BK MLADA BOLESLAV
2. 12. 2015 | Zdena Bobková

Složily nás vlastní neproměněné šance, myslí si Matěj Stříteský

B r n o – Po utkání s brněnskou Kometou jsme si k redakčnímu mikrofonu pozvali obránce Matěje Stříteského (na snímku), který se velmi otevřeně rozpovídal o utkání, chybách Bruslařů, smůle, ale i o tom, co Boleslavské momentálně „tlačí“. Obsáhlejší rozhovor rozhodně stojí za to si přečíst.

Matěji, co bylo proti Kometě špatně?

Upřímně, nevím… Řekl bych, že jsme tam měli nějaké šance. Třeba hned na začátku, kdy jel Tomáš Hyka sám na bránu a výborně tam vykoupal gólmana. Moc jsem to neviděl, ale bohužel nezakončil do brány. To byla škoda, mohli jsme se dostat do vedení. Vzápětí tam měl ještě další šanci Muska (Pavel Musil, pozn. red.), která byla taky do prázdné brány. Tyhle dvě neproměněné šance nás složily, protože vzápětí jsme dostali docela laciný gól. Špatně jsme to vyřešili u nás zpoza brány a pak to tam soupeř hodil jen na naši bránu, kde se to několikrát odrazilo a dopadlo to přímo na soupeřovu hokejku. Nedokázali jsme se z toho vzpamatovat.

Dva góly, které Boleslav dostala, byly přinejmenším hodně „smolné“ – jeden byl vlastní z odrazu brusle Marka Trončinského, další byl ze závaru a zmatku v předbrankovém prostoru…

Takové góly holt někdy padají. Náš obránce nestihl uhnout nohou, ale to je hrozně těžké v té rychlosti, a Ríťa se tam zrovna přesouval, takže to bych na něj nesváděl. A první, který jsme dostali – bavili jsme se o tom v kabině. Říkal, že ten puk mu zaplaval ve vzduchu a to je pak strašně těžké, ale určitě bych na něj neházel ani jeden gól.

Mohly hrát důležitou roli i ty nevyužité přesilovky, které jste měli?

Řekl bych, že nám teď dlouhodobě nejdou právě ty přesilovky, a to nejenom pět na tři. Pět na tři nebyla z naší strany sehraná špatně. Hned po buly jsme měli střelu, kterou zřejmě někdo z před brány vyrazil. David Výborný měl dobrou šanci, ale puk mu skočil a tak ji nevyužil. Možná se od nás trošku odvrátilo to pomyslné štěstíčko. Za toho stavu 2:0 by vstřelená branka znamenala možnost jiného vývoje zápasu.

Brnu se před utkáním zranila gólmanská jednička, Marek Čiliak. Znamenalo to pro vás také určitou komplikaci nebo změnu v přípravě na zápas?

Myslím si, že ať už v té bráně stojí, kdo chce, tak všichni ti gólmani jsou na této úrovni stejně kvalitní. A řekněme, že ty „náhradníky“ to paradoxně ještě více namotivuje. Pokud chytal v 1. lize a vytáhli si ho takhle nahoru, tak museli moc dobře vědět, co dělají. A on zachytal tak, jak zachytal. Nechci říct, že výborně, ale my jsme zkrátka nenašli recept na to, abychom jej překonali.

V utkání na domácím ledě jste dokázali vynulovat Kometu 4:0 vy, teď vám to ale soupeř vrátil takříkajíc plnou měrou, že?

Doma jsme měli daleko lepší pohyb a soupeře jsme jím předčili, házeli jsme puky do brány, a to nám v utkání v Brně velmi chybělo. I když tam nějaké odražené kotouče byly, tak jsme se netlačili do brány. Hráli jsme spíše po rozích, a to Kometě vyhovovalo, protože má silné útočníky, kteří pomáhali zodpovědně jejich obráncům a my jsme se z toho nedokázali vymotat do těch předbrankových pozic, ze kterých padají góly a tvoří se šance. Víceméně jsme hráli jen u nich ve třetině a vypadalo to tak, že jsme byli zalezlí v rohu, oni nám to vzali a vyhodili to do brejku. Řekl bych, že tomu opravdu z naší strany chyběl pohyb a takové to tlačení se do míst, kde to takříkajíc „bolí“.

Ten začátek se vám ale povedl. Pak už to ale vypadalo, že vás Kometa nasadila a přehrávala vás…

Neřekl bych, že nasadila. Víceméně to utkání bylo takové z obou stran vyrovnané. Jen s tím rozdílem, že soupeř dával branky a my jsme nebyli schopni je dát. Kdybychom po tom prvním úniku Tomáše dali gól, tak by to vypadalo jinak. Ale to je jen takové to „kdyby“. Soupeře jsme předčili pohybem, pak to trochu opadlo, ale to podle mě není jen v tomto utkání. Většinou míváme dobrou první třetinu, ale pak ten náš pohyb jde dolů a už je to znát.

Na to by se dalo navázat. Vraťme se k utkání s Plzní, které se zdálo být po čtyřgólové první třetině téměř rozhodnuté. Co se ale potom stalo?

V první třetině jsme měli úžasný pohyb. Prakticky jsme Plzeň vymazali, jakoby tam nebyla. Ať už počtem střel nebo pohybem, důrazem, zkrátka vším. To se pak projevilo na těch brankách. Do druhé třetiny jsme šli za stavu 4:0 a i trenéři tohle říkají – soupeř v takovém zápase nemá co ztratit, je mu jedno, jestli prohraje 0:1 nebo dostane desítku. On může dát jeden gól a nastartuje je to. A jim se to bohužel povedlo. Ve druhé třetině jsme opět polevili v pohybu a asi jsme si mysleli, že se Plzeň na ten zápas vykašle, budou to chtít jenom doklouzat a nechají nás, abychom si dělali, co chceme. Ale to přesně Plzeň neudělala, naopak hrála pořád stejně, ale daleko více zjednodušila hru, házela nám to více do třetiny a my jsme naráželi do jejich obrany. Každý z nás si asi chtěl udělat nějaké ty body (nechci říct, že to je pravda) a myslel si, že to půjde jednoduše. Bohužel jsme opustili od té hry z první třetiny a Plzni se podařilo skórovat a po chvíli znovu. My jsme to měli tři čtyři střídání udržet, soupeř by znervózněl. Jenže to jsme neudělali a nakonec jsme se třásli o to, abychom z toho zápasu měli vůbec nějaký bod.

Pokud se ještě vrátíme k utkání s Kometou – byla v tom předbrankovém prostoru, o kterém jste mluvil, znát absence Tomáše Urbana, který s vámi do Brna nepřijel?

Urby (Tomáš Urban, pozn. red.) se určitě v těch přesilovkách, které máme, nehne od brány a dělá tam výbornou práci. Je za to odměněný góly, které dal ať už proti Plzni nebo v jiných zápasech. Našel tam svou pozici, má na to ty správné parametry, je vysoký, má dlouhou hokejku, dosáhne daleko. Určitě tu chyběl, ale nahradili ho jiní hráči. Přišel Zdeněk Kubica, který podal výborný výkon. To zastoupení tam je, ale myslím si, že je to celé v našich hlavách, abychom to víceméně servali a ty puky tam házeli. Když je tam nebudeme házet, tak tam může stát, kdo chce a je to úplně jedno.

V pátek vás čeká Třinec. Na co tedy v tomto utkání navázat, co změnit?

Měli bychom navázat na náš dobrý pohyb a hlavně dobře zregenerovat. I ta cesta domů je náročná. Dobře se hýbat, v tom jsme silní, toho bychom se měli držet. Máme lehké útočníky, kteří dělají problémy obráncům soupeře, kteří bývají vyšší, starší a těžší a u těch mantinelů to řežou. Když se budeme hýbat, tak ti obránci budou mít problémy a bude jim docházet energie. Kdežto my pak s tímhle rosteme. Musíme zregenerovat a určitě velkou roli bude hrát náš pohyb a to jak se budeme tlačit do brány.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.