BK MLADA BOLESLAV
23. 10. 2013 | Daniel Langer

Skončit bez bodu jsme si nezasloužili, lituje Tomáš Jiránek

M l. B o l. – Středeční utkání se nemohlo nikomu z mladoboleslavských hokejistů hodnotit dobře. Navzdory faktu, že celek z města automobilů nepodal na ledě úplně špatný výkon, vytrvale narážel na silný odpor před kadaňskou brankou. Tomáš Jiránek (na snímku), jenž se trefil v každém z posledních čtyř utkání, přišel kromě domácí neporazitelnosti i o individuální úspěšnou sérii.

TOMÁŠ JIRÁNEK
Mladý a důrazný útočník se stejně jako jeho spoluhráči mohl na ledě přetrhnout, na Kostúra ale bohužel pro Bruslaře žádný z domácích hokejistů recept nenašel.

Tomáši, proti Kadani to byl z vaší strany klasický zápas blbec. Skoro se nabízí říci, že kdyby se hrálo tři dny, tak by jste puk do kadaňské branky stejně nedostali...

Opravdu to tak vypadalo. Měli jsme tlak, spoustu šancí, nějakou tu přesilovou hru a stejně se nám nepodařilo skórovat. Je velká škoda, že nám tam něco nepadlo, bez bodu jsme si odejít nezasloužili.

První domácí prohra, inkasovaná branka ve vlastní přesilové hře, nula na kontě vstřelených branek. To jsou jasná negativa. Nalezli bychom na utkání i nějaké pozitivní stránky?

Určitě, je třeba zmínit nasazení a že jsme se navzdory nepříznivému skóre nevzdali a tlačili se alespoň za vyrovnáním až do konce. Nedá se počítat s tím, že bychom prošli sezónou bez porážky, stalo se. Je třeba se nenechat tím ovlivnit, zvednout hlavu a připravit se na další střetnutí, jenž nás čeká již v sobotu na ledě Litoměřic.

Byla cítit na souhře absence a nerozehranost klíčových hráčů?

Cítit to je, musí být, ale na to my se nemůžeme absolutně vymlouvat. I když je to těžší, tak bychom měli utkání zvládnout, nebudeme v tomto směru mít vždy stoprocentně připravené hráče a k dispozici to nejlepší ze soupisky. Nyní je třeba odpočinout si, poučit se a dívat se před sebe.

Kadaň vsadila po vstřelené brance na úpornou defenzivu a k protiútokům vyrážela víceméně ojediněle. Je tohle cesta, jak doposud suverénní Mladou Boleslav potrápit?

Neřekl bych, že bychom se s tím nedokázali vyrovnat, především v poslední třetině to byl víceméně soustavný tlak na kadaňskou branku. Účinně nám komplikovali život ve středním pásmu, ale problém byl spíš v zakončení, měli jsme něco trefit.

Byla na výkonu soupeře cítit ta spolupráce s Chomutovem a fakt, že kadaňští hráči mají rovněž na soupisce extraligou otřískané borce?

Oproti některým utkáním to opravdu změna je. Soupeř hrál daleko lépe takticky, prakticky celé utkání výborně držel defenzivní blok. Nebylo to takový ten bláznivý hokej, ve kterém se všichni honí za pukem.

Po bitvě je každý generál, ale nechtělo to přeci jen trochu více zariskovat a vrhnout vše do útoku i za cenu toho, že soupeři otevřete zadní vrátka?

My se snažili, ale Kadaň nás k tomu moc nepustila. Není možné zase zběsile zapomenout na obranu a všichni se nahrnout před soupeřovu branku, to bychom dlouho bez inkasované branky nevydrželi.

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.