BK MLADA BOLESLAV
14. 10. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Snad už jsme to zlomili, doufá Denis Pätoprstý po výhře nad Spartou

M l. B o l. – Původně nebyl pozápasový rozhovor vůbec v plánu, ale když po senzační výhře juniorů nad Spartou 7:1 přijel za autorem tohoto článku kapitán a pokladník týmu v jedné osobě Milan Průšek se slovy: „Dneska vezmi Denise,“ rozhovor se začal spontánně rýsovat. Ptáte se proč padla volba zrovna na slovenského útočníka s číslem 10? Denis Pätoprstý totiž zaznamenal nevídaných pět kanadských bodů v jednom zápase za jeden gól a čtyři asistence.

Jaká nálada panovala před zápasem v kabině? Asi nic moc, vzhledem k těm prohrám, že?

Nálada nebyla nic moc, ale věřili jsme v to, že máme na to, abychom uspěli. Podřídili jsme tomu vše a maximálně jsme se soustředili. Naštěstí nám tam padlo vše, na co jsme sáhli.

Jaká byla ta série porážek pro vás osobně? Přeci jen, to se vám v loňské sezóně nestalo…

Samozřejmě, že to nebylo nic příjemného. Na druhou stranu, stále jsme se soustředili na naše výkony, které nebyly špatné. Naopak – zápas od zápasu lepší. Většinou jsme prohrávali pouze o gól a bylo to kolikrát hodně těsné. V úterý jsme do toho šli hodně týmově, navíc nám přijel pomoct i Matěj Hes a jsme moc rádi, že to vyšlo.

Co je podle vás příčina toho, že vám proti Spartě spadlo téměř vše? Proč to v minulých zápasech nešlo a v úterý to bylo tak jednoduché?

To nedokážu přesně říct. Ale hráli jsme doma a prostředí nám určitě pomohlo. Chtěli jsme před našimi rodiči a kamarády konečně zase vyhrát a ukázat jim, že umíme hrát dobrý hokej.

Zápas se vám vydařil velmi dobře z osobního hlediska. Pět kanadských bodů za zápas, to se nevidí každý den. Čím to podle vás bylo?

Bylo to štěstí, všechno, čeho jsem se dotkl, skončilo v brance. Celkově to byl hodně povedený den a jsem za to moc rád.

Co si z výhry nad Spartou můžete přenést do zápasu s Libercem, dalším těžkým soupeřem?

Musíme hlavně zachovat přístup, se kterým jsme odehráli zápas se Spartou. Netreba mít ruku hore, jak by řekl trenér Žabka, musíme zůstat při zemi. Do Liberce pojedeme určitě s cílem bodovat za každou cenu.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.