BK MLADA BOLESLAV
9. 2. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Snad nás poženou vyprodané arény, říká o EHT Tomáš Voráček

L i b e r e c – Zdálo se, že vyprodaná liberecká Home Credit aréna uvidí senzaci v podobě výhry Mladé Boleslavi, jenže ta se nakonec nekonala. Bruslaři sice vedli nad Bílými Tygry po dvou třetinách 4:2, jenže v závěru nedokázali nadějný stav udržet a prohráli v prodloužení. Za utkáním se ohlédl exliberecký Tomáš Voráček a rozhovor s ním nepřinášíme samozřejmě náhodou. Už ve čtvrtek by se měl totiž tento zkušený bek představit v reprezentačním dresu a v rámci Euro Hockey Tour nastoupit proti Rusku.

Tomáši, Liberec byl zpočátku lepší, jenže vy jste se do zápasu dokázali postupně dostat a vstřelit důležité góly. Pomohla vám skvěle ubráněná oslabení, kterých bylo hodně?

Určitě nám to pomohlo. Vedli jsme 3:1, to jsme si měli pohlídat. Bohužel tam ale bylo hodně trestů, některé úplně zbytečné – třeba ty v útočném pásmu nebo hra v šesti. To nás hodně fyzicky vyčerpalo. Ve třetí třetině jsme si to měli ubránit, jenže domácí zvládli vyrovnat na 4:4.

Zůstaňme ještě u těch prvních dvou třetin, kdy Liberec opravdu hodně střílel, při vás ale stálo štěstí, spoustu střel jste také zblokovali, nebo vás podržel gólman. Jak to, že se tedy domácí dokázali do zápasu vrátit? Bylo to tím, že už jste neměli sílu?

Věděli jsme, že musíme hrát maximálně koncentrovaně, obětavě a blokovat co nejvíce střel. Jedině to nám zaručovalo nějakou šanci na úspěch. Liberečtí si s naší hrou nevěděli moc rady, hlavně přesilovky jim moc nešly. My jsme naopak přecházeli do častých protiútoků. Věděli jsme, že máme na to, abychom výsledek udrželi, bohužel se nám to ale nepodařilo.

Motivací před zápasem s Libercem určitě mohlo být to, že spousta hráčů, včetně vás, klubem Bílých Tygrů prošla. Vypsali jste pro případ úspěchu nějakou prémii?

Prémii jsme vypisovali, bohužel je to ale k ničemu, protože jsme prohráli. Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že získáme body, brali bychom ho všemi deseti, vzhledem k průběhu utkání je to však zklamání, protože jsme jak výsledkově, tak herně na Liberec měli.

Na konci utkání jste se popral s Jaroslavem Vlachem. Z čeho ta bitka podle vás vyplynula?

Z jejich strany to byl záměr. My jsme vedli a oni chtěli vyvolat rozruch s nějakým defenzivním hráčem, jako jsem já. Byla to moje blbost, že jsem se nechal vyprovokovat a šel jsem do toho. Zároveň jsem se ale nechtěl nechat semlít, takže jsem do toho šel. Ze začátku to byla vyrovnaná bitka, ale já už jsem byl vyčerpaný z předchozího střídání. On navíc přišel rovnou ze střídačky, takže jsem potom spadl na zem.

Trenér Vůjtek vás nominoval na reprezentační zápasy s Ruskem. Jaký máte pocit z toho, že jste se opakovaně vyskytl v národním výběru?

Pocit je to parádní. Na reprezentaci jsem moc nemyslel, snažil jsem se maximálně soustředit na Zlín a Liberec. Myslím si, že před těmito dvěma zápasy bychom čtyři body brali. Na reprezentační zápasy se moc těším, doufám, že nás poženou vyprodané arény a uspějeme.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.