BK MLADA BOLESLAV
2. 12. 2015 | Zdena Bobková

Složily nás vlastní neproměněné šance, myslí si Matěj Stříteský

B r n o – Po utkání s brněnskou Kometou jsme si k redakčnímu mikrofonu pozvali obránce Matěje Stříteského (na snímku), který se velmi otevřeně rozpovídal o utkání, chybách Bruslařů, smůle, ale i o tom, co Boleslavské momentálně „tlačí“. Obsáhlejší rozhovor rozhodně stojí za to si přečíst.

Matěji, co bylo proti Kometě špatně?

Upřímně, nevím… Řekl bych, že jsme tam měli nějaké šance. Třeba hned na začátku, kdy jel Tomáš Hyka sám na bránu a výborně tam vykoupal gólmana. Moc jsem to neviděl, ale bohužel nezakončil do brány. To byla škoda, mohli jsme se dostat do vedení. Vzápětí tam měl ještě další šanci Muska (Pavel Musil, pozn. red.), která byla taky do prázdné brány. Tyhle dvě neproměněné šance nás složily, protože vzápětí jsme dostali docela laciný gól. Špatně jsme to vyřešili u nás zpoza brány a pak to tam soupeř hodil jen na naši bránu, kde se to několikrát odrazilo a dopadlo to přímo na soupeřovu hokejku. Nedokázali jsme se z toho vzpamatovat.

Dva góly, které Boleslav dostala, byly přinejmenším hodně „smolné“ – jeden byl vlastní z odrazu brusle Marka Trončinského, další byl ze závaru a zmatku v předbrankovém prostoru…

Takové góly holt někdy padají. Náš obránce nestihl uhnout nohou, ale to je hrozně těžké v té rychlosti, a Ríťa se tam zrovna přesouval, takže to bych na něj nesváděl. A první, který jsme dostali – bavili jsme se o tom v kabině. Říkal, že ten puk mu zaplaval ve vzduchu a to je pak strašně těžké, ale určitě bych na něj neházel ani jeden gól.

Mohly hrát důležitou roli i ty nevyužité přesilovky, které jste měli?

Řekl bych, že nám teď dlouhodobě nejdou právě ty přesilovky, a to nejenom pět na tři. Pět na tři nebyla z naší strany sehraná špatně. Hned po buly jsme měli střelu, kterou zřejmě někdo z před brány vyrazil. David Výborný měl dobrou šanci, ale puk mu skočil a tak ji nevyužil. Možná se od nás trošku odvrátilo to pomyslné štěstíčko. Za toho stavu 2:0 by vstřelená branka znamenala možnost jiného vývoje zápasu.

Brnu se před utkáním zranila gólmanská jednička, Marek Čiliak. Znamenalo to pro vás také určitou komplikaci nebo změnu v přípravě na zápas?

Myslím si, že ať už v té bráně stojí, kdo chce, tak všichni ti gólmani jsou na této úrovni stejně kvalitní. A řekněme, že ty „náhradníky“ to paradoxně ještě více namotivuje. Pokud chytal v 1. lize a vytáhli si ho takhle nahoru, tak museli moc dobře vědět, co dělají. A on zachytal tak, jak zachytal. Nechci říct, že výborně, ale my jsme zkrátka nenašli recept na to, abychom jej překonali.

V utkání na domácím ledě jste dokázali vynulovat Kometu 4:0 vy, teď vám to ale soupeř vrátil takříkajíc plnou měrou, že?

Doma jsme měli daleko lepší pohyb a soupeře jsme jím předčili, házeli jsme puky do brány, a to nám v utkání v Brně velmi chybělo. I když tam nějaké odražené kotouče byly, tak jsme se netlačili do brány. Hráli jsme spíše po rozích, a to Kometě vyhovovalo, protože má silné útočníky, kteří pomáhali zodpovědně jejich obráncům a my jsme se z toho nedokázali vymotat do těch předbrankových pozic, ze kterých padají góly a tvoří se šance. Víceméně jsme hráli jen u nich ve třetině a vypadalo to tak, že jsme byli zalezlí v rohu, oni nám to vzali a vyhodili to do brejku. Řekl bych, že tomu opravdu z naší strany chyběl pohyb a takové to tlačení se do míst, kde to takříkajíc „bolí“.

Ten začátek se vám ale povedl. Pak už to ale vypadalo, že vás Kometa nasadila a přehrávala vás…

Neřekl bych, že nasadila. Víceméně to utkání bylo takové z obou stran vyrovnané. Jen s tím rozdílem, že soupeř dával branky a my jsme nebyli schopni je dát. Kdybychom po tom prvním úniku Tomáše dali gól, tak by to vypadalo jinak. Ale to je jen takové to „kdyby“. Soupeře jsme předčili pohybem, pak to trochu opadlo, ale to podle mě není jen v tomto utkání. Většinou míváme dobrou první třetinu, ale pak ten náš pohyb jde dolů a už je to znát.

Na to by se dalo navázat. Vraťme se k utkání s Plzní, které se zdálo být po čtyřgólové první třetině téměř rozhodnuté. Co se ale potom stalo?

V první třetině jsme měli úžasný pohyb. Prakticky jsme Plzeň vymazali, jakoby tam nebyla. Ať už počtem střel nebo pohybem, důrazem, zkrátka vším. To se pak projevilo na těch brankách. Do druhé třetiny jsme šli za stavu 4:0 a i trenéři tohle říkají – soupeř v takovém zápase nemá co ztratit, je mu jedno, jestli prohraje 0:1 nebo dostane desítku. On může dát jeden gól a nastartuje je to. A jim se to bohužel povedlo. Ve druhé třetině jsme opět polevili v pohybu a asi jsme si mysleli, že se Plzeň na ten zápas vykašle, budou to chtít jenom doklouzat a nechají nás, abychom si dělali, co chceme. Ale to přesně Plzeň neudělala, naopak hrála pořád stejně, ale daleko více zjednodušila hru, házela nám to více do třetiny a my jsme naráželi do jejich obrany. Každý z nás si asi chtěl udělat nějaké ty body (nechci říct, že to je pravda) a myslel si, že to půjde jednoduše. Bohužel jsme opustili od té hry z první třetiny a Plzni se podařilo skórovat a po chvíli znovu. My jsme to měli tři čtyři střídání udržet, soupeř by znervózněl. Jenže to jsme neudělali a nakonec jsme se třásli o to, abychom z toho zápasu měli vůbec nějaký bod.

Pokud se ještě vrátíme k utkání s Kometou – byla v tom předbrankovém prostoru, o kterém jste mluvil, znát absence Tomáše Urbana, který s vámi do Brna nepřijel?

Urby (Tomáš Urban, pozn. red.) se určitě v těch přesilovkách, které máme, nehne od brány a dělá tam výbornou práci. Je za to odměněný góly, které dal ať už proti Plzni nebo v jiných zápasech. Našel tam svou pozici, má na to ty správné parametry, je vysoký, má dlouhou hokejku, dosáhne daleko. Určitě tu chyběl, ale nahradili ho jiní hráči. Přišel Zdeněk Kubica, který podal výborný výkon. To zastoupení tam je, ale myslím si, že je to celé v našich hlavách, abychom to víceméně servali a ty puky tam házeli. Když je tam nebudeme házet, tak tam může stát, kdo chce a je to úplně jedno.

V pátek vás čeká Třinec. Na co tedy v tomto utkání navázat, co změnit?

Měli bychom navázat na náš dobrý pohyb a hlavně dobře zregenerovat. I ta cesta domů je náročná. Dobře se hýbat, v tom jsme silní, toho bychom se měli držet. Máme lehké útočníky, kteří dělají problémy obráncům soupeře, kteří bývají vyšší, starší a těžší a u těch mantinelů to řežou. Když se budeme hýbat, tak ti obránci budou mít problémy a bude jim docházet energie. Kdežto my pak s tímhle rosteme. Musíme zregenerovat a určitě velkou roli bude hrát náš pohyb a to jak se budeme tlačit do brány.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!