BK MLADA BOLESLAV
2. 10. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Šli jsme výsledku naproti víc než Sparta, proto jsme vyhráli, říká Lukáš Bednařík

P r a h a – Posílení o předchozí výhry jeli boleslavští junioři do pražských Holešovic, aby se postavili vicemistrovi ze Sparty. Domácí šli sice ve druhé třetině do vedení, jenže Bruslaři dokázali duel otočit a nakonec vyhrát 4:1. Rozhodující byl mimo jiné i "gól do šatny", který zařídil svou přihrávkou 17 sekund před koncem druhého dějství útočník Lukáš Bednařík, z níž vzešel důležitý gól Milana Kalaše. Po čtvrté výhře v řadě zavládla u kabiny Mladé Boleslavi v holešovické Tipsport aréně velice uvolněná atmosféra, za které probíhal i rozhovor s devatenáctiletým odchovancem strakonického hokeje.

Lukáši, jaká byla v týmu nálada po třech výhrách v řadě?

Šli jsme do toho s tím, že prodloužíme vítěznou šňůru, což se povedlo. Čtyři zápasy v řadě jsou určitě fajn, musíme ale makat, abychom jich vyhráli mnohem víc.

Možná vás i nakoplo vítězství v Liberci, kde jste už po první třetině prohrávali 0:3, jenže pak jste dokázali otočit na 5:3. V čem byl tento zápas výjimečný?

Možná jsme si mysleli, že to půjde samo. Liberec na nás ale vlétl a první třetina byla z naší strany hodně špatná. Potom v kabině Žába (asistent trenéra – pozn. red.) rozkopal koš a pořádně nám vyčinil. Asi nám to pomohlo, protože nás to nakoplo a zvítězili jsme.

Pojďme k zápasu se Spartou. Už od konce první třetiny jste mohli vést, jenže rozhodčí vám neuznal gól. Puk sice překročil brankovou čáru, jenže se tak stalo až po odpískání. Jak jste celou situaci viděl vy?

Já jsem nic ze střídačky neviděl. Rozstvítilo se ale červené světlo, takže bych řekl, že gól měl platit.

Každopádně rozhodčí ho neuznal, ale ve druhé třetině už se vám podařilo dokonat obrat a navíc nadělit domácím gól do šatny. Velice důležitou roli u vašeho druhého gólu jste sehrál vy. Jak byste celou situaci popsal?

Oni špatně vystřídali. Ke mně se to odrazilo a já jsem to jen posunul. Milan Kalaš jel potom sám na bránu a proměnil to. Byl to hodně důležitý gól a je super, že se to podařilo.

Vám osobně se daří i individuálně. Bodoval jste už třetí zápas v řadě. Čemu to připisujete?

Je to určitě super, ale především zásluha celého týmu. Dost nám pomáhá i kustod, který nás tam povzbuzuje.

V posledních momentech zápasu se vám podařilo rozhodnout dvěma vstřelenými góly. Dlouho to však bylo velké drama a nic nebylo jisté. Jak jste prožíval poslední chvíle utkání vy?

Šli jsme si pro ten výsledek. Asi i víc než Sparta. Navíc táhneme všichni za jeden provaz a to se pak hraje o mnoho lépe. Poslední gól Jirky Veselého byl vůbec paráda. Rozhodně to byla povedená tečka za povedeným zápasem.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).