulovat sportovní manažer Ústí Jaromír Šindel. To je poklona, že?

Ano, to je. Já mám pana Šindela hrozně rád a moc si ho jako člověka vážím. Trénoval mě prakticky od šestnácti let v reprezentaci a pak i na Spartě. Opravdu mě to potěšilo.

Asi je skoro zbytečné se ptát – přemýšlíte už o další sezoně?

Příští sezona… V Mladé Boleslavi končím. Odcházím do zahraničí.

Dokážete popsat, jak velký kámen vám spadl ze srdce? Odejdete a ve vašem rodném městě zůstane všechno tak, jak to bylo…

Asi ne. Nedokážu. V žádném případě jsem si neuměl představit, že bych z Boleslavi odešel a ona by spadla z extraligy. To byla vyloženě noční můra. Doufám, že v příštích letech to už půjde bez baráže. Moc to Boleslavi přeju.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav